ديدار مدير عامل مخابرات استان با خانواده شهيد روحپرور 1386/05/31
 

طبق سنت حسنه هر ساله و به مناسبت فرا رسيدن سالروز ولادت حضرت امام حسين (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) و گراميداشت روز پاسدار و جانباز، مهندس مقوم مدير عامل شركت مخابرات استان با خانواده شهيد روحپرور ديدار كرد.

در اين ديدار كه حجه الاسلام و المسلمين زارع رئيس بنياد شهيد شهرستان يزد، مهندس حيدري مشاور مدير عامل مخابرات در امور ايثارگران و خانم دهقان كارشناس مددكاري بنياد شهيد نيز مهندس مقوم را همراهي كردند .

اين ديدار معنوي كه به مدت يك ساعت به طول انجاميد مسايل فرهنگي و اجتماعي فرزند و خانواده شهيد مورد بحث و بررسي قرار گرفت . در ادامه از طرف خانواده شهيد مسايلي مطرح شد كه از سوي مهندس حيدري مشاور مدير عامل در امور ايثارگران جهت پيگيري و اعلام نتيجه موراد مطرح شده قول مساعد داده شد .

همچنين در اين ديدار مهندس مقوم استقامت و پايداري خانواده شهدا را ستود و بر ادامه راه شهيدان تاكيد كرد . ضمناً در پايان به رسم ياد بود هديه اي به خانواده شهيد اهدا گرديد .

شايان ذكر اينكه ، شهيد روحپرور از شهداي شركت مخابرات استان است كه سال 1361 در عمليات پاكسازي هويزه به درجه رفيع شهادت نايل شد . روحش شاد و يادش گرامي باد .
 


    نشست مسئولان مخابرات با سرپرستي هاي بانكهاي استان 1386/05/31
 

به منظور بهره مندي مشتركين و همشهريان از پرداخت قبوض الكترونيكي نشستي با حضور مسئولان مخابرات و سرپرستي هاي بانكهاي استان در محل سالن كنفرانس ساختمان مركزي شركت مخابرات استان برگزار شد.

در ابتداي اين نشست مسئولان مخابرات استان نسبت به مجهز كردن بانكهاي استان به سامانه بانكداري الكترونيكي اعلام آمادگي كردند .

همچنين در ادامه هر يك از سرپرستيهاي حاضر در نشست پيرامون وضعيت عملكرد بانك مربوطه در زمينه بانكداري الكترونيكي و اقدامات انجام شده توسط بانك متبوع خود به ايراد سخن پرداختند .

شايان ذكر اينكه، در حال حاضر علي رغم تفاهمنامه امضاء شده شركت مخابرات با پنج بانك استان در زمينه ارائه خدمات بانكداري الكترونيكي فقط بانكهاي پارسيان و ملت در اين زمينه فعال است كه ساير بانكها نيز در اين رابطه قول مساعد دادند . ضمناً سامانه خود پرداز بانك صادرات استان نيز اماده دريافت وجوه قبض تلفن همراه و ثابت مشتركين استان مي باشد .

گفتني است ، طبق تبصره 13 قانون بودجه كشور كليه دستگاههاي اجرائي دولتي و غير دولتي موظفند در فضاي الكترونيكي به متقاضيان خدمات خود را ارائه دهند.
 


    پيام تسليت مدير عامل مخابرات استان به مناسبت درگذشت آيت ا... بهجتي 1386/05/30
 

مهندس مقوم مدير عامل شركت مخابرات استان يزد طي پيامي در گذشت نماينده ولي فقيه و امام جمعه اردكان عالم رباني – اديب و شاعر فرهيخته حضرت آيت ا... محمد حسين بهجتي را به پيشگاه مقام عظماي ولايت ، مردم عالم پرور استان به ويژه بيت آن مرحوم تسليت گفت و از درگاه احديت براي روح بلند آن فقيد سعيد، علو درجات و غفران الهي مسئلت كرد.

