چهار دفتر ICT روستايي در شهرستان خاتم راه اندازي مي شود 1386/04/30
 

رئيس اداره مخابرات شهرستان خاتم طي گفتگوئي اعلام كرد: در راستاي ادامه خدمت رساني به روستاييان طي آينده اي نزديك 4 دفتر ICT روستائي در شهرستان خاتم راه اندازي مي شود.

وي گفت : تا كنون به همت اداره ساختمان شركت مخابرات استان عمليات بازسازي 2 مركز تلفن شهرستان خاتم جهت راه اندازي ICT روستائي به اتمام رسيده و بزودي دو سالن نيز در مجاور مركز تلفن بختياري و خوانسار جهت راه اندازي اين دفتر احداث مي شود .

همچنين محمد دهقان از آغاز عمليات احداث ساختمان نگهباني و امور مشتركين اداره مخابرات اين شهرستان خبر داد و افزود: در راستاي اجراي هر چه بيشتر طرح تكريم ارباب رجوع و به همت اداره نگهداري و تاسيسات ساختمان شركت مخابرات استان كار احداث ساختمان نگهباني و امور مشتركين مخابرات خاتم به مساحت 205 متر مربع آغاز شده است كه با احداث اين فضاي اداري، مشكل استقرار نگهباني و پاسخگوئي ارباب رجوع به اين اداره مرتفع مي شود.
 


    كوهپيمائي كاركنان مخابرت استان يزد در ارتفاعات كوه ايوب 1386/04/30
 

در واپسين روزهاي تيرماه سال 86 به همت كميته ورزشي و با همكاري اداره رفاه شركت مخابرات استان يزد ، تعداد40 نفر از كاركنان اين شركت در ارتفاعات كوه ايوب را پيمودند .

اين كوهپيمایي كه به مدت سه ساعت به طول انجاميد ،كاركنان ضمن صعود به كوه ايوب از مكان ديدني غار ايوب نيز ديدن كردند .

گفتني است ، غار ايوب درشهر دهج از توابع شهرستان شهربابك استان كرمان واقع گرديده است ، اين غار بزرگترين غار آذرين ايران است كه داراي بلندترين دهانه و بزرگترين سقف دربين غارهاي ايران است .

همچنين علت نامگذاري بين غار به نام ايوب به اين دليل است كه افراد محلي و اهالي شهرهاي مجاور براساس اعتقادات مذهبي خود اين مكان را گذرگاه پيامبر ايوب مي دانند .
 


    بازديد بازرسان طرح تكريم ارباب رجوع وزارت ارتباطات از مخابرات استان 1386/04/30
 

بازرسان ويژه وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات در زمينه طرح تكريم ارباب رجوع از مراكز مختلف مخابراتي استان بازديد كردند .

اين بازديد كه به مدت سه روز به طول انجاميد ، بازرسان ، موارد مرتبط با طرح تكريم ارباب رجوع مخابرات استان را مورد بررسي قراردادند.

همچنين بازرسان طي جلسه اي با حضور مهندس مقوم مدير عامل و اعضاي هيئت مديره مخابرات استان در سالن كنفرانس ساختمان مركزي شركت مذكور پيرامون تكريم ارباب رجوع بحث و گفتگو كردند.

در ابتداي اين جلسه مهندس مقوم ضمن خير مقدم به كارشناسان طي گزارشي وضعيت عملكرد مخابرات استان را بيان كرد.

در ادامه بازرسان ويژه تكريم ارباب رجوع وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات خدمت رساني خوب مخابرات و كم توقعي مردم استان را متذكر شدند و از نحوه تكريم ارباب رجوع اين شركت اظهار رضایت كردند.

گفتني است، شركت مخابرات استان يزد در سال گذشته در زمينه تكريم ارباب رجوع موفق به كسب رتبه اول وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات و كسب رتبه اول استاني در بين 62 دستگاه استان شد.
 


    بانك هاي ملت و صادرات ، تنها محل واريز وجه ثبت نام سيمكارتهاي تلفن همراه 1386/04/27
 

روابط عمومي شركت مخابرات استات اعلام كرد : ثبت نام كنندگان سيم كارت هاي دائمي و اعتباري تلفن همراه اول، براي واريز وجه ثبت نام خود فقط به بانك هاي ملت و صادرات مراجعه نمايند.

