طي آينده اي نزديك كد بين شهري استان يزد حذف مي شود 1386/01/30
  مهندس مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان يزد ، در ديدار با فرماندار اردكان با بيان مطلب فوق افزود: طي آينده اي نزديك كد هاي بين شهري شهرستانهاي استان يزد حذف و استان داراي يك كد مي شود و نيز تا نيمه اول ماه سال جاري واگذاري تلفن همراه در استان به روز مي شود.

وي از راه اندازي ديتاي احمد آباد، ترك آباد، رباط پشت بادام و خرانق از توابع شهرستان اردكان در سال جاري خبر داد و گفت : به دليل عدم وجود برق در جاده چوپانان و رباط پشت بادام پوشش جاده اي تلفن همراه وجود نداشت كه اين مشكل نيز با طراحي برنامه ريزي تا پايان سال جاري مرتفع خواهد شد.

در اين ديدار مهندس روستائي از مدير عامل و كليه كاركنان شركت مخابرات استان يزد تقدير و تشكر نمود وخدمات ارزشمند آنها را ستود.
 


    بازديد مدير عامل مخابرات يزد از ساختمان تلفن پاسخگوي 118 1386/01/30
  مهندس مقوم مدير عامل شركت مخابرات استان يزد، در واپسين روزهاي فروردين ماه سال 86، از ساختمان سيستم پاسخگوي تلفن 118 بازديد و از نزديك با كاركنان اين سيستم ديدار و گفتگو كرد.

وي در جمع كاركنان سيستم پاسخگوي تلفن 118،اين سيستم را يكي از توانمندترين سيستم هاي كشور خواند و از تلاش بي وقفه و شبانه روزي تك تك كاركنان و دست اندركاران مجموعه 118 تقدير و تشكر بعمل آورد .

همچنين در ادامه تعدادي از كاركنان 118 مسائل و مشكلات كاري خود را با مهندس مقوم در ميان گذاشتند كه از طرف بهرامي ناظر 118 جهت ترفيع آنها قول مساعد داده شد.

لازم به ذكر اينكه، در حال حاضر سيستم گوياي تلفن 118 شركت مخابرات استان يزد با 110 نيرو و به صورت شبانه روزي اماده پاسخگوئي به همشهريان و ساير هموطنان گرامي مي باشد.

گفتني است ،به طور متوسط ماهيانه يك ميليون و 500 هزار تماس با سيستم 118 تماس برقرار مي شود.
 


    روال پرداخت الكترونيك قبوض تلفن همراه مشخص شد 1386/01/30

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: جامعه اطلاعاتي - ارتباطات

روال پرداخت الكترونيك قبوض تلفن همراه در بانك‌هاي كشور طبق هماهنگي‌هاي به عمل آمده با بانك‌ها،‌ مشخص شد و مشتركان تلفن همراه مي‌توانند از طريق تلفن بانك، دستگاه‌هاي خودپرداز، پايانه‌هاي فروشگاهي (POS) و اينترنت قبوض خود را پرداخت كنند.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، شركت ارتباطات سيار اعلام كرد:

شرايط عمومي پرداخت الكترونيك قبوض به اين شكل است كه مشتركان بايد در يكي از بانك‌هاي كشور حساب بانكي داشته باشند (در برخي از بانك‌ها نوع حساب تفاوت نمي‌كند ولي در برخي از بانك‌ها فقط حساب‌هاي كارت مورد قبول است).

بر اساس اين اطلاعيه مشتركان ‌بايد دو رمز پرداخت غير حضوري را از طريق تكميل فرم ثبت نام در شعبه‌اي كه در آن حساب دارند دريافت كنند ( در برخي از بانك‌ها كه اين خدمات را بر روي حساب كارت ارايه مي‌دهند اين دو رمز به همراه كارت به مشتري داده مي‌شود و يا مشتري مي‌تواند رمز دوم خود را از دستگاه‌هاي خود پرداز دريافت كند.

فقط قبوضي كه در آن‌ها عبارات شناسه قبض و شناسه پرداخت به همراه ارقام آن‌ها درج شده باشند،‌ در پايانه‌هاي غير حضوري بانك‌ها قابل پرداخت هستند.

بنا بر اعلام كليه‌ي پايانه‌هاي الكترونيك پرداخت قبوض، در پايان عمليات شماره‌اي را به عنوان شماره پيگيري به مشتري اعلام مي‌كنند. جهت اطمينان از پرداخت قبض مورد نظر مشتري شماره پيگيري را در قبض خود درج كنند و در برخي از بانك‌ها پس از 24 ساعت و در ساير بانك‌ها بلافاصله مي‌تواند با ورود اطلاعات شماره پيگيري از پرداخت شدن قبض خود اطمينان حاصل كند.

جهت جلوگيري از پرداخت مجدد قبض توسط ساير اعضاي خانواده بهتر است مشتري تاريخ و نحوه‌ي پرداخت قبض خود را به همراه شماره پيگيري بر روي قبض بنويسد و همواره قبض را نزد خود نگهداري كند.

بر اساس اعلام شركت ارتباطات سيار در مواردي كه مشتري به دلايل مختلف نياز به پرداخت قبض خود در شركت‌هاي خدماتي داشته باشد با دريافت صورت حساب بانكي خود و ارايه‌ي آن به همراه قبض پرداخت شده به شركت خدماتي مورد نظر مي‌تواند اين كار را انجام دهد.