همچنين روابط عمومي و پايگاه آيت ا... خاتمي مخابرات اردكان نيز ضايعه فقدان اين عالم رباني را تسليت گفت.
 


    پيام تسليت كاركنان و رئيس مخابرات اردكان به مناسبت ارتحال حضرت آيت ا... بهجتي 1386/05/30
 

يك باغ گل نرفت كه خداوندگار گل         كاورد گل به عرصه اين روزگار رفت

 

ارتحال فقيه عاليقدر و مجاهد في سبيل الله به حوزه هاي علميه بخصوص حوزه علميه امام صادق اردكان، اهالي استان يزد بويژه اردكان و به همه بستگان ان بزرگوار تسليت عرض مي نمائيم .

در وصف او چه توان گفت كه بيان و قلم قاصر از اظهار و كتابت است جميع محاسن بود، خوش فكر و خوش سليقه بود، با افتادن هر سنگ حادثه اي موج بر نمي داشت چرا كه كشتي دلش در ساحل ايمان لنگر انداخته بود و هيچ طوفاني او را به اين سو و آن سو نمي كشيد. تدبير و درايت در او موج مي زد، آبشار كلامش بر دشتهاي تشنه جانها جاري بود و سبزه و گل مي روياند.

دلي به صفاي ايمان و چهره اي به طراوت صبح، تابندگي او ريشه در بندگي اش داشت، سينه اش گنجينه رازها و عشقش برترين عشقها بود. در‍ّ و گوهري بود كه سنگيني آن به پيمانه نمي آمد.

بزرگ مردي كه با بالهاي تواضع در بارگاه كبريايي حق زانو مي زد و دل را به ياد خدا شستشو مي داد. و جان را با عبادت و عبوديت غبار روبي مي كرد.

شاعري كه در زمره شاعران بنام جاي داشت. او كه سراسر عمرش عاشق بود و در زماني كه از تير حادثه گذشته بود در عزلي عنوان داشت.

خواه از خدا كه عمر شفق بگذرد به عشق حالا كه قسمتش شده عمر دوباره اي بالاخره عمر دوباره او نيز به پايان رسيد و نداي ارجعي را لبيك گفت و جان عاريتي را تسليم دوست نمود و ما را در غم فراق خود عزادار ساخت. (عاشق سعيدا و مات سعيدا)

 

«خدايش بيامرزاد»
 


    آئين تجليل از جانبازان مخابرات يزد برگزار شد 1386/05/29
 

طبق سنت حسنه هر ساله به مناسبت سالروز ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و گراميداشت روز جانباز، با حضور سردار ميرحسيني از فرماندهان 8 سال دفاع مقدس، مهندس مقوم مدير عامل شركت مخابرات استان، حجه الاسلام زارع رئيس بنياد شهيد شهرستان يزد، حجه الاسلام بابائي امام جماعت ساختمان اداري مخابرات و جمعي از جانبازان سرفراز 8 سال دفاع مقدس شركت مخابرات در محل نماز خانه ساختمان مركزي شركت مخابرات استان برگزار شد

در اين آئين سردار ميرحسيني ضمن تبريك ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز گفت : بايد در راه اسلام و انقلاب ثابت قدم بود وي شك در اين راه سخت هائي وجود دارد كه بايد به شهدا اقتدا كنيم . وي مهمترين علت پيروزي رزمندگان اسلام در 8 سال دفاع مقدس را اخلاص در راه خدا دانست و افزود: قطعاً وجود نيروي ايمان را نمي توان با هيچ نيروئي شكست داد.

در ادامه به ترتيب مهندس حيدري مشاور مدير در امور ايثارگران ، حجه الاسلام بابائي و حجه الاسلام زارع به مناسبت اين روز به ايراد سخن پرداختند . در پايان جلسه پرسش و پاسخ به منظور بررسي مشكلات جانبازان مخابرات استان با حضور مهندس مقوم و مهندس حيدري برگزار شد.