همچنين متقاضيان پس از مراجعه به دفاتر محل ثبت نام و پرداخت مبلغ ده هزار ريال و دريافت پاكت حاوي قبض پرداخت و فرم ثبت نام ، براي واريز وجه ثبت نام مندرج در قبض پرداخت، فقط به كليه شعب بانك ملت يا شعب سپهر بانك صادرات مراجعه نمايند.

يادآور مي شود، مسئوليت هر گونه اشتباه در ثبت نام به عهده متقاضي بوده و موجب ابطال نوبت ثبت نام و يا تاخير نوبت واگذاري سيم كارت مي شود.
 


    تقدير و تشكر مدير عامل شركت مخابرات استان از دكتر فروزان نيا 1386/04/27
 مهندس مقوم مدير عامل شركت مخابرات استان به همراه مدير رفاه اين شركت با دكتر فروزان نيا جراح و متخصص قلب استان ديدار و با اهداء لوح ياد بود و هديه از خدمات ارزنده وي تقدير و تشكر نمودند .

شايان ذكر اينكه، اين تقدير و تشكر به دليل همكاري و مساعدت دكتر فروزان نيا با شركت مخابرات استان و نيز مداواي كاركنان اين شركت بوده است .

گفتني است ، در اين ديدار صميمانه دكتر فروزان نيا ضمن تقدير و تشكر از نحوه خدمات دهي شركت مخابرات استان به همشريان، مسايل و مشكلات بخش قلب بيمارستان افشار را متذكر شد كه مهندس مقوم جهت انعكاس اين مسايل به استانداري قول مساعد داد.
 


    اولين دوره آموزش ترويج و توسعه فرهنگ نماز در ميبد برگزار شد 1386/04/26
 

در راستاي اشاعه فرهنگ نماز و نماز خواني، اولين دوره آموزش ترويج و توسعه فرهنگ نمازدر محل مركز تلفن سلمان فارسي مخابرات ميبد برگزار شد.

شايان ذكر است برگزاري اين دوره از آموزش، با همكاري اداره آموزش مخابرات استان و سازمان تبليغات اسلامي شهرستان و با حضور 16 نفر از همكاران برگزار شد.

همچنين دوره آموزشي ياد شده از دوره هاي پذيرفته شده اداره آموزش و كد دار مي باشد كه ساعت آموزش آن مورد تائيد شركت مخابرات مي باشد.

گفتني است، دوره دوم اين آموزش پس از اتمام اولين دوره جهت همكاران باقيمانده و شيفتي در همان محل برگزار خواهد شد.
ارسال شده توسط:ابوالفضل دهقانی روابط عمومی شهرستان میبد
 
 


    سامانه BTS تلفن همراه پیست اسکی سخوید راه اندازی شد 1386/04/26
 

به منظور پوشش ارتباطات جاده ای و در ادامه ارائه خدمات مخابراتی به روستائیان سامانه BTS تلفن همراه ایستگاه تفریحی پیست اسکی سخويد در شهرستان تفت راه اندازي شد.

اين سامانه با سرمايه گذاري بيش از يك ميليارد ريال به بهره برداري رسيد كه علاوه بر دهكده ويلايي سخويد روستاها و دهكده هاي پيرامون نيز تحت پوشش تلفن همراه قرار گرفت.

گفتني است، با راه اندازي سامانه مذكور تعداد سامانه هاي مشغول بكار شهرستان تفت به 22رسيد.
ارسال شده توسط:صادقیان روابط عمومی شهرستان تفت
 


    مميزي داخلي اداره مخابرات شهرستان ميبد انجام شد 1386/04/25
 

با همكاري اداره كيفيت و بهره وري شركت مخابرات استان ، مميزي داخلي تعدادي از حوزه هاي اداره مخابرات شهرستان ميبد انجام گرديد .

شايان ذكر اينكه انجام اين مميزي با حضور مميزان و معين شهرستان به مدت 6 ساعت بطول انجاميد و در آن مسئولان حوزه ها و پرسنل مربوطه نسبت به پاسخگوئي سريع و بدون ارائه اطلاعات اضافي به موارد خواسته شده مميزان پاسخ دادند .