بر اساس اين گزارش نحوه‌ي پرداخت از طريق تلفن‌بانك نيز به اين شرح است:

مشتري بايد با شماره تلفن تلفن‌بانك مورد نظر خود تماس بگيرد ( تلفن مشتركان بايد مجهز به سيستم Tone باشد) و پس از شنيدن پيام‌هاي اوليه، مشتري،‌ شماره حساب و رمز اول خود را وارد كند و

پس از شنيدن راهنمايي‌هاي اپراتور وارد مرحله پرداخت قبض مي‌شود و رمز دوم خود را وارد مي‌كند.

بنا بر اعلام سپس به درخواست اپراتور، شناسه قبض و شناسه پرداخت مندرج در قبض خود را وارد مي‌كند و پس از شنيدن پيام اپراتور در مورد نوع و مبلغ قبض خود را از طريق كليد اعلام شده توسط اپراتور عمليات خود را تاييد مي‌كند و سيستم، مبلغ مورد نظر را از حساب مشتري كسر نموده و شماره پيگيري را به مشتري اعلام مي‌كند.

نحوه‌ي پرداخت از طريق دستگاه‌هاي خودپرداز نيز به شرح زير اعلام شده است:

مشتري با قرار دادن كارت و رمز خود در دستگاه‌ها،‌ منوي پرداخت قبوض را انتخاب مي‌كند و مي‌تواند

در دستگاه‌هاي خودپرداز مجهز به باركد خوان، با انتخاب گزينه‌ي پرداخت از طريق باركد خوان،‌ باركد مندرج در قبض خود را به دستگاه نشان دهد؛ دستگاه شناسه قبض و نوع قبض و مبلغ قبض را جهت اخذ تاييد از مشتري به او نشان مي‌دهد.

نحوه‌ي پرداخت قبوض از طريق پايانه‌هاي فروشگاهي (POS) به اين شرح است:

مشتري با ورود كارت در دستگاه POS و انتخاب گزينه‌ي پرداخت برروي دستگاه اقدام به انتخاب نوع قبض مي‌كند، سپس شناسه قبض و شناسه پرداخت را وارد مي‌كند؛ دستگاه مبلغ را مشتري نمايش خواهد داد، با تاييد مشتري،‌ دستگاه رمز را درخواست كرده و در انتها به مشتري رسيد مي‌دهد.

بر اساس اي اطلاعيه نحوه‌ي پرداخت قبوض از طريق اينترنت هم به شرح زير اعلام شده است:

مراجعه به سايت www.pec.ir، انتخاب گزينه‌ي "پرداخت قبض‌ها"،‌ انتخاب گزينه‌ي "قبض تلفن همراه"، " شناسه قبض " و‌ " شناسه پرداخت" را كه بر روي قبض تلفن همراه درج شده است،‌ در قسمت‌هاي مربوطه وارد كند.

بر اساس اين گزارش در صورت وارد كردن پست الكترونيك،‌ كد پيگيري پرداخت قبض، ارسال مي‌گردد و با كليك بر روي دكمه " ارسال " مبلغ قابل پرداخت نمايش داده مي‌شود.

پس از اطمينان از صحت مبلغ قابل پرداخت، بايد‌ بر روي " دكمه " ورود جهت پرداخت " كليك شود و

پس از كليك بر روي دكمه " ورود جهت پرداخت "‌ صفحه مربوط به اطلاعات كارت ظاهر مي‌گردد، ‌در اين قسمت با وارد كردن اطلاعات كارت خود و تاييد آن، مبلغ مورد نظر از حساب كارت شما كسر و قبض مربوطه پرداخت مي‌شود.

بنا بر اعلام جهت تهيه "رمز اينترنتي كارت " و "رمز دوم (cvv2 )"،‌ فرد مي‌تواند به واحد ارتباط با مشتريان در محل شركت، وب سايت شركت و يا با هر يك از شعب منتخب بانك پارسيان كه مجهز به سيستم مكانيزه پاسخ گويي مي‌باشند، مراجعه كند و پس از تكميل صفحه مربوط به اطلاعات كارت و كليك بر روي گزينه "پرداخت"، "كدپيگيري" نمايش داده مي‌شود؛ فرد بايد كد پيگيري را جهت پيگيري آتي نزد خود نگهداري كند.

بر اساس اين اطلاعيه افرادي كه داراي كارت بانك نيستند، با مراجعه به شعب بانك پارسيان و خريد كارت پرداخت اينترنت پارسيان در مبلغ مورد نظر مي‌توانند نياز خود را جهت پرداخت اينترنت قبوض برطرف كنند.

در اين اطلاعيه همچنين اسامي پايانه‌هاي غيرحضوري فعال بانك‌ها در زمينه‌ي پرداخت غير حضوري قبوض به اين شرح اعلام شده است: بانك اقتصاد نوين، كشاورزي، تجارت، پارسيان، توسعه صادرات، سامان، صادرات، كشاورزي، مسكن، ملت و ملي.

 


    از پروژه 16 هزار پورت كشور، دسترسي ديتاي مركز امام خميني راه اندازي شد 1386/01/27
با تلاش و همت متخصصان اداره ديتاي شركت مخابرات استان يزد و مركز امام تهران شبكه ديتاي مركز تلفن امام خميني با تعداد 108 پورت از پروژه 16 هزار پورت كشور راه اندازي شد.
 