شايان ذكر اينكه ، از مجموع 756 كارمند شركت مخابرات استان 390 نفر رزمنده هستند كه از اين تعداد 148 نفر از جانبازان و 19 نفر از آزادگان سرافراز هستند. ضمناٌ 6 نفر از كاركنان اين شركت به درجه رفيع شهادت نايل شده اند. 
 


    اولين دفتر خدمات ارتباطي شهرستان طبس راه اندازي شد 1386/05/29
 

در ادامه ارائه خدمات ارزنده شركت مخابرات استان به شهرستان طبس و در جهت رفاه حال همشهريان طبسي اولين دفتر خدمات ارتباطي اين شهرستان راه اندازي شد.

اين دفتر با شماره 55046 در ميدان شهيد فهميده، ضلع غربي جنب اينترنت پيشگامان كوير اين شهرستان واقع گرديده و در حال حاضر كليه خدمات تلفن همراه ثبت نام تلفن همراه ، شارژر كارت تلفن همراه اعتباري و... ارائه مي كند ضمناً طي آينده اي نزديك كليه خدمات پست، پست بانك و تلفن ثابت اين دفتر راه اندازي خواهد گرديد.
 


    اداره مخابرات بافق به سيستم تصفيه آب تجهيز شد 1386/05/29
 

به منظور رفاه حال كاركنان و با عنايت و با مساعدت مدير اداري تداركاتي شركت مخابرات استان سامانه تصفيه آب مخابرات بافق نصب و راه اندازي گرديد .

سامانه مذكور در شبانه روز حدود 600 ليتر آب تصفيه مي كند به حدي كه شيريني و سختي آب را به حد نرمال مي رساند كه اين عمل از ابتلا افراد به بيماري هاي كليوي، قلب و عروق و... جلوگيري مي كند.

نا گفته نماند، با برداشت مصارف صنعتي از آب شرب شهرستان بافق، مواد و املاح مضر و درصد سختي آب به يك هزار و 500 افزايش يافته است .
 


    همه دستگاهها ملزم به ارايه خدمات در فضاي الكترونيكي به متقاضيان شدند 1386/05/29

الزام دستگاه‌هاي‌اجرايي دولتي و غيردولتي مبني بر ارايه خدمات در فضاي الكترونيكي از سوي "پرويز داودي" معاون اول رييس جمهوري براي اجرا ابلاغ شد.

به گزارش روز جمعه ايرنا به نقل از دبيرخانه شوراي اطلاع رساني دولت، با تصويب نمايندگان ويژه رئيس جمهور در مورداجراي تبصره ‪ ۱۳‬قانون بودجه، همه دستگاه‌هاي اجرايي دولتي و غيردولتي موظف‌اند در فضاي الكترونيكي به متقاضيان خدمات ارائه دهند.

بر اين اساس، همه دستگاه‌هاي اجرايي دولتي وغير دولتي موظفند تا پايان شهريور ماه ‪ ۱۳۸۶‬تمامي خدماتي را كه از طريق جايگاه اينترنتي (وب سايت) ت‌خود ارائه مي‌دهند، شامل فرم‌ها، فرايندها، شرايط آدرس ها، تعرفه‌هاي خدمات، نحوه دسترسي و غيره، بطور كامل توصيف ،اطلاع رساني و به‌روز رساني كنند.

دستگاه‌هاي اجرايي دولتي و غيردولتي همچنين موظف شدند تا پايان آبان ماه ‪ ۱۳۸۶‬حداقل ‪ ۲۰‬درصد از خدمات خود را به صورت تعاملي (با قابليت رد گيري) و تا پايان اسفند ماه ‪ ۱۳۸۶‬حداقل پنج درصد از خدمات خود به صورت تراكنشي (قابليت اجراي درخواست و دريافت خدمات) در فضاي الكترونيكي به متقاضيان ارايه كنند.