همچنين در خاتمه مميزان از وضعيت مميزي بكارگيري فرمها و مستند سازي در اين اداره اعلام رضايت نمودند.
 


    تلفن‌همراه یعنی همه‌چیز! 1386/04/25
به دنبال افزایش دسترسی افراد به تلفن‌همراه، بر اساس نتایج یک نظرسنجی بیشتر مشترکان این ابزار معتقدند که دیگر به ساعت‌های مچی نیازی ندارند و زمان را به کمک موبایل خود می‌سنجند.

شرکت‌های عرضه‌کننده خدمات مخابراتی بی‌سیم که حاکمیت بازارهای تلفن‌همراه را در دست گرفته‌اند ادعا می‌کنند این ابزار را تا مدتی دیگر به یکی از اعضای جدانشدنی بشر تبدیل خواهند کرد.

کارشناسان بر این باورند كه تلفن‌همراه که امروز جایگزین دستگاه‌های قابل‌حمل پخش موسیقی و BlackBerrys برای ارسال و دریافت پست‌های الکترونیکی شده است، می‌تواند به رایانه‌های شخصی و کیف پول دیجیتالی کاربران تبدیل شود.

به دنبال افزایش دسترسی افراد به تلفن‌همراه، بر اساس نتایج یک نظرسنجی بیشتر مشترکان این ابزار معتقدند که دیگر به ساعت‌های مچی نیازی ندارند و زمان را به کمک موبایل خود می‌سنجند.

این ابزار همچنین توانسته است با فراهم‌کردن امکان عکس‌برداری قوی نیاز کاربران به دوربین‌های دیجیتال چند مگاپیکسی را برطرف سازد و موجب شود مشترکان تلفن‌همراه کمتر سراغ دوربین‌های دیجیتالی بروند.

شرکت فنلاندی نوکیا که هم‌اکنون به‌عنوان بزرگ‌ترین مرکز تولید تلفن‌همراه در دنیا محسوب می‌شود، برای نخستین بار در سال 1999 تلفن‌های همراه چندکاره را به بازار معرفی کرد.

از آن زمان تاکنون تلفن‌های همراه دستخوش تغییرات فراوانی شده‌اند و از این رو کاربرانی که از این ابزار استفاده می‌کنند تمایل کمتری به خرید دیگر ابزارآلات دیجیتالی دارند.

در حال حاضر بسیاری از کاربران آمریکایی قادرند هزینه خریدهای روزانه خود را از طریق تلفن‌همراه پرداخت کنند، از این رو برخی شرکت‌های عرضه‌کننده خدمات دیجیتالی پیشنهاد داده‌اند که تا مدتی دیگر تلفن‌های همراه جایگزین کارت های اعتباری شوند.
 
منبع:http://www.itna.ir/archives/news/007422.php
 
 


    فتح جهان با پيام كوتاه 1386/04/25
از ابتداي سال 2007 تا کنون حدود 1405ميليارد پيام کوتاه در جهان ارسال شده است.
به گزارشي به نقل از پايگاه ADP ، پيام‌هاي مبادله شده ميان كاربران جهان در سال جاري ميلادي تا كنون 1405 ميليارد برآورد شده كه اين ميزان براي سال 2010 عددي معادل 2316 ميليارد پيش‌بيني مي‌شود.
بنا بر اين گزارش، ميزان مبادله پيام كوتاه متني در ايالات متحده امريكا به صورت خارق‌العاده‌اي در حال افزايش و همگاني شدن است، بطوري كه در سال گذشته ميلادي 158 ميليارد پيام كوتاه از سوي كاربران ارسال شده كه نشان دهنده رشد 95 درصدي اين رسانه نسبت به سال 2005 است.

مشتركين موبايل همچنين با ارسال انبوه تصاوير و ديگر پيام‌هاي چندرسانه‌اي به يكديگر، شمار ارسال اينگونه پيام‌ها را از تعداد 1/ ميليارد در سال 2005 به تعداد 7/2 ميليارد در سال 2006 رسانده‌اند.

اين درحالي است كه تعداد استفاده کنندگان از سرويس پيام كوتاه در سال 2005 ميلادي 2 ميليارد نفر برآورد شده كه بنا به پيش‌بيني، اين تعداد در سال 2010 به حدود 4 ميليارد نفر خواهد رسيد.