لازم به ذكر اينكه، با توجه به تعهد وزارات ارتباطات و فناوري اطلاعات و بانك مركزي در خصوص توسعه شبكه بانكي با راه اندازي سوييچ مربوطه در مركز تلفن امام خميني، امكان توسعه ارتباطات شبكه بانكي بانك تجارت و همچنين ساير بانكها فراهم گرديد.
 


    مسابقات فوتسال شركت مخابرات استان يزد برگزار شد 1386/01/27
  يكدوره مسابقات قوتسال گراميداشت ايام ا... دهه فجر بين تيم هاي شركت مخابرات استان يزد در مجتمع ورزشي پيام اين شركت برگزار گرديد.

در اين دور از مسابقات، 11 تيم نگهداري ، توسعه مهندسي ، حوزه اداري ، حوزه ستادي ، مخابرات شهرستان مهريز ، مايكروويو، مركز استان، مالي ، مخابرات شهرستان طبس ، شهرستان بافق و تفت در قالب دو گروه و به صورت دوره اي به رقابت به يكديگر پرداختند كه در نتيجه تيمهاي اداري تداركاتي ، مركز استان و نگهداري به ترتيب مقام اول تا سوم اين دور از مسابقات را به خود اختصصاص دادند .

شايان ذكر اينكه ، در پايان اين مسابقات با حضور مهندس مقوم مدير عامل شركت مخابرات استان يزد، ضمن اهداء جوايز به تيمهاي برتر به كليه ورزشكاران رشته هاي ورزشي از قبيل تنيس روي ميز، شنا، واليبال و آمادگي جسماني كه حائز رتبه شده بودند نيز جوايزي اهداء گرديد.

گفتني است، به 10 نفر از تماشاچيان حاضر در سالن ورزشي به قيد قرعه جوايزي اهداء گرديد.
 


    بازديد كاركنان مخابرات يزد از مناطق جنگي 1386/01/27

  به همت پايگاه شهيد قندي شركت مخابرات استان يزد، تعداد صد نفر از همكاران مخابراتي به همراه خانواده هايشان از مناطق جنگي بازديد بعمل آوردند .

در اين بازديد سه روزه همكاران و خانواده هايشان از مناطق شوش دانيال، طلائيه، (هلاويه محل شهادت چمران)، سوسنگرد،هويزه (محل شهادت دانشجويان پيرو خط امام)، دشت آزادگان، خرمشهر، آبادان، اروند كنار و ساحل فاو و مشهد شهداي شلمچه بازديد كرده و با آرمان بلند شهيدان 8 سال دفاع مقدس تجديد پيمان نمودند.

 


    راه اندازي دسترسي ديتاي مركز تلفن رسالت از پروژه 16 هزار پورت كشور 1386/01/27
به اهتمام متخصصان اداره ديتاي شركت مخابرات استان يزد، ديتاي مركز تلفن رسالت با تعداد 48 پورت از پروژه 16 هزار پورت كشور راه اندازي شد.
بر همين اساس، با راه اندازي دسترسي ديتاي اين مركز امكان واگذاري ارتباط بين مركز تجزيه و مبادلات توزيع اداره پست استان و تمامي نقاط داخلي استان و نيز امكان واگذاري ارتباط بين اداره ثبت احوال شهرستان يزد و ساير شهرستانهاي استان فراهم گرديد .
 


    گردهمايي رابطين روابط عمومي مخابرات يزد در شهرستان مهريز 1386/01/26
  به همت اداره روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد، رابطين روابط عمومي مخابرات يزد در شهرستان مهريز گرد هم آمدند .

در اين گرد همائي رييس روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد ضمن خير مقدم به رابطين پيرامون بحث اطلاع رساني، آمادگي جهت معرفي رؤساي شهرستانها به صدا و سيما جهت مصاحبه، گرفتن اطلاعات نظر سنجي از طريق تلفن ، چاپ دفترچه تلفن شهرستانها، راه اندازي منوي جديد شنيدنيها در سيستم گوياي 123 و همكاري رابطين در اين زمينه، تهيه ليست شماره تلفن هاي ضروري شهرستانها و همكاري رابطين جهت انتخابات آتي تحول اداري، كميته ورزشي و نماينده مديران در كميسيون تحول اداري به ايراد سخنراني پرداختند.

در ادامه هر يك از رابطين مسائل و مشكلات حوزه كاري خود را با همكاران روابط عمومي در ميان گذاشتند. در پايان اين گرد همائي با حضور مهندس مزيدي و مهندس دهقان از اداره ديتاي شركت راجع به مزيتهاي ديتا، شبكه هاي ای پی ، ای سی پی و نحوه استفاده از شبكه ای پی  و اينترنت به ايراد سخنرانی پرداختند.

 


    تقدير و تشكر فرماندار ميبد از رييس اداره مخابرات اين شهرستان 1386/01/26

عباسعلي رضائي فرماندار شهرستان ميبد، طي نامه اي به جهت همكاري و احساس مسئوليت ودلسوزي مهندس زارع ده آبادي رئيس اداره مخابرات شهرستان ميبد در خصوص سفر رياست جمهوري به آن شهرستان مراتب تقدير و تشكر خود را بعمل آورد و از خداوند منان توفيق روز افزون وي را در تمامي امور خواستار شد.