براساس اين تصميم، تمامي دستگاه‌هاي اجرايي دولتي موظفند پروژه‌هاي نيمه تمام فناوري اطلاعات خود را كه مشمول اين ماده هستند و تاريخ اتمام آنها منقضي شده است، تا پايان شهريور ماه سال ‪ ۸۶‬به اتمام برسانند.

همچنين تمامي دستگاه‌هاي اجرايي موظف‌اند با هدف كاهش تعداد مراجعات متقاضيان تا اول آذر ماه ‪ ۱۳۸۶‬فرآيندهاي كاري خود شامل مقررات،آيين‌نامه‌ها دستورالعمل‌ها، رويه‌ها و غيره را به گونه‌اي اصلاح كنند كه تعداد مراجعات حضوري براي دريافت هر خدمات حداقل ‪ ۲۰‬درصد كاهش يابد.

بر اين اساس به منظور كاهش تقاضاي سفر از طريق تجميع عرضه خدمات و تسهيل دسترسي، دبيرخانه شوراي عالي فناوري اطلاعات موظف شده است شرايطي را فراهم نمايد كه حداقل ده هزار دفتر پيشخوان خدمات در روستاها و حداقل هشت هزاردفتر پيشخوان خدمات درشهرها با توزيع مناسب(شامل دفاتر موجود ساماندهي شده) صرفا توسط بنگاه‌هاي متوسط و كوچك بخش غير دولتي فعال شوند.

همچنين تمامي دستگاه‌هاي اجرايي،براي‌ارايه خدمات‌از طريق دفاتر پيشخوان خدمات، صرفا بايد از دفاتري كه در قالب اين ماده فعال مي‌شوند استفاده نمايند و اعطاي مجوز جديد با ايجاد و گسترش دفاتر با موضوع مشابه ممنوع است و بانك مركزي موظف است شرايطي فراهم نمايد تا دستگاه پذيرنده كارت بانكي در محل تمامي دفاتر پيشخوان خدمات نصب شود.

وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات نيز موظف است تا پايان شهريور ماه ‪ ۱۳۸۶‬درگاه (پورتال) واحد دولت الكترونيكي را ايجاد نمايد و استانداري‌ها نيز موظف شدند تا پايان مهر ماه ‪ ۱۳۸۶‬مركز داده استان را جهت ميزباني اطلاعات دستگاه‌هاي دولتي استان با هماهنگي دبيرخانه شوراي عالي فناوري اطلاعات ايجاد كنند.

تمامي دستگاه‌ها اجرايي موظف‌اند تا پايان مهر ماه ‪ ۸۶‬مركز تماس با كانال‌هاي تلفني، پيام كوتاه و وب ايجاد كنند.

دستگاه‌هاي اجرايي باهمكاري بانك‌ها موظف‌اند امكان نصب دستگاه پذيرنده كارت بانكي در محل ادارات را فراهم نمايند تا متقاضيان بتوانند بدون نياز به مراجع حضوري به بانك‌ها براي انتقال وجوه در فضاي الكترونيكي از دستگاه پذيرنده كارت بانكي استفاده نمايند.

بر اين اساس بانك مركزي نيز موظف شده است شرايطي را فراهم سازد كه تا پايان شهريور ماه ‪ ۱۳۸۶‬هر متقاضي از طريق دستگاه خودپرداز و يا با مراجعه به يكي از شعب متصل به شبكه شتاب تمامي عمليات دريافت،پرداخت،انتقال وجه، (از و به هر حسابي در هر بانكي) را به صورت بروز انجام دهد اين امكان از طريق اينترنت حداكثر تا پايان بهمن ماه ‪ ۸۶‬بايد فراهم باشد.
 