اين گزارش در ارزيابي اقتصادي اين سرويس مي‌افزايد: ميزان درآمد حاصله از اين رسانه در سال جاري ميلادي تاكنون مبلغ 59 ميليارد دلار برآورد شده كه پبش‌بيني مي‌شود اين رقم در سال 2010 به 72.573 ميليارد دلار برسد.
اين گزارش همچنين مي افزايد : اين روند كه در ايران با فاصله زماني از تولد اين پديده در جهان شروع شد، اكنون با رشد فزاينده‌اي رو به رو است، به گونه‌اي كه بيش از 5/16 ميليون كاربر تلفن همراه دولتي از ابتداي سال تا دهه اول تيرماه جاري 4 ميليارد و 942 ميليون پيام كوتاه مبادله كردند كه به طور ميانگين اين ميزان مبادله روزانه بيش از 42 ميليون پيام كوتاه برآورد شده است.
واحد تحقيق و توسعه آتيه داده پرداز همچنين در اين گزارش مي‌افزايد : كشور ايران پس از مکزيک و اوکراين رتبه دهم بازار هاي در حال توسعه اين صنعت در سال گذشته ميلادي را به خود اختصاص داده است.
 


    دومين نشست كنترل پروژه شهرستاني مخابرات در مهريز برگزار شد 1386/04/25
 

دومين نشست كنترل پروژه شهرستاني شركت مخابرات استان يزد با حضور مدير عامل ، معاونين، روساي ستادي و كارشناسان حوزه هاي توسعه و مهندسي و نگهداري و بهره برداري اين شركت در محل اتاق رئيس مخابرات شهرستان مهريز برگزار شد.

در ابتداي اين نشست شهسواري رئيس اداره مخابرات شهرستان مهريز، مشكلات و موانع اجرائي طرح هاي مخابرات شهرستان مذكور را مطرح كرد كه از سوي هر يك از كارشناسان مورد بحث و بررسي قرار گرفت .

در ادامه هر يك از كارشناسان شهرستان نيز مسائل و مشكلات حوزه مربوطه را بيان نمودند كه مهندس مقوم مدير عامل شركت مخابرات استان جهت رفع اين گونه مسائل راهكار مربوطه را ارائه داد.

در پايان اين نشست مدير عامل مخابرات به كنترل پروژه هاي در دست اقدام شهرستانها پرداخت و مقرر شد هر حوزه به سهم خود در جهت اجراي طرح هاي مربوطه در اسرع وقت اقدام نمايد.
 


    برگزاري مراسم روضه خواني در مخابرات استان 1386/04/24
 

در محكوميت هتك حرمت حرمين شريفين امامان معصوم در سامراء و مقارن با ايام شهادت حضرت امام هادي النقي، شركت مخابرات استان يزد اقدام به مراسم روضه خواني مي نمايد.

اين شركت از دوستداران و محبان اهل بيت دعوت مي نمايد تا در زير خيمه آن امامان همام گرد هم آمده و در رثا و منقبت سيره و منش نيكون آن بندگان نيك خدا مديحه سرائي و به مظلوميت ايشان مرثيه سرائي نمايند.

گفتني است، اين مراسم از روز دوشنبه مورخ 25 تير ماه سال جاري به مدت 4 شب در مركز تلفن امام خميني واقع در ابتداي خيابان امام خميني (ره) و با سخنراني حجه السلام و المسلمين مير باقري (از تهران) برگزار مي گردد.
 


    تقدير و تشكر مدير عامل مخابرات ايران از مدير عامل مخابرات يزد 1386/04/24
 

مهندس صابر فيضي مدير عامل شركت مخابرات ايران طي دست نوشته اي از مهندس مقوم مدير عامل مخابرات استان يزد تقدير و تشكر كرد.

اين تقدير نامه به پاس تلاش و جديت خالصانه مهندس مقوم در احراز رتبه تخست شركت مخابرات استان يزد بين 30 شركت مخابرات استاني و رتبه برتر بين 62 دستگاه مستقر در آن استان، در نهمين جشنواره شهيد رجائي (شهريور ماه 85 ) بوده است.