 


    تقدير و تشكر استاندار از پژوهشگر مخابرات يزد 1386/01/25
  در پي كسب عنوان پژوهشگر برتر وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات از سوي مهندس حسين اميدي كارمند شركت مخابرات استان يزد، دكتر عاصي استاندار يزد طي تقدير نامه اي از اين پژوهشگر مخابراتي تقدير و تشكر كرد .

وي در اين تقدير نامه نوشت، با توجه به گزارش كميته برگزاري هفته پژوهش بدينوسيله از جنابعالي (حسين اميدي) به عنوان پژوهشگر برتر شركت مخابرات قدرداني و ضمن تبريك اين توفيق بر جسته برايتان آرزوي توفيق دارم .

گفتني است،مهندس حسين اميدي به دليل ساخت دستگاه ارسال فرمان و دريافت آلارم ايستگاه از طريق خط تلفن به عنوان پژوهشگر برتر وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات شناخته شد.
 


    نفوذ در بلوتوث را جدي بگيرید 1386/01/25
همکاران سيستم- دو محقق امنيتي مدعي شدند كه مي توان با استفاده از تكنيك هاي نفوذگري آنها، موبايل هايي كه بلوتوث آنها روشن است، حتي در صورتيكه موارد امنيتي آن نيز فعال باشد در كنترل خود در آورد.
اين تكنيك در اصل دنباله رو همان تكنيكي مي باشد كه Ollie Whitehouse از گروه @stak در سال قبل مطرح كرد كه نشان مي داد چگونه يك مهاجم مي تواند به يك ابزار گوشي بلوتوث دار بدون هيچ احراز هويتي متصل شود.وقتي يك ارتباط بلوتوث برقرار شود، مهاجم مي تواند با استفاده از اطلاعاتي كه بين دو ابزار رد و بدل مي شود، كنترل تمامي كارهاي گوشي موبايل را در اختيار خود بگيرد و حتي شماره هاي دلخواه خود را نيز شماره گيري كند.
لازم به ذكر است كه امروزه بسياري از حرفه اي ها از ابزارهاي بلوتوث به دليل مشكلات امنيتي آن استفاده نمي كنند.
به گفته Wool و Shaked ، حمله Whitehouse كمي متفاوت تر از حمله فوق مي باشد زيرا در حمله Whitehouse نياز است برخي اطلاعات ابزار بلوتوث در هنگام شروع يك ارتباط به سرقت رود و با استفاده از اين اطلاعات مي توان شماره چهار رقمي PIN را به دست آورد اين در حاليست كه با ابزار ما اين اطلاعات نياز نيست.
Wool و Shaked به كاربران هشدار دادند تا آنجا كه ممكن است از وارد كردن كلمه PIN به خصوص در معابر عمومي خودداري كنند. استفاده از PIN هايي با طول بيشتر اوضاع را متفاوت تر مي كند. حتي كرك يك PIN، شش حرفي فقط 10 ثانيه طول مي كشد در حاليكه يك PIN ده حرفي هفته ها طول خواهد كشيد! اين در حاليست كه كسانيكه چهار حرف را براي PIN خود انتخاب مي كنند به كمتر از ثانيه هك خواهند شد.
 


    نکاتی مفید و متفاوت برای دوستداران اینترنت ADSL 1386/01/25

اولین سوالی که شاید برای شما پیش بیاید ممکن است این باشد که در کل چه مقدار باید خرج کنید و وسایل بخرید؟در کل شما برای داشتن یک سرویس ADSL نیاز به یک خط تلفن که از سرویس ADSL شرکت که شما انتخاب کردید پشتیبانی کند (قبل از خرید کاملا آگاهی پیدا کنید که خط تلفن شما با شرکتی که انتخاب کردید کاملا درست کار می کند)، یک مودم مخصوص این سرویس (درباره نوع و قیمت آنها کامل توضیح خواهم داد)،یک میکروفیلتر(در این مورد هم توضیح خواهم داد)، مقداری کابل تلفن و یک سرویس اینترنت (اینم توضیح می دهم) که باید از شرکت ها بنا به نیازتان خرید کنید.

خرید مودم یکی از قسمت هایی است که اکثر کسانی که می خواهند تازه از این سرویس استفاده کنند با آن مواجه هستند. مودم ها که کلا در دو نوع کابلی و USB هستند، ولی همینجا است که کاربر به مشکل بر می خورد از کدام یک باید استفاده کرد؟ و یا می گه با خودش حتما کیفیت USB پایین تر از کابلی است چون ارزان تر است و … (که استدلال اشتباهی است. به ادامه مطلب توجه کنید متوجه می شوید) در حال حاضر 80% بازار مارک D-Link است که مارک خوبی است و نوع تک کاربره کابلیش در بازار حدود 42000 تومان (البته یک کارت شبکه هم فقط برای مدل کابلی نیاز دارید) و مودل USB آن حدود 32000 (کارت شبکه نیاز ندارد) تومان است. که اگر یک کاربر تک نفره خانگی هستید پیشنهاد من به شما مودم USB است. به چند دلیل یکی اینکه قیمتش خیلی کمتر است نسبت به کابلی و دوم اینکه نصب کردنش راحت تر است.(اگر درخواست زیاد باشه روش نصب مودم های USB این مارک را هم آموزش می دهم تا 10000الی 20000 تومان مجبور نشوید برای نصب بپردازید)