    238 طرح مخابراتي در يزد راه اندازي شد 1386/05/29

بر اساس سياستهاي دولت عدالت محور مبني بر ارائه خدمات دولتي به هموطنان، درآستانه فرارسيدن هفته دولت 238 طرح مخابراتي با سرمايه گذاري بيش از 181 ميليارد و 752 ميليون ريال در يزد
راه اندازي  شد .
شايان ذكر اينكه، اين طرح ها شامل توسعه و جايگزيني سوئيچ تلفن ثابت به ميزان 8 هزار و 850 شماره در 27 مركز، نصب و راه اندازي كافو نوري شهري به ميزان 3 هزار و 210 شماره به منظور تقويت شبكه ارتباطي، تاسيس و توسعه شبكه كابل در 5 مركز تلفن ثابت، بهينه سازي تغذيه نيرو در 4 مركز تلفن ثابت، نصب و راه اندازي يك دستگاه ديزل، فعال كرد سرويس نمايشگر مراكز ساغند و خرانق ، نصب راك HDSL  در 2 مركز و نصب يك سيستم ماكس مشترك، نصب و راه اندازي 17 لينك لاين و ماكس فيبر نوري، تاسيس 99 سامانه BTS تلفن همراه، توسعه سامانه هاي BTS به ميزان 165 TRX   و جايگزيني 24 سامانه و نصب يك رپيتر موبايل، توسعه BSC تلفن همراه به ميزان 1980 TRX، توسعه سوئيچ MSC تلفن همراه به ميزان 150  TRX، تاسيس 9 سامانه ديتا و توسعه و جايگزيني تجهيزات ديتا در 16 سامانه به ميزان 499 پورت، نصب و راه اندازي 30 دستگاه تلفن همگاني GSM و 85 دستگاه تلفن همگاني كارتي، احداث يك باب ساختمان كافو نوري، تاسيس20 دفتر ICT روستائي، تاسيس 12 دفتر خدمات ارتباطي شهري، نصب يك باند V5.2 مي شود.

 


    43 ميليون مشترك تلفن‌هاي ثابت و همراه در كشور 1386/05/29
روابط‌عمومي و امور بين‌الملل شركت مخابرات ايران اعلام كرد از براساس آخرين آمارهاي موجود در حال حاضر شبكه تلفن ثابت ايران داراي 23 ميليون مشترك با ضريب نفوذي معادل 44/32 درصد بوده كه اين ضريب نفوذ از متوسط ضريب نفوذ تلفن ثابت جهان بالاتر است كه اين تعداد تلفن تا پايان سال 86 به 36 ميليون و 300 هزار مشترك افزايش خواهد يافت.

همچنين در بخش دولتي، شبكه تلفن همراه (اپراتور اول) با 18 ميليون مشترك با ضريب نفوذ 1/25 درصد خدمات متنوع خود را ارائه مي‌نمايد. افزون بر اين در بخش خصوصي شبكه تلفن همراه نيز بيش از دو ميليون و 694 هزار شماره تلفن همراه معمولي و اعتباري توسط دو اپراتور ايرانسل و تاليا به مشتركين واگذار شده است.

به گزارش ايتنا به نقل از روابط‌عمومي شركت مخابرات ايران با توجه به اينكه اپراتور سوم، نيز به زودي فعاليت خود را آغاز خواهد كرد، چنين به نظر مي‌آيد در آينده بسيار نزديك دست‌كم در برهه‌اي، جامعه ايران از انواع تلفن همراه اشباع خواهد شد، چرا كه واگذاري به روز اين وسيله ارتباطي در بسياري از شهرها روندي رو به تزايد دارد.
 


    سامانه اطلاع رساني مكان BTS تلفن همراه بر روي گوشي ها فعال شد 1386/05/28
 

مدير روابط عمومي مخابرات استان گفت : با راه اندازي اين سامانه بر روي تلفن همراه مي توان BTS هاي موجود در سطح استان را شناسائي كرد.