همچنين فيضي در پايان اين دست نوشته موفقيت مهندس مقوم را در راه خدمت به اسلام و مسلمين و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران از درگاه باري تعالي مسئلت كرد.
 


    تقدير و تشكر مدير عامل مخابرات ايران از مهندس زارع ده آبادي 1386/04/24
 

مهندس صابر فيضي مدير عامل شركت مخابرات ايران طي نامه اي از زحمات مهندس زارع ده آبادي (رئيس سابق اداره مخابرات ميبد) تقدير و تشكر كرد.

شايان ذكر اينكه، اين تقدير نامه بر اساس پيشنهاد اداره كل امور مجلس وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات با توجه به عملكرد خوب و مثبت اداره مخابرات شهرستان ميبد بوده است.

گفتني است، در حال حاضر مهندس زارع ده آبادي به عنوان عضو هيئت مديره مخابرات استان قزوين در اين استان مشغول به كار مي باشد.
 


    اولين جلسه كارگروه تخصصي ستاد حوادث غير مترقبه مخابرات ميبد برگزار شد 1386/04/24
 

در جهت آمادگي هر چه بيشتر در برابر حوادث غير مترقبه، اولين جلسه كارگروه تخصصي ستاد حوادث غير مترقبه مخابرات ميبد در محل مركز تلفن سلمان فارسي اين شهرستان برگزار شد.

اين جلسه طبق هماهنگي قبلي با فرمانداري شهرستان به عنوان نماينده ستاد حوادث غير مترقبه شهرستان و با حضور كارگروه تخصصي مربوطه شامل:(اداره برق، آب و فاضلاب و اداره پست شهرستان) برگزار شد.

در ابتدا مهندس كارگر شوركي رئيس اداره مخابرات ميبد ضمن ارائه گزارشي مبسوط از اقدامات و فعاليت هاي ستاد حوادث مخابرات به عدم وجود وسيله نقليه مناسب و تلفن همراه ثريا (ماهواره اي) ستاد اشاره كرد.

همچنين در اين جلسه نماينده فرمانداري ميبد ضمن تقدير و تشكر از زحمات مخابرات شهرستان به جهت آمادگي ستاد حوادث غير مترقبه مخابرات ، مخابرات ميبد به عنوان ادارات پيشتاز شهرستان در اين زمينه ياد نمود.

در پايان اين جلسه مشكلات و فعاليتهاي مخابرات ميبد با ساير ادارات شهرستان مقايسه شد و هر يك از ادارات جهت همكاري اعلام آمادگي كردند.
 


    استقرار گروه سازمان انتقال خون در مخابرات استان 1386/04/24
 

طبق سنت حسنه و به همت اداره رفاه مخابرات و با همكاري سازمان انتقال خون استان، اين سازمان جهت جمع اوري خون اهدائي كاركنان مخابرات به مدت 3 روز در مركز مخابرات مستقر خواهد شد.

بر همين اساس گروه مذكور در روزهاي دوشنبه مورخ اول مرداد ماه، سه شنبه دوم مردادماه و چهار شنبه سوم خرداد ماه به ترتيب در مركز تلفن شهداء هفتم تير ، مركز اداري و مركز تلفن شهيد صدوقي مستقر است ، همكاران علاقمند به اهداء خون مي توانند در اين اقدام خدا پسندانه شركت نموده و ا ايثار قطره اي از خون خود افراد نيازمند را ياري نمايند.

شايان ذكر اينكه ، سال گذشته همكاران مخابراتي در اقدامي انسان دوستانه بيش از 56 هزار سي سي از خون خود را به نيازمندان اهدا نمودند.
 


    تقدير و تشكر رئيس كميته وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات از مهندس مقوم 1386/04/23
 

دكتر كمال محامد پور معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و رئيس كميته وام وجوه اداره شده وزارت طي نامه اي از مهندس مقوم مدير عامل مخابرات استان تقدير و تشكر كرد .

وي در اين نامه آورده است، بدينوسيله از زحمات بي شائبه حضرتعالي در مسئوليت خطير تصدي رياست كميته وام وجوه اداره شده آن استان كه به واقع برگ زرين خدمتگزاري خالصانه در نظام پر بركت جمهوري اسلامي محسوب مي شود، ارج نهاده و اميد است با اتكال به خداوند متعال در سايه توجهات حضرت ولي عصر در راه خدمت به اسلام و مسلمين موفق و مؤيد باشيد .