میکرو فیلتر هم یک دستگاه کوچکی است که قیمتش حدود 1000 الی 4000 تومان است که در اصل دو کار انجام می ده یکی اینکه باعث می شده که بتوانید به راحتی هم از خط تلفن و هم اینترنت استفاده کنید (نیاز نیست سیم ها ی متصل به یک پریز را مجددا برای استفاده از سرویس جابه جا کنید) و کار اصلیش اینه که صدا های کمی که بر روی خط تلفن می افتد را می گیرد.(خش خش و … خودمان!)

یکی از قسمت هایی که بسیار مهم است انتخاب شرکتی مناسب برای خدمات گیری است، که من بدون توجه به نام شرکت (یعنی تلیغ نمی خواهم بکنم) و فقط به کیفیت و قیمت و پشتیبانی نگاه می کنم و می گم.(بعضی از این شرکت ها که می گم در شهرستان های مختلف نیز خدمات می دهند)

در آخر یک توصیه دارم اینکه اول از یک شرکت به مدت کمترین مقدار ممکن استفاده کنید که بعد اگر دیدید با منطقه شما خوب جواب می دهد برای زمان های چند ماهه از آن استفاده کنید تا تخفیف هم بتوانید بگیرید.
 


    بحث تلفن اينترنتي در كشور خلاء قانوني دارد 1386/01/25

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: جامعه اطلاعاتي - ارتباطات

رييس کميته‌ي تلفن اينترنتي انجمن شرکت‌هاي اينترنتي ايران گفت: در بحث VoIP خلاء قانوني داريم و اگر قانوني در اين زمينه تدوين و تصويب شود، طبيعتا با قاچاقچيان برخورد جدي و قانوني مي‌شود و اين امر از قاچاق جلوگيري خواهد كرد.

محمدعلي نيکسار در گفت‌گو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به اين كه تاخير سه ساله در تدوين آيين‌نامه‌ي VoIP به دليل انتقاداتي بود كه به آيين‌نامه‌ي قبلي وارد شد كه بايد برطرف شوند و با بيان اين كه اگر روش کارآمدي براي کنترل قاچاق مکالمات و در عين حال ضمانت اجرايي آيين‌نامه در اين زمينه وجود دارد، چرا اين تدبير همين حالا اجرا نمي‌شود تا جلوي خسارت به کشور گرفته شود، اظهار كرد: البته انجمن شرکت‌هاي اينترنتي ايران جهت اتخاذ تدابير ويژه در خصوص کاهش مکالمات قاچاق آماده‌ي همکاري با شرکت مخابرات ايران است.

او تصريح كرد: يکي از پيشنهادات انجمن که مي‌توانست از سوي شرکت مخابرات ايران در طول اين چند سال اتخاذ شود، ارتقاي قابليت‌هاي سيستم بيلينگ تلفن ثابت است به گونه‌اي که امکان تشخيص ترافيک خروجي نامتعارف را بر روي خطوط تلفن در دوره‌هاي برنامه‌ريزي شده فراهم سازد.

وي با اشاره به وجود جرياناتي که براي خصوصي‌سازي در اين حوزه تلاش مي‌كند، اظهار كرد: از ديد ما براي جلوگيري از قاچاق مکالمات، دست‌آويز قرار دادن آيين‌نامه‌اي که خود، ايجاد كننده‌ي مشکلات بيشتري است در حالي که روش‌هاي فني کارآمدي براي توقف آن وجود دارد، قابل توجيه نيست.

او افزود: به عنوان مثال، آنچه که به‌صورت موثر موجب جلوگيري از قاچاق گوشي‌هاي تلفن همراه شد، اتخاذ يک روش فني براي مسدود شدن شماره و به بيان عاميانه Mac Address مربوط به گوشي‌هاي قاچاق برروي شبکه‌ي اپراتور اول تلفن همراه بود و گرنه آيين نامه‌هاي گمرکي سال‌هاست که چارچوب‌هاي قانوني واردات گوشي همراه را تعريف کرده بود اما مساله قاچاق کالا بدون پرداخت عوارض قانوني همچنان وجود داشت.

او افزود: ما آيين‌نامه‌ي ترمينيشن را صرفا در راستاي رسالت دولت در آزادسازي و شکستن انحصار و حمايت از شرکت‌هاي SME ارزيابي مي‌کنيم و نه يک پيش نياز کارآمد براي کنترل قاچاق مکالمات.

رييس کميته‌ي VOIP انجمن شرکت‌هاي اينترنتي ايران، محدود شدن تعداد مجوزهاي صادره‌ي VoIP به دو تا سه شرکت تحت پوشش، اصلاح و يا تدوين آيين نامه جديد ناخواسته را در جهت تامين نظر مافياهايي دانست که منافع آن‌ها با قلع و قمع شرکت‌هاي کوچک فعال در زمينه‌ي اورجينيشن و تداوم ناکارآمدي شيوه‌هاي مقابله با قاچاق مکالمات و ترمينيشن تامين مي‌شود.