وی در مصاحبه با خبرگزاري دانشجويان ايران دفتر يزد گفت: راه اندازي اين سامانه به جهت شناسائي دكل هاي مخابراتي و با هدف بهينه سازي شبكه BTS هاي موجود در سطح استان است كه با اين عمل، BTS هائي كه فعال باشد اسم آن بر روي گوشي ها ظاهر مي شود . با راه اندازي اين سرويس مشترك در صورت مشاهده نقطه كور در يك منطقه شهري آنرا با ذكر نام BTS مشاهده شده بر روي گوشي خود به همكاران ما در اداره نگهداري ارتباطات سيار اطلاع خواهد داد.

وي گفت : در حال حاضر 20 درصد از سامانه هاي BTS استان به صورت آزمايشي بر روي گوشي ها فعال شده است كه براي مشاهده آن بايد قسمت مربوطه را بر روي گوشي ها فعال كرد.
وي در پايان خاطر نشان كرد: اين سامانه بر روي اكثر گوشي ها ظاهر مي شود. و نحوه فعال كردن آن بر روي انواع گوشي ها متفاوت مي باشد به گونه اي كه در برخي از گوشي ها در قسمت messaging  گزينه broadcast  را فعال كنيد و يا اينكه در برخيديگر از گوشي ها در قسمتsetting  در گزينه network قسمت  call info displayرا فعال كنيد .
 


    آئين تجليل از جانبازان مخابرات ميبد 1386/05/28
 

طبق سنت حسنه هر ساله و همزمان با سالروز ولادت بزرگ پرچمدار صحراي كربلا حضرت ابوالفضل(ع) و روز جانباز طي آئيني از ايثارگري همكاران جانباز مخابرات ميبد تجليل بعمل آمد .

اين مراسم با حضور مهندس كارگر رئيس مخابرات ميبد و شش نفر از همكاران جانباز در محل اتاق رئيس برگزار شد كه در ابتدا مهندس كارگر ضمن تبريك روز پاسدار و جانباز ، جانبازان را نمونه هاي عيني ايثار و از خود گذشتگي خواند و از فداكاري هاي آنان در 8 سال دفاع مقدس تقدير و تشكر كرد.

همچنين وي مجموعه كاري مخابرات ميبد را موفق دانست و تلاش مضاعف همكاران را چون سالهاي گذشته خواستار شد. شايان ذكر اينكه ، اين مراسم با اهدا لوح تقدير به همكاران جانباز به كار خود پايان داد .

 


    تقدير و تشكر فرمانده انتظامي ابركوه از رئيس مخابرات اين شهرستان 1386/05/28
 

سرهنگ فتوحي فرمانده انتظامي شهرستان ابركوه طي نامه اي به مهندس مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان از زحمات و همكاري عزيزي رئيس مخابرات شهرستان ابركوه تقدير وتشكر كرد .

همچنين فتوحي در اين نامه از مهندس مقوم خواستار تقدير از رئيس مخابرات مذكور شد .
 


    نوزدهمين سامانه BTS تلفن همراه شهرستان بافق راه اندازي شد 1386/05/24
 

به اهتمام متخصصان شركت مخابرات استان يزد و در جهت رفاه حال معدنچيان ، مسافران و روستائيان سامانه BTS معدن فسفات اسفوردي بافق راه اندازي شد.

اين سامانه كه نوزدهمين سامانه BTS تلفن همراه شهرستان بافق نيز محسوب مي شود، علاوه بر پوشش معدن فسفات اسفوردي ، كمپ انرژي اتمي و حدود 40 كيلو متر از جاده ارتباطب بافق، بهاباد ، سبزدشت و كوه بنان را پوشش مي دهد.

شايان ذكر اينكه ، در حال حاضر بيش از 15 هزار تلفن همراه و بيش از 16 هزار تلفن ثابت در شهرستان بافق مشغول بكار مي باشد.

گفتني است ، معدن فسفات اسفوردي در فاصله 38 كيلومتري شهرستان بافق واقع شده است كه در حال حاضر تعداد 300 نفر در اين معدن مشغول بكار هستند .
 