شايان ذكر اينكه چندي پيش كميته وام وجوه اداره شده استان در اقدامي شايسته به 10 گروه از شركتهاي خصوصي فعال در زمينه ICT بيش از 30 ميليارد ريال وام پرداخت كرد.
 


    سرويس نمايشگر تلفن منطقه ييلاقي ده بالا راه اندازي شد 1386/04/23
 

به همت متخصصان شركت مخابرات استان يزد، با تعويض سوئيچ منطقه ييلاقي ده بالا از توابع شهرستان تفت سرويس نمايشگر تلفن (سيگنالينگ 7) اين منطقه فعال شد.

شايان ذكر اينكه انجام عمليات فوق با سرمايه گذاري بيش از يك ميليارد ريال انجام شد كه علاوه بر فعال شدن سرويس مذكور ظرفيت تلفن ثابت اين منطقه به 2 هزار شماره ارتقاء يافت.

گفتني است، از مجموع 23 هزار و 120 تلفن مشغول بكار شهرستان تفت تعداد يك هزار و 700 شماره آن در منطقه ييلاقي ده بالا مشغول بكار است .
 


    برگزاري دومين جلسه هماهنگي ستاد حوادث غير مترقبه مخابرات استانهاي همجوار 1386/04/23
 

در راستاي ايجاد همكاري بيشتر در هنگام بروز حوادث غير مترقبه، دومين جلسه هماهنگي ستاد حوادث غير مترقبه شركت هاي مخابرات استانهاي همجوار در مجتمع اداري شركت مخابرات استان فارس برگزار گرديد.

اين جلسه با حضور مدير عامل ، دبير ستاد حوادث غير مترقبه، مديران و كارشناسان مخابرات استان فارس و نمايندگان شركتهاي مخابرات استانهاي اصفهان، بوشهر، كرمان، كهكيلويه و بويراحمد، هرمزگان و يزد برگزار شد.

شايان ذكر اينكه، نحوه حضور به موقع در هنگام بروز حوادث غير مترقبه، هماهنگي اجراي مانورهاي بين استاني و استفاده از تجهيزات مورد استفاده هنگام بروز حوادث از مهمترين موضوع هاي مورد بحث اين جلسه بود.

يادآور مي شود، نخستين جلسه هماهنگي ستاد حوادث غير مترقبه استانهاي همجوار درسال گذشته، با ابتكار شركت مخابرات استان يزد و با حضور نمايندگان شركتهاي مخابرات استانهاي اصفهان، خراسان جنوبي، خراسان رضوي، فارس، سمنان و كرمان در سالن كنفرانس ساختمان مركزي شركت مخابرات استان يزد برگزار گرديد.
 


    آغاز ثبت نام سيم كارتهاي اعتباري و دائمي شركت ارتباطات سيار 1386/04/23
 

روابط عمومي شركت مخابرات استان اعلام كرد: ثبت نام سيم كارتهاي اعتباري و دائمي شركت ارتباطات سيار از روز شنبه مورخ 23 تيرماه در استان آغاز مي شود .

متقاضيان مي توانند با مراجعه به هر يك از دفاتر خدمات ارتباطي و همراه داشتن فتوكپي شناسنامه، پس از تكميل فرم و پرداخت وجه سيم كارت نسبت به ثبت نام اقدام نمايند.

در اين دور از ثبت نام مبلغ سيم كارت اعتباري 340 هزار ريال و مبلغ سيم كارت دائمي دو ميليون و 880 هزار ريال مي باشد .

شايان ذكر است ، مدت ثبت نام نا محدود است عمليات واگذاري حداكثر ظرف 45 روز انجام خواهد شد.

همچنين متقاضيان مي توانند به صورت غير حضوري از طريق پرتال شركت ارتباطات سيار به آدرس www.mci.ir  نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
 


« 1 2 3 » صفحه:
 
37333030 پاسخگويي روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد


نظرسنجی
نظر شما در خصوص نحوه واگذاری اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات استان یزد چیست؟