ضريب نفوذ اينترنت در ايران 6 درصد بيشتر از آمار متوسط جهاني است 1386/11/29
معاون آموزش پژوهش و امور بين‌الملل وزير ارتباطات وفناوري اطلاعات گفت ضريب نفوذ اينترنت در ايران 6 درصد بيشتر از آمار متوسط جهاني است
 
معاون آموزش پژوهش و امور بين‌الملل وزير ارتباطات وفناوري اطلاعات امروز در نشست منطقه‌اي كميته‌هاي پژوهشي شركت مخابرات استان بوشهر ضريب نفوذ اينترنت در جهان را 20 درصد اعلام كرد و گفت اكنون 26 درصد مردم ايران از اينترنت استفاده مي‌كنند.
كمال محامد پور افزود ايراني ها يك و يك دهم كاربران جهاني اينترنت را تشكيل مي دهند. وي گفت اكنون 70 هزار كيلومتر فيبرنوري شهري و بين شهري اينترنت در كشور وجود دارد. وي افزود ضريب نفوذ تلفن همراه با 30 ميليون دستگاه 42 درصد است كه تا پايان برنامه چهارم توسعه به 50 درصد مي‌رسد. معاون آموزش پژوهش و امور بين الملل وزير ارتباطات وفناوري اطلاعات به وجود 20 ميليون دستگاه تلفن ثابت در كشور اشاره كرد و گفت 52 هزار روستاي كشور تلفن ثابت دارند كه اين آمار قبل از انقلاب 300 روستا بود.

وي افزود كارگروه‌هاي پژوهشي براي حل مشكلات ارتباطي استان‌ها 500 ميليون ريال اعتبار در اختيار پژوهشگران قرار مي‌دهد و تا سقف دو ميليارد ريال هم تسهيلات به محققان طراحان نرم افزار و سخت افزار آموزشگاهها و دانشكده‌هاي غير انتفاعي پرداخت مي‌كند.
در اين نشست دو روزه استان‌هاي اصفهان، چهار محال و بختياري، خوزستان، فارس، كهكيلويه و بوير احمد، هرمزگان و بوشهر شركت دارند.
 


    وزير ارتباطات : زيرساخت مخابراتي براي انتخابات رايانه‌اي فراهم است 1386/11/29

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، از آمادگي زيرساخت‌هاي مخابراتي براي برگزاري رايانه‌اي انتخابات هشتمين دوره مجلس شوراي اسلامي خبر داد.

دكتر " محمد سليماني " شامگاه شنبه در پايان سفر به‌چهارمحال و بختياري در گفت وگو با ايرنا افزود: اين زيرساختهاي مخابراتي درسراسر كشور گسترش يافته و عملكرد آنهامورد تاييد وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات مي‌باشد.

به گفته وي، در صورت بروز هر گونه اشكال در اين زيرساختها، پس از اعلام، به سرعت‌و در كوتاهترين زمان‌اشكال از سوي متخصصان وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات برطرف مي‌شود. وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: در زمان‌حاضر بيش از ‪۵۴‬ميليون مشترك تلفن ثابت‌و سيار در كشور وجود دارد و امسال بيش از هفت ميليون شماره تلفن همراه تا دهه فجر به مشتركان واگذار شد. سليماني، در خصوص پرتاب كاوشگر به فضا و ماهواره" اميد" اظهار داشت: اين امر يك دستاورد بزرگ براي نظام جمهوري اسلامي ايران است.
 
به گزارش ايرنا،همزمان با سفر وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات ‪ ۱۲۳‬طرح مخابراتي در نقاط مختلف شهري و روستايي چهارمحال وبختياري به بهره برداري رسيد.انتخابات هشتمين دوره مجلس شوراي اسلامي ‪ ۲۴‬اسفندماه در ايران برگزار مي‌شود.
 


    توسعه مولفه‌های IT سیاست‌گذاری مدونی نیاز دارد 1386/11/28

برای پیش‌روی در راستای توسعه مولفه‌های مختلف تکنولوژی‌های ارتباطات و اطلاعات، نیازمند سیاست‌گذاری و برنامه‌‌یزی مدون هستیم.