    برخورداري دهكده ويلايي پيست اسكي سخويد از تلفن شهري 1386/05/24
 

با تلاش مسئولان و متخصصان شركت مخابرات استان يزد و به منظور رفاه حال همشهريان در سفر به مناطق ييلاقي و تفريحي، تلفن شهري دهكده ويلائي پيست اسكي سخويد شهرستان تفت آماده بهره برداري شد . اين عمليات با سرمايه گذاري بيش از 300 ميليون ريال از طريق فيبر نوري و كافو نوري 60 شماره اي به اتمام رسيد .

گفتني است، دهكده ويلايي پيست اسكي سخويد تنها تفريگاه زمستاني استان است كه در فاصله 40 كيلومتري شهرستان تفت واقع گرديده است .
 


    دومين سامانه BTS تلفن همراه منطقه ييلاقي ده بالا راه اندازي شد 1386/05/23
 

به جهت رفاه حال همشهريان در هنگام سفر به مناطق ييلاقي و تفريحي استان، دومين سامانه BTS تلفن همراه منطقه ييلاقي ده بالا در محله شيخعليشاه اين منطقه راه اندازي شد.

شايان ذكر اينكه، اين سامانه كه بيست و سومين سامانه شهرستان تفت نيز محسوب مي شود، با سرمايه گذاري بيش از يك ميليارد و 160 ميليون ريال راه اندازي شد و علاوه بر پوشش محله شيخعليشاه ، محله هاي توده ، باغستان و آشنائي را نيز تحت پوشش قرارخواهد داد.
 


    فرمانده انتظامي خاتم از مهندس مقوم تشكر كرد 1386/05/23
سرهنگ محمد دهقانپور اردكاني فرمانده نيروي انتظامي شهرستان خاتم طي نامه اي به استانداري از مهندس مقوم مدير عامل شركت مخابرات استان تشكر كرد. اين تقدير نامه به دليل انجام خدمات مخابراتي در شهرستان مذكور خصوصاً راه اندازي تلفن ايستگاه ايست و بازرسي خاتم الانبياء اين شهرستان بوده است.
 
همچنين سرهنگ دهقانپور طي نامه جداگانه اي از زحمات محمد دهقان رئيس اداره مخابرات شهرستان خاتم تقدير و تشكر كرد.
 


    جايزه ويژه فناوري مخابرات و ارتباطات سال، اعطا مي‌شود 1386/05/23

جايزه ويژه فناوري مخابرات و ارتباطات سال با حضور دكتر محمد سليماني وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات ‪ ۲۴‬مردادماه اعطا مي‌شود.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومي پارك فناوري پرديس، اعطاي اين جايزه در سومين نشست تبادل فناوري كشور با موضوع مخابرات، به منظور ايجاد امكان مذاكره رودرروي صاحبان فناوري در زمينه مخابرات و ارتباطات در پارك فناوري پرديس برگزار خواهد شد.

"احمدرضا علائي" مدير اجرايي اين نشست با بيان اين مطلب گفت: اين جايزه با هدف ايجاد انگيزه براي محققين و پژوهشگران، پشتيباني ملي از طرح‌هاي فناورانه و ترويج فرهنگ تبادل فناوري، سالانه به بهترين عرضه كنندگان فناوري تعلق مي‌گيرد.

وي افزود: داشتن اهميت راهبردي براي كشور، اقتصادي و رقابت پذير بودن، داشتن بازار داخلي و خارجي مناسب، داشتن نمونه اوليه و نزديك بودن به مرحله تجاري‌سازي و دارا بودن تاييديه‌ها و مجوزهاي لازم از ويژگي‌هاي فناوري‌هاي قابل ارايه است.

وي يادآور شد: تركيب هيات داوران متشكل از نمايندگان انجمن‌ها و صاحبنظران حوزه مخابرات در كشور خواهد بود.

علائي گفت: اين نشست توسط فن بازار ملي ايران با همكاري وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، صدا و سيماي جمهوري اسلامي، دفتر همكاري‌هاي فناوري و پارك فناوري پرديس برگزار مي‌شود.