 


    ساختن جامعه‌ي اطلاعاتي مردمي، فراگير و توسعه‌گرا يك تعهد است 1386/01/25

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: جامعه اطلاعاتي

عضو هيات علمي ‌دانشگاه شيراز گفت: در بيانيه‌ي اصول جامعه‌ي اطلاعاتي سال 2003، تعهدي براي ساخت جامعه‌ي اطلاعاتي مردمي‌، فراگير و توسعه‌گرا مطرح شد تا هر كس بتواند اطلاعات و دانش توليد كند و در دسترس ديگران قرار دهد؛ اين اقدام براي توانمندسازي اشخاص در جوامع و رشد استعدادها است و به بالا رفتن كيفيت زندگي بر اساس منشور سازمان ملل منجر شود.

دكتر علي‌اكبر صفوي در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه‌ي‌ اطلاعاتي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،‌ با اشاره به بند اول بيانيه‌ي اصولي در جامعه‌ي اطلاعاتي، اظهار كرد:‌ با مطالعه‌ و بررسي اولين بند بيانيه‌ي اصول جامعه‌ي اطلاعاتي، مي‌توان به اهداف آن پي برد؛ برخورد در مقابل جامعه‌ي اطلاعاتي انتخابي نيست، بلكه رخدادي است در حال ورود و مستلزم دارا بودن برنامه‌ي جامع در كشور است.

وي ادامه داد: جامعه‌ي اطلاعاتي را، مردمي مي‌پندارند زيرا هدف اين نيست كه دولت‌ها با هم جامعه‌اي را بسازند و بقيه از آن استفاده كنند، بلكه بر روي فراگير و توسعه‌گرا بودن آن به عنوان ويژگي مردمي‌ بودن ياد شده است.

صفوي در خصوص انتخابي بودن يا نبودن پذيرش ICT، گفت: در بحث ICT اصلا انتخاب وجود ندارد؛ در اصول كلي ما با پديده‌اي مواجه هستيم كه بين‌المللي است و مرزهاي فيزيكي خاصي ندارد و از داخل جامعه نيز گسترش مي‌يابد؛ تا زماني كه پديده‌ي ICT آماده در ابعاد مختلف جامعه نمود پيدا كند، بايد ديد چگونه مي‌توان از شرايط بيشترين بهره‌گيري را انجام داد.

او افزود: اگر عنوان جامعه‌ي اطلاعاتي اصل قرار بگيرد، چه در ديدگاه دولت و چه بخش خصوصي، با نگاه متفاوت رو به رو خواهيم شد؛ به عنوان مثال با باور اين مساله كه خدمات تلفن همراه در انحصار شركت مخابرات نخواهد ماند، مي‌توان آمادگي پيدا كرد و با شرايط سازگار شد.

عضو هيات علمي ‌دانشگاه شيراز، خاطر نشان كرد: دولت بايد در نگاهش ببيند كه چه بخش‌هايي از زيرساخت و قوانين، مربوط به دولت است و چه بخش‌هايي خودجوش و مردمي‌ است،‌ در برخي زمينه‌ها ممكن است در داخل كشور فعاليتي نشود و با ورود تجهيزات ساده، بدون هيچ نوع كار توليدي، تنها دريافتي باشد و تاكيد اين است كه اين نگاه درست شناخته شده و فراموش نشود كه هدف توانمندسازي مردم است تا دسترسي به اطلاعات و دانش با كيفيت همراه باشد.

صفوي با اشاره به تصور از هم پاشيده شدن جوامع فيزيكي با ورود ICT، افزود: از آن جا كه بستر اطلاعات موجود است، با اين ديد كه اطلاعات و دانش توسط همه، توليد و به اشتراك گذاشته خواهد شد، مبناي جوامع قرار مي‌گيرد و اگر شهرها از شكل عادي بيرون رود، خطري براي مردم به همراه نخواهد داشت و تنها ماهيت جامعه تغيير مي‌يابد.

او افزود: به عنوان مثال گفت‌وگو از طريق فيزيكي به سمت جامعه‌ي مجازي پيش مي‌رود و كاربردهايي چون آموزش مجازي حاصل مي‌شود اما اين تغييرات را نبايد به گردن جامعه‌ي اطلاعاتي گذاشت.

وي ادامه داد: آثار ICT ماهيت شكل جوامع را عوض ‌كرده و به گسترده ‌شدن اين ارتباطات نيز كمك مي‌كند، طرح عمل‌هايي در رابطه با كاربردهاي ICT وجود دارد تا تمام مباحث كاربردي در راستاي زندگي بهتر گام بردارد.

به گفته‌ي او‌ از اهداف جامعه‌ي اطلاعاتي ترويج تنوع فرهنگي، زباني و هويتي است و در راستاي حذف مباحث محلي قرار ندارد،‌ با مراجعه به چند بند، شاهد تذكر حمايتي از پروژه‌ها به صورت محلي خواهيم بود.

وي در خصوص وضعيت گذار كشور به جامعه‌ي اطلاعاتي، گفت: تعهد، بحث‌هايي را به همراه دارد كه پايدار بودن آن حايز اهميت است، از تعهدهايي كه دولت‌ها در اجلاس‌هاي جامعه‌ي اطلاعاتي مي‌پذيرند، آزادي بيان است؛ جوامع عادي به لحاظ ICT و ضعف آزادي بيان متنوع هستند؛ مبنا شفاف‌سازي اطلاعات است؛ بايد ديد دولت‌ها چقدر در اين راستا حركت كردند؟ كشورهاي در حال توسعه از ميزان شفاف بودن كمتري براي توسعه‌ و ترويج اطلاعات برخوردارند.