حسین کی‌نژاد، عضو هیات‌علمی دانشگاه، در گفت‌وگو با سیتنا، اظهار داشت: براساس برخی مستندات، طرح پیشین تکفا کنار گذاشته می‌شود و قرار است طرح جدیدتری ارائه شود. وی، با اشاره به تدوین سیاست‌های کلی در زمینه فناوری اطلاعات در حوزه نهاد ریاست جمهوری، اظهار امیدواری کرد که هر چه زودتر طرح جدیدIT  ارائه شود.

کی‌نژاد، خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد، با هماهنگی بیشتر بخش‌های دولتی و خصوصی در زمینه توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات، موفقیت‌ها بیشتر خواهد بود. به گفته این استاد دانشگاه، استراتژی‌های مدون در آینده، باید به گونه‌ای باشد تا برروی آن سازمان‌‌دهی و برنامه‌ریزی مناسب صورت گیرد.

وی، تربیت نیروی انسانی متخصص را برای توسعه IT بسیار ضروری دانست و افزود: فرهنگ‌سازی و استانداردسازی در زمینه IT می‌تواند از دیگر عوامل موثر در توسعه این بخش در کشور باشد.
 


    امسال كاركنان دولت مي‌توانند كارتي سفر كنند 1386/11/28

سفر كارت ملي، پس از يك سال از طرح به عمل رسيد و امسال كاركنان دولت مي‌توانند سفر كارت خود را دريافت كنند.

سفر كارت ملي، كارتي الكترونيكي مانند ساير كارت‌هاست كه توسط بانك سپه صادر شده و تنها براي استفاده از خدمات هتل، مهمانسرا، هتل آپارتمان، خريد صنايع دستي و ... در مسافرت‌ها طراحي شده است.

سفر كارت‌ها در دستگاه‌هاي خودپرداز ‪ ATM‬قابل استفاده نبوده و فقط در دستگاه‌هاي كارت خوان ‪ POS‬تعيين شده در محل‌هاي مورد نياز بايد استفاده شوند.

اين كارت‌ها تا ‪ ۱۰‬سال پس از صدور معتبر و مانند تمام كارت‌هاي بانكي قابل شارژ و تجديد اعتبار در دفعات مكرر هستند.

گروه مهمانسراهاي ايرانگردي و جهانگردي با در اختيار داشتن بيش از ‪۵۰‬ هتل و مهمانسرا در سراسر ايران در شبكه سفر كارت ملي حضور داشته و آماده ارائه خدمت به دارندگان و استفاده‌كنندگان سفر كارت هستند، همچنين در حال حاضر صدها هتل، مهمانسرا، هتل آپارتمان و ساير مراكز اقامتي تفاهم‌نامه ورود به‌شبكه سفر كارت ملي را باسازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري امضا كرده‌اند كه به‌ترتيب پس از انعقاد قراردادهاي لازم وارد شبكه سفر كارت ملي خواهند شد.

علاوه‌بر اين واحدهاي اقامتي، به زودي تعداد قابل توجهي از ديگر موسسات خدمات گردشگري و مسافرتي مانند شركت‌هاي هواپيمايي، ريلي، زميني و دريايي و نيز مراكز تفريحي، رستوران‌ها و نظاير آن در سبد خريد سفر كارت قرار مي‌گيرند.

سفر كارت ملي همانند تمامي كارت‌هاي بانكي ديگر، قابليت شارژ و تجديد اعتبار در دفعات مكرر را در طول مدت اعتبار خود خواهد داشت و تا ‪ ۱۰‬سال پس از صدور معتبر هست.

سفر كارت ملي داراي محدوديت سقف ميزان شارژ ريالي نيست. بانك سپه به خاطر گسترش فرهنگ استفاده از كارت، پذيرفته تا كارت‌ها را بدون مبلغ و با موجودي صفر ريال صادر كند، درصورتي كه دارنده كارت قصد استفاده از مزاياي سفر كارت را داشته باشد بايد قبل از اقدام به سفر نسبت به شارژ آن نزد يكي از شعب بانك سپه اقدام كند.

همچنين سازمان‌هاي دولتي و خصوصي مي‌توانند با تخصيص بودجه رفاهي لازم و با ارسال فايل مورد توافق به صورت گروهي نيز كارت‌هاي ياد شده را شارژ كنند.

بر اساس مفاد الحاقيه قرارداد خدمات بانكي سفر كارت ملي، مقرر شده است بانك سپه نسبت به صدور تعداد دوميليون كارت پس از ارائه اطلاعات توسط شركت سرمايه‌گذاري ايرانگردي و جهانگردي اقدام كند.