مدير اجرايي اين نشست بيان داشت: شركت‌ها و موسسات داخلي و خارجي و نمايندگاني از صنايع مربوطه در اين نشست حضور خواهند داشت و به ارايه توانمندي‌هاي فناورانه خود خواهند پرداخت.
 


    معاون ICT خبر داد: تشكيل اپراتور سوم تلفن همراه با تكنولوژي نسل سوم 1386/05/23

معاون وزير ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات مهم‌ترين ويژگي اپراتور سوم تلفن همراه را تكنولوژي نسل سه و ارايه‌ي سرويس به صورت كشوري و در تمام استان‌ها دانست و گفت: با ارايه‌ي اين سرويس افراد مي‌توانند در هر جايي كه پوشش سيار داشته باشند اينترنت هم با خود داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، كمال محامدپور در مورد حضور اپراتور سوم تلفن همراه در كشور در حالي كه هنوز مشكلات عمده‌اي از اپراتور دوم باقي است، اظهار كرد: علت عمده‌اي كه ما سراغ اپراتور سوم رفتيم، وجود تقاضا و نيازي است كه در كشور وجود دارد.

وي افزود: تقاضا و نياز كشور در 10 سال آينده علت مطرح شدن بحث اپراتور سوم است اما اين كه اپراتوري نتوانسته به دلايل مختلف پوشش كامل داشته باشد، مانع از اين امر نمي‌شود كه نياز كشور را برطرف كنيم، بنابراين بايستي تلاش كنيم بنا بر مجوزهايي كه به اپراتور داده شده پوشش كشوري داشته باشيم و در كنار آن سراغ اپراتورهاي ديگر هم برويم.

وي تصريح كرد: يكي از مسائل مهمي ‌كه در اپراتور سوم ديده شده، تكنولوژي نسل سوم است چرا كه ما نيز بايستي مطابق روال كشورهاي پيشرفته و توسعه يافته به سمت استفاده از تكنولوژي‌هاي جديد برويم و لذا هر چه تعداد اپراتورها بيشتر باشد باعث افزايش رقابت‌ها و پايين آمدن هزينه ICT خواهد شد كه نهايتا به سود مردم است.

وي در خصوص سياست‌هاي وزارت ارتباطات و فن‌آوري الاعات در زمينه‌ي توليد گوشي همراه در داخل كشور اظهار كرد: وزارتخانه سعي مي‌كند در بخش توليد از هر محصولي كه بتواند در داخل توليد شود حمايت‌هاي لازم را انجام داده و بسترسازي كند؛ اما آن چه ما قادر به انجام آن در اين زمينه هستيم ارايه تسهيلات وام و اقدامات پشتيباني است.

منبع پیام

 


    راه اندازي دو سامانه BTS تلفن همراه در شهرستان طبس 1386/05/21
 

به منظور پوشش ارتباطات جاده اي و بهره برداري بهتر ساكنين شهرستان طبس از تلفن همراه ، دو سامانه BTS تلفن همراه آزادگان و ديهشك با سرمايه گذاري بيش از يك ميليارد و 600 ميليون ريال در اين شهرستان راه اندازي شد.

شايان ذكر اينكه ، با نصب و راه اندازي سامانه هاي مذكور، تعداد سامانه هاي شهرستان طبس به عدد 23 رسيد كه پوشش دهي بيش از 12 هزار و 500 تلفن همراه اين شهرستان را بر عهده دارد.

گفتني است، از زمان پيوستن شهرستان طبس به استان يزد، شركت مخابرات اقدامات بي نظيري چون اجراي بيش از يك هزار و 122 كيلومتر فيبر نوري ، ارتقاء تلفن ثابت و ... نموده است.
 


« 1 2 3 » صفحه:
 
37333030 پاسخگويي روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد


نظرسنجی
نظر شما در خصوص نحوه واگذاری اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات استان یزد چیست؟