صفوي تصريح كرد: در جوامع در حال توسعه دولت خود را قيم كامل ملت‌ها مي‌بيند و در عمل فكر مي‌كند در اختيار قرار دادن برخي اطلاعات به صلاح ملت‌ها نخواهد بود و از نگاه خود براي آن‌ها صلاح را مي‌سنجند اما در جوامع توسعه يافته عكس اين موضوع حاكم است و با ايجاد محيط‌هاي رقابتي دسترسي به اطلاعات از آزادي برخوردار است كه با باورهاي دولت‌هاي كشورهاي در حال توسعه با تناقص مواجه مي‌شود، چرا كه به بلوغ فكري نرسيده‌اند.

او افزود: محدوديت‌هاي پهناي باند و ظرفيت اينترنت، وابسته شدن برخي سايت‌ها در سال گذشته از جمله‌ي اين آثار است؛ آزادي در غرب به معناي بي‌بندوباري نيست، بلكه چارچوبي دارد تا به حقوق ديگرن لطمه وارد نكند.

وي معتقد است كه وجود رانت خواري در كشور‌هاي جهان سوم به دليل شفاف نبودن و در دسترس نبودن اطلاعات است كه به بروز چالش منجر شده اس

 


    از نظرات همكاران به صورت مشاركتي در مخابرات استفاده مي كنيم 1386/01/22
  مهندس مقوم مدير عامل شركت مخابرات استان يزد، در مراسم توديع اعضاي كميته چهارم نظام پيشنهادها و معارفه اعضاي جديد كميته پنجم نظام پيشنهادات اين شركت ضمن بيان مطلب فوق تائيد كرد : بايد از طريق كميته نظام پيشنهادات همكاران را به سمت پيشنهاداتي سوق دهيم كه مورد نياز شركت است.

وي بر شناسايي مشكلات شركت از طريق همكاران تاييد كرد و اظهار داشت: كميته نظام پيشنهادات بايد از طريق كميته كارشناسي و حوزه هاي اجرايي مشكلات شركت را شناسايي و در معرض فكر همكاران قرار دهد.

لازم به ذكر اينكه، با حضور مهندس مقوم مدير عامل شركت مخابرات استان يزد، اعضاي كميته نظام پيشنهادات مراسم توديع اعضاي كميته چهارم نظام پيشنهادات و معارفه اعضاي جديد اين كميته در محل سالن كنفرانس ساختمان مركزي شركت مخابرات استان يزد برگزار گرديد.

شايان ذكر اينكه ، در پايان اين جلسه به اعضاي كميته چهارم نظام پيشنهادات لوح تقدير اهدا و از خدمات ارزنده انها تقدير و تشكر بعمل آمد .

گفتني است، در پنجمين دوره انتخابات كميته نظام پيشنهادات آقايان انتظاری، علي محمد صادقيان، آقایی، عياره فروش و سالم از طرف كارمندان شركت انتخاب و آقايان محمد امامي و شيرازي نماينده مدير عامل شركت به عنوان اعضاي كميته نظام پيشنهادات انتخاب گرديدند.
 


    جلسه توجيهي پيمانكاران مراكز كم ظرفيت شهرستان تفت 1386/01/22
  به منظور بهره برداري بهتر از مراكز تلفن كم ظرفيت، جلسه توجيهي پيمانكاران مراكز كم ظرفيت شهرستان تفت با حضور رئيس و جمعي از مسئولان اداره مخابرات تفت در محل مركز اداري اين اداره برگزار شد .

در اين جلسه كه 25 نفر از پيمانكاران مراكز كم ظرفيت نيز حضور داشتند، پارسائيان ضمن خير مقدم به حضار در خصوص بندهاي مختلف قرارداد مربوطه توضيح و سفارشات لازم را در زمينه رعايت مقررات و نگهداري تجهيزات منصوبه مراكز كم ظرفيت ارائه نمودند.

همچنين در ادامه اين جلسه مسئولان پشتيباني فني ، شبكه كابل، باجه ها ، تغذيه و نيرو و مالي به ترتيب در زمينه هاي كار مربوطه توضيحات لازم را ارائه دادند .

گفتني است، در حال حاضر تعداد مراكز تلفن كم ظرفيت شهرستان تقت 30 مي باشد كه تعداد 25 مركز آن توسط پيمانكاران بخش خصوصي نگهداري مي شود.
 


    برنامه هاي شركت مخابرات استان يزد در سال 85 محقق شد 1386/01/21
  مهندس مقوم مدير عامل شركت مخابرات استان يزد در آيين تجليل از بازنشستگان و توديع و معارفه مسئولان شركت مخابرات استان يزد با اشاره به مطلب فوق افزود: سال 85 يكي از سالهاي پر كار شركت مخابرات استان يزد بود و اين شركت توانست اكثربرنامه هاي خود را در سال 85 محقق كند .

وي از مهمترين كارهاي شركت مخابرات استان يزد در سال 85 را دايري بيش از 135 هزار شماره تلفن همراه عنوان و خاطر نشان كرد: در سال گذشته با توجه به واگذاري به روز تلفن ثابت در استان حدود 25 هزار شماره تلفن ثابت داير شد، دايري 25 هزار شماره سيستم هاي كافو نوري ، نصب 300 دستگاه تلفن همگاني، توسعه سوئيچ راه دور استان در حدود 10 هزار پورت، اجراي 350 كيلو متر فيبر نوري در سطح استان، توسعه سوئيچ موبايل استان از 250 هزار شماره به 400 هزار شماره پورت كه زمينه افزايش تلفن همراه را براي سال جاري و سال آينده فراهم مي كند ، افزايش 1300 پورت ديتا و
راه اندازي 10 سايت ديتا در 10 شهر استان و افزايش ضريب نفوذ ديتا به 20، حذف كدهاي روستائي ، ارتباط دهي به 21 روستا ، همچنين سرمايه گذاري بالغ بر 218 ميليارد ريال طي 213 پروژه بوده است.

مقوم از راه اندازي دو ميليون و 200 هزار شماره تلفن ثابت در سال گذشته در كشور خبر داد و افزود : از مجموعه 22 ميليون و 400 هزار شماره تلفن ثابت مشغول بكار كشور دو ميليون و 200 هزار شماره آن مربوط به سال 85 است و نيز از 15 ميليون و 100 هزار شماره تلفن همراه كشور حدود 6 ميليون 600 هزار شماره آن در سال گذشته به بهره برداري رسيد .

لازم به ذكر اينكه، با حضور عظيمي نيا فرماندار يزد، مهندس مقوم مدير عامل شركت مخابرات استان يزد و تني چند از مسئولان شركت مراسم تجليل از بازنشستگان و توديع و معارفه مسئولان شركت مخابرات استان يزد در محل سالن اجتماعات مركز تلفن رسالت برگزار شد.
 


    مخترع مخابرات يزد پژوهشگر برتر دستاوردهاي نمايشگاهي هفته پژوهش كشور شناخته شد 1386/01/20
  مهندس حسين اميدي مخترع و كارمند اداره ارتباطات راه دور شركت مخابرات استان يزد با حضور در نمايشگاه دستاوردهاي نمايشگاهي هفته پژوهش كشور در سال 85 به عنوان پژوهشگر برتر شناخته شد.

اميدي با شش اختراع آچار اسكورپيون ، كنترل كننده روشنايي هوشمند، تستر و رابط هاي كواكسيال ، دستگاه كنترل كننده روشنائي انواع دكلهاي مخابراتي و برج هاي مرتفع ، تابلو كابل جمع كن ديزلهاي سيار، طراحي كواكسيال ميكرو تستر در نمايشگاه دستاوردهاي نمايشگاهي هفته پژوهش كشور حضور پيدا كرد و آثار خود را به معرض ديد عموم گذاشت .

بر همين اساس دكتر كمال محامد پور معاون آموزش ، پژوهش و امور بين الملل وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات و محمد رضا صبور مدير كل دفتر آموزش، پژوهش و فناوري وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات طي نامه جداگانه اي تلاشهاي ارزنده مهندس اميدي را كه موجب سر بلندي و افتخار خانواده مخابرات گشته قدرداني و سپاسگذاري نموده و توفيقات روز افزون را براي وي از درگاه احديت خواستار شدند.
 


    شركت مخابرات يزد و انعقاد 256 قرارداد با بخش خصوصي 1386/01/20
  اداره كميسيون معاملات شركت مخابرات استان يزد اعلام كرد: در راستاي ايجاد و افزايش اشتغالزائي طي سال گذشته اين اداره بيش از 256 قرارداد با بخش خصوصي منعقد كرد.

علي محمد صادقيان گفت : اين قرارداد شامل 99 فقره مناقصه و 166 فقره استعلام مي باشد كه كمترين آن با 15 قرارداد مربوط به فروردين سال 85 و بيشترين تعداد آن با 31 قرارداد مربوط به مرداد ماه سال 85 مي باشد .

شايان ذكر اينكه ، از عمده ترين فعاليتهاي واگذار شده به بخش خصوصي توسط شركت مخابرات استان يزد در سال گذشته را مي توان به كابل كشي فيبر نوري ، نگهداري شبكه كابل و هوائي، نظافت و سرويس دهي خدماتي مراكز و... اشاره نمود.
 


    سامانه هاي تلفن همراه طالقاني و دانشگاه آزاد شهرستان ميبد راه اندازي شد 1386/01/19
  به منظور بهره برداري از كيفيت ارتباط تلفن همراه و پوشش ارتباطات جاده اي استان يزد سامانه هاي تلفن همراه طالقاني و دانشگاه آزاد شهرستان ميبد با سرمايه گذاري بيش از يك ميليارد و 800 ميليون ريال نصب و راه اندازي شد.
 
گفتني است، در حال حاضر بيش از يك هزار و 700 كيلومتر از جاده هاي استان يزد داراي پوشش ارتباطات جاده اي تلفن همراه است.
 


1 2 صفحه:
 
37333030 پاسخگويي روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد


نظرسنجی
نظر شما در خصوص نحوه واگذاری اینترنت پرسرعت مخابرات ایران منطقه یزد چیست؟