دارندگان سفر كارت ملي به‌محض اطلاع‌از مفقودي يا سرقت كارت خود مي‌توانند به يكي از شعبه‌هاي بانك رفته و مفقودي كارت خود را اعلام كنند يا در ساعات اداري با شماره‌تلفن‌هاي ‪ ۶۶۷۴۳۶۱۱ /۳۵۹۱۲۵۹۳ /۳۵۹۱۲۳۹۶ /۳۵۹۱۲۳۶۸‬و درساعات غيراداري با شماره‌تلفن‌هاي ‪ ۶۶۷۴۳۱۸۵‬و ‪ ۶۶۷۴۳۱۹۹‬اداره عابربانك و خدمات ويژه تماس گرفته و جريان سرقت يا مفقود شدن سفر كارت خود را اطلاع دهند.

براي دريافت كارت جديد نيز بايد به يكي از شعبه‌هاي بانك سپه مراجعه كرده و فرم تقاضاي صدور كارت جديد تكميل شود. نكته مهم و ديگر اينكه، دارندگان سفر كارت ملي بايد از قرار دادن كارت خود در ميدان مغناطيسي از جمله در نزديكي تلفن همراه و تلويزيون خودداري كنند. درصورت خرابي سفر كارت، شكستن، ازبين رفتن خاصيت مغناطيسي يا فراموشي رمز، بايد در شعب بانك سپه و فرم صدور كارت يا رمز جديد تكميل شود.

كارمزدي بابت صدور سفر كارت دريافت نمي‌شود. براساس قرارداد ميان شركت سرمايه‌گذاري ايرانگردي و جهانگردي با پذيرندگان كارت‌ها براي ارائه خدمات درحال حاضر كارمزد دريافتي اين بانك ‪ ۰/۵‬درصد(نيم‌درصد) از مبلغ هر تراكنش و كارمزد دريافتي شركت سرمايه‌گذاري ايرانگردي و جهانگردي ‪۳/۵‬درصد (سه‌ونيم درصد) از مبلغ هر تراكنش است كه با انجام تراكنش از حساب پذيرندگان سفر كارت برداشت مي‌شود.

تعداد پايانه‌هاي فروش سفر كارت ‪ Pos‬مورد نياز براي اين طرح بستگي به استقبال پذيرندگان و همچنين نصب ‪ Pos‬توسط شركت سرمايه‌گذاري ايرانگردي و جهانگردي دارد.

با توجه به سياست‌هاي اخير بانك مبني بر گسترش نصب ‪ Pos‬در مراكز دولتي و خصوصي ارائه‌دهنده خدمات و فروش كالا علاوه بر دستگاه‌هاي موجود تعداد ‪ ۱۰‬هزار دستگاه ‪ Pos‬نيز تدارك ديده شده كه تاكنون بيش از ‪ ۴۰۰‬دستگاه در مراكز معرفي شده از سوي شركت سرمايه‌گذاري ايرانگردي و جهانگردي نصب شده است.

تمامي كاركنان دستگاه‌هاي دولتي و عمومي كشور مي‌توانند با مراجعه به ادارات رفاه خود نسبت به اعلام نياز و اخذ اطلاعات لازم جهت دريافت سفركارت اقدام كنند. پس از طي مراحل اداري و به هنگام دريافت سفركارت توسط متقاضيان از شعبه‌هاي بانك عامل، دفترچه‌اي حاوي شماره تلفن، نشاني، تحقيقات و ساير تمهيدات و تسهيلات در نظر گرفته شده به تفكيك ارائه خواهد شد.

دارندگان سفركارت مي‌توانند پس از مطالعه دفترچه مذبور و انتخاب مقصد و خدمات موردنظر و انجام هماهنگي‌هاي قبلي و متعارف نظير انجام رزرواسيون به صورت حضوري، تلفني يا اينترنتي از اين امكان استفاده كنند.

هر يك از دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، موسسات و شركت‌هاي دولتي و عمومي در سراسر كشور مي‌توانند نسبت به عقد قرارداد واگذاري سفركارت با شركت مجري اقدام كرده و از محل بودجه‌هاي ذيربط (رفاهي، ورزشي و نظاير آن) هزينه‌هاي مربوط را تامين و فهرست اسامي و ميزان شارژ هر كارت را جهت صدور كارت اعلام كنند.

همچنين دارندگان سفركارت مي‌توانند براي ترميم شارژ يا افزايش آن شخصا به بانك مراجعه كرده و سفركارت خود را بيش از مبلغ در نظر گرفته شده توسط دستگاه متبوع شارژ كنند.

براي اطلاعات بيشتر مي‌توانيد به پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني زير مراجعه كنيد:
وب سايت سفر كارت ‪www.safarcard.ir‬
وب سايت ستاد تسهيلات سفرهاي كشور ‪www.stsi.ir‬
همچنين در صورت كسب اطلاعات با شماره تلفن‌هاي ‪۸۸۶۶۰۸۰۱-۲ - ۸۸۶۶۰۸۰۰‬ شركت سرمايه‌گذاري ايرانگردي و جهانگردي تماس گرفته يا به پست الكترونيكي ‪ info@ittic.com‬سوالات خود را ارسال كنيد.


#4 مزاياي سفركارت ملي
- استفاده از تخفيف‌هاي در نظر گرفته شده در مراكز ارائه‌كننده خدمات سفر كارت ملي
- كمك به ايجاد نشاط و افزايش روحيه تلاش كاركنان و خانواده آنان - افزايش آگاهي عمومي از جاذبه‌هاي گردشگري و آثار تاريخي و ملي كشور و ايجاد اعتماد به نفس و غرور ملي
- تسهيل در امر سفر در سطح ملي و استفاده بهينه از اوقات فراغت كاركنان و خانواده آنها
- سفر كارت ملي مي‌تواند به‌عنوان پرداخت غيرنقدي و مشمول كسر ماليات از حقوق و مزاياي كاركنان نمي‌شود.
 


    دفتر ICT روستائي سانيج راه اندازي شد 1386/11/27
 

در ادامه سياستهاي شركت مخابرات استان يزد مبني بر ارائه خدمات مخابراتي به روستائيان و به منظور رفاه حال همشهريان در سفر به مناطق ييلاقي ،هيجدهمين دفتر ICT روستائي شهرستان تفت با سرمايه گذاري بالغ بر 100 ميليون ريال در روستاي سانيج راه اندازي شد.

شايان ذكر اينكه، با راه اندازي دفتر مذكور روستائيان عزيز مي توانند علاوه بر خدمات مختلفي نظير پست،پست بانك، تلفن و ساير خدمات دولتي و اينترنت از كليه خدمات تلفني راه دور و بين الملل، تلفن همراه ، پرداخت قبوض برق، آب، و ... نيز استفاده كنند.

 


    سيصد و شصت و هفتمين سامانه BTS تلفن همراه استان راه اندازي شد 1386/11/27
 

به همت معاونت نگهداري و بهره برداري شركت مخابرات استان يزد و به منظور ارتقاي پوشش تلفن همراه استان سيصد و شصت و هفتمين سامانه آنتن مياني BTS  با نام بهاران در محدوده مركز تلفن هفتم تيرراه اندازي شد.

شايان ذكر اينكه، سامانه مذكور با سرمايه گذاري بالغ بر يك ميليارد ريال راه اندازي شد كه دارندگان تلفن همراه ساكن در اين منطقه مي توانند از تلفن همراه خود استفاده بهينه ببرند.

گفتني است در حال حاضر بيش از 327 هزار و 770 شماره تلفن همراه با ضريب نفوذ5/32 و تحت پوشش 367 سامانه BTS مشغول بكار مي باشد.
 


    شوراي اسلامي روستاي مباركه شهرستان خاتم از مدير عامل مخابرات استان تشكر كرد 1386/11/27
 

در پي راه اندازي دفتر ICT روستائي مباركه شهرستان خاتم،شوراي اسلامي اين روستا طي تقدير نامه‌اي از مهندس مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان يزد تقدير و تشكر نمود.

وي در اين تقديرنامه توفيقات روز افزون مهندس مقوم و كاركنان مخابرات استان را در پيشبرد اهداف عاليه انقلاب اسلامي و اجراي برنامه هاي دولت خدمتگذار را تحت زعامت ولي امر مسلمين حضرت آيت ا... خامنه‌اي رهبر معزز انقلاب مسئلت كرد.
 


    تشكر امام جمعه ميبد از رئيس و كاركنان مخابرات اين شهرستان 1386/11/27
 

در پي ارسال گزارش عملكرد مخابرات شهرستان به حجه الاسلام والمسلمين اعرافي امام جمعه ميبد، وي طي دست نوشته‌اي از كاركنان مخابرات اين شهرستان تقدير و تشكر نمود.

در اين تقديرنامه حجه الاسلام اعرافي خطاب مهندس كارگر رئيس مخابرات ميبد آورده است، از فعاليتهاي شما و همكاران محترمتان و از حمايتهاي بي دريغ مهندس مقوم مدير عامل شركت مخابرات استان يزد صميمان متشكرم، اميدوارم در پيشبرد برنامه ها و خدمت رساني خالصانه ، قرين توفيقات الهي قرار گيريد.
 


    بايد از تجربه همكاران بازنشسته استفاده كرد 1386/11/27
 

صيادي مدير مخابرات شهرستان يزد در جمع همكاراني كه اخيراً‌ به درجه بازنشستگي نايل آمدند با بيان مطلب فوق، تلاش و زحمات اين عزيزان در واحد هاي مختلف نظير خطوط سابق، تلفن همگاني، شبكه هوايي، اطلاعات 118، خرابي تلفن 117 كه از كارهاي سخت مخابرات در گذشته بوده را ستود و از آنها تقدير و تشكر كرد.

در ادامه هر يك از همكاران بازنشسته ضمن ابراز خوشحالي از برگزاري اين نشست، تكريم ارباب رجوع و خدمت به مردم را در طول اين دوران را سر لوحه كار خود دانستند . ضمناً در پايان با اهداي لوح تقدير و هديه كه از طرف همكاران حوزه مديريت مخابرات شهرستان تهيه شده بود، از زحمات اين عزيزان تشكر و قدرداني شد.

گفتني است، اخيراً تعداد 7 نفر از كاركنان مديريت مخابرات شهرستان يزد به افتخار بازنشستگي نايل آمدند.
 


    آئين تجليل از ايثارگران شركت مخابرات استان يزد 1386/11/24
 

در نهمين شب از ايام ا... دهه فجر بيست و نهمين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران طبق سنوات هر ساله طي آئيني با حضور مهندس مقوم مدير عامل شركت مخابرات استان يزد، بابائي معاون برنامه ريزي استاندار، عبداللهي مشاور استاندار در امور ايثارگران از ايثارگران شركت مخابرات استان يزد تجليل بعمل آمد .

در اين آئين بابائي ضمن تبريك ايام ا... دهه فجر عملكرد مخابرات استان را بعد از پيروزي انقلاب اسلامي ايران ستود. در ادامه مهندس مقوم مدير عامل شركت مخابرات استان يزد ضمن خير مقدم و تبريك ايام ا... دهه فجر به حضار از حضور در جمع ايثارگران ابراز خرسندي و خشنودي نمود و از رشادتهاي و دلاورمرديهاي اين عزيزان تقدير و تشكر کرد.

همچنين مهندس حيدري مشاور مديرعامل مخابرات استان در امور ايثارگران ضمن خير مقدم به حضار گزارشی از نحوه ارائه خدمات به ايثارگران را ارايه کرد. ضمناً وي در ادامه خاطراتي از 8 سال دفاع مقدس را بيان نمود.

شايان ذكر اينكه، اجراي سرود، بيان خاطره ايثارگران، و برنامه هاي شاد و متنوع ديگر از برنامه اجرا شده در اين شب به ياد ماندني بود.

گفتني است، شركت مخابرات استان يزد داراي406 ايثارگر مي باشد كه تعداد 150 نفر از اين عزيزان جانباز، 21 آزاده و ... مي باشد. ضمناً مخابرات استان يزد از جمله دستگاههاي استان است كه بيشترين تعداد ايثارگر را در خود جاي داده است.
 


    24 طرح مخابراتي اردكان به بهره برداري رسيد 1386/11/24
 

در آستانه سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران 24 طرح مخابراتي شهرستان اردكان طي آئيني با حضور دوران معاون سياسي استاندار ، روستائي فرماندار اردكان، حجه الاسلام والمسلمين ديداري امام جمعه شهرستان، و جمعي از مسئولان استان در محل مركز كافو نوري صدرآباد اين شهرستان برگزار شد.

در ابتداي اين مراسم دوران معاون سياسي استاندار شركت مخابرات استان را از جمله دستگاههاي موفق استان ياد كرد و پيرامون پيشرفت شبكه هاي مخابرات به ايراد سخت پرداخت .

همچنين روستائي فرماندار شهرستان از تلاش و كوشش بي وقفه كاركنان مخابرات استان و شهرستان تقدير و تشكر نمود .

در ادامه حجه السلام والمسلمين ديداري امام جمعه اردكان پيشرفت مخابرات در جامعه امروزي و در انجام امور زندگي مردم را خاطر نشان ساخت و از كليه دست اندر كاران مخابرات استان و شهرستان تشكر و قدرداني نمود.

مهندس مقوم نيز در اين آئين ضمن تبريك ايام ا... دهه فجر و خير مقدم به حاضرين وضعيت عملكرد مخابرات استان و شهرستان اردكان را بيان نمود.

شايان ذكر اينكه 24 طرح مخابراتي اردكان با سرمايه گذاري بالغ بر 9 ميليارد و 848 ميليون ريال افتتاح و مورد بهره برداري قرار گرفت كه شامل دفتر ICT روستائي ، تاسيس سامانه BTS تلفن همراه، توسعه جايگزيني شبكه كابل، تاسيس سايت ديتا، اينترنت پر سرعت و توسعه و جايگزيني سوئيچ مي باشد.
 


    با حضور استاندار يزد 19 طرح مخابراتي بافق به بهره برداري رسيد 1386/11/21
 

در نهمين روز از ايام ا... دهه فجر بيست و نهمين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران،19 طرح مخابراتي شهرستان بافق با سرمايه گذاري بالغ بر 6 ميليارد و 475 ميليون ريال و بطور همزمان با حضور استاندار، معاون سياسي استاندار، امام جمعه بافق، مدير عامل شركت مخابرات استان، فرماندار بافق و تني چند از مسئولان استان و شهرستان افتتاح شد.

در اين آيين ابتدا مهندس مقوم مديرعامل شركت مخابرات يزد ضمن تبريك ايام ا... دهه فجر خلاصه اي از فعاليتهاي شركت مخابرات را بر شمرد.

همچنين در ادامه استاندار ضمن مقايسه فعاليتهاي مخابراتي اوايل انقلاب تا حال از ارايه خدمات متنوع مخابراتي در اقصي نقاط كشور تقدير و تشكر نمود. ضمناً در پايان، استاندار طي برقراري تماس تلفني با فرزند شهيد ملائيان رسماً طرح هاي مخابراتي بافق را افتتاح نمود.

شايان ذكر اينكه، طرح هاي مورد بهره برداري شده شهرستان مذكور شامل : توسعه سوئيچ، احداث كافو نوري ، احداث شبكه فيبر نوري، تاسيس سامانه BTS تلفن همراه، سايت ديتا، تاسيس دفاتر ICT روستايي، تاسيس ارتباط روستايي و تاسيس خدمات ارتباطي و غيره مي شود.
 


    كوهنوردي بانوان شاغل و همسران كارمند شركت مخابرات استان 1386/11/21

به مناسبت گراميداشت بيست و نهمين سالگرد پيروز شكوهمند انقلاب اسلامي ايران و به همت اداره رفاه و خدمات اداري شركت مخابرات استان يزد تعداد 20 نفر از بانوان شاغل و همسران كارمند شركت مخابرات استان در ارتفاعات چمن هوش علي آباد به كوهنوردي پرداختند.

 


    طي آئيني از بازنشستگان مخابرات استان يزد تجليل بعمل آمد 1386/11/20
 

طبق سنوات هر ساله شركت مخابرات استان يزد، طي آئيني در محل مامور سراي شركت مخابرات استان يزد با حضور مهندس مقوم مدير عامل و جمعي از مسئولان، از پيشكسوتان و بازنشستگان اين شركت تجليل بعمل آمد.

در اين آئين مهندس مقوم ضمن تبريك ايام ا... دهه فجر و گراميداشت ياد و خاطره شهداي انقلاب اسلامي و امام راحل (ره) از حضو در اين جمع صميمي ابراز خرسندي و خوشحالي نمود. وي در ادامه تكريم بازنشسته ها را از جمله سياستهاي شركت مخابرات استان و آمادگي اين شركت جهت هر گونه همكاري با اين عزيزان را اعلام نمود.

 
شايان ذكر اينكه در اين آئين از 18 نفر بازنشستگان مخابرات استان كه اخيراً به درجه بازنشستگي نايل آمدند با اهداي هديه و لوح تقدير تجليل بعمل آمد. گفتني است، شركت مخابرات استان يزد نيز داراي 335 نفر همكار بازنشسته مي باشد.  
 


    25 طرح مخابراتي شهرستان خاتم مورد بهره برداري قرار گرفت 1386/11/20
 

در هشتمين روز از ايام ا... دهه فجر بيست و نهمين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران طي آئيني 25 طرح مخابراتي شهرستان خاتم با سرمايه گذاري بالغ بر 6 ميليارد و 788 ميليون ريال در مسجد مصلي مروست اين شهرستان افتتاح و مورد بهره برداري قرار گرفت.

شايان ذكر اينكه، اين آئين با حضور بابائي معاون برنامه ريزي استانداري، مهندس عسكر زاده فرماندار شهرستان خاتم، مهندس دائمي عضو هيئت مديره ، مهندس عاقبت خيري سرپرست معاونت نگهداري و بهره برداري مخابرات استان، امام جمعه و بخشدار مروست و تني چند از مسئولان و مردم مروست برگزار شد .

در اين آئين رئيس اداره مخابرات شهرستان خاتم و مهندس دائمي عضو هيئت مديره مخابرات  به ترتيب عملكرد مخابرات شهرستان و استان را بيان نمودند. ضمناً در پايان بابائي طي سخناني از خدمات ارايه شده مخابراتي به مردم شهرستان خاتم تقدير و تشكر نمود.

توسعه و جايگزيني سوئيچ سه مركز تلفن، توسعه شبكه كابل و كانالسازي فيبر نوري 5 مركز تلفن بطول 10 كيلومتر، تاسيس و توسعه 6 سامانه BTS تلفن همراه در مناطق شهري و روستائي و جاده اي شهرستان، ايجاد سايت ديتا در مراكز تركان و چاهك، تامين ارتباط روستايي بند چنار خوانسارو باغ شادي ، نصب 15 دستگاه تلفن همگاني در سطح شهر و بهسازي مراكز مخابراتي و
راه اندازي 3 دفتر
ICT روستايي از جمله طرح هاي بهره برداري شده اين شهرستان مي باشد.

گفتني است، با راه اندازي اين طرح ها علاوه بر استفاده مردم شهرستان از خدمات تلفن ثابت و همراه تعدادي از روستائيان شهرستان نيز از خدمات دفاتر ICT شامل اينترنت، پست و پست بانك بهره‌مند مي شوند.
 


    با کشف قیمت سهام مخابرات، کارکنان تا 20 برابر حقوق خود سهام ترجیحی دریافت می کنند 1386/11/20
دیر عامل شرکت مخابرات ایران گفت: پس از کشف قیمت خرده سهام شرکت مخابرات، کارکنان مخابرات حداکثر تا 20 برابر حقوق خود را در قالب سهام ترجیحی دریافت می کنند.
 
"صابر فیضی"  در گفت وگو با خبرنگار موبنا در پاسخ به این سوال که پس از خصوصی شدن شرکت مخابرات ایران وضعیت کارکنان این شرکت به چه صورت خواهد بود، اظهارداشت: شرکت مخابرات ایران نیروی انسانی مازاد نداشته و هیچ علاقه ای نیز به رفتن کارمندان خود ندارد.

وی تصریح کرد: پس از خصوصی سازی نیز از لحاظ دریافت های پرسنلی وضعیت بهتر خواهد شدو4 درصد سهام مخابرات در قالب سهام ترجیحی به کارکنان این شرکت عرضه می شود.این مقام مسئول با اشاره به این که کارکنان مخابرات نسبت به سایر سازمان های دولتی حقوق بیشتری دریافت نمی کنند ادامه داد:  هم اکنون 38 هزار و 500 نفر در کل مخابرات کشور در  رشته های مختلف مشغول به کار هستند.

فیضی افزود: بر اساس اصل 44 قانون اساسی سهامداران پس از خریداری سهام مخابرات تا 5 سال حق اخراج کارکنان مخابراتی را نخواهند داشت. مدیر عامل شرکت مخابرات ایران گفت: مخابرات مجاز است که حداکثر 5 درصد سهام خود را به عنوان سهام ترجیحی به کارکنان خود بدهد.

مدیر عامل شرکت مخابرات ایران گفت: هم اکنون دریافتی پرسنل مخابراتی بر اساس قانون نظام هماهنگ پرداخت بوده و دریافتی آنها مطابق با سایر شرکت های دولتی است. این در حالیست که پیش از این قرار بود سهام مخابرات برای کشف قیمت اوایل دی ماه سال جاری به بورس عرضه شود که مدیران ذیربط این بار اوایل بهمن ماه را وعده دادند که به نظر می رسد این وعده وعیدها تا پایان سال جاری ادامه یابد.

طبق بند ج اصل 44 قانون اساسی سهام 32 شرکت مخابراتی باید تا پایان سال جاری به بورس عرضه می شد که طبق آخرین اظهارات معاون وزیر ارتباطات سهام این شرکت بزرگ دولتی اوایل سال آینده از طریق بورس واگذار می شود.
 


    مخابرات خوش درخشيد 1386/11/20
 

محسن ابوترابي مشاور استاندار و مسئول پيگيري مصوبات هيئت محترم دولت در استان يزد طي ملاقات حضوري با مدير عامل مخابرات استان يزد با بيان اين مطلب افزود مخابرات اولين ارگاني است كه 100% مصوبات هيئت دولت در استان يزد را به تحقق رسانيده است.

وي با بيان اين كه مصوبه هاي ادارات استان بطور مرتب پيگيري مي شود اظهار اميدواري كرد تا اوايل سال آينده كليه مصوبات محقق شود. ابوترابي همچنين همت مديران و كاركنان شركت مخابرات استان يزد در انجام اين مصوبات را ستود.

 


    36 پروژه شهرستان ميبد به صورت همزمان راه اندازي شد 1386/11/20
 

در هشتمين روز از ايام ا... دهه فجر بيست و نهمين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران 36 طرح شهرستان ميبد با سرمايه گذاري بالغ بر 30 ميليارد و 360 ميليون ريال طي آئيني به صورت همزمان در مركز تلفن آيت ا...اعرافي افتتاح و مورد بهره برداري قرار گرفت.

شايان ذكر اينكه، اين آيين با حضور نبوي زاده معاون عمراني استاندار، يحيي زاده نماينده مردم تفت و ميبد در مجلس شوراي اسلامي، مهندس مقوم مدير عامل شركت مخابرات استان يزد ، رضائي فرماندار شهرستان و جمعي از مسئولان در محل مركز تلفن اعرافي شهرستان ميبد برگزار شد.

در ابتداي اين مراسم نبوي زاده ضمن تبريك ايام ا... دهه فجر از تلاش و زحمات مديرعامل و مجموعه شركت مخابرات استان يزد تقدير و تشكر نمود.

در ادامه حجه الاسلام والمسلمين يحيي زاده نيز ضمن تقدير از مجموعه مخابراتي، اين شركت را يكي شركتهاي كم دغدغه استان بر شمرد. همچنين مهندس مقوم ضمن تبريك ايام ا... دهه فجر و خير مقدم به حاضرين طي گزارش مبسوط وضعيت عملكرد مخابرات استان را بيان نمود.
 
شايان ذكر اينكه، در اين آئين 19 طرح مخابراتي شهرستان ميبد با سرمايه گذاري 7 ميليارد و 820 ميليون ريال به بهره برداري رسيد كه شامل، اينترنت پرسرعت، دفتر ICT روستائي، توسعه شبكه كابل، تاسيس كافو نوري، تاسيس سامانه BTS تلفن همراه، تاسيس ارتباط راه دور، نصب تلفن همگاني و بهسازي ارتباط راه دور مي باشد.
 


    ديدار كاركنان مخابرات اردكان با امام جمعه اين شهرستان 1386/11/17
 

به بهانه گراميداشت بيست و نهمين سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ايران و فرا رسيدن ايام ا... دهه فجر رئيس و كاركنان مخابرات اردكان در محل نمازخانه مركز اداري مخابرات اردكان با حجه السلام والمسلمين ديداري امام جمعه اين شهرستان ديدار و گفتگو نمودند.

در اين ديدار حجه الاسلام ديداري ضمن تبريك فرا رسيدن دهه فجر و پايان حكومت شاهنشاهي، اقدامات انجام شده در عرصه ارتباطات آن دوران را با بعد از پيروزي انقلاب اسلامي مقايسه و پيشرفت قابل توجه آن را متذكر شد.

در ادامه، حاتمي زاده رئيس مخابرات اردكان ضمن خير مقدم به حجه السلام ديداري خلاصه اي از عملكرد مخابرات شهرستان را بيان و پيرامون 24 طرح مخابراتي آماده بهره برداري اين شهرستان به ايراد سخن پرداخت.

شايان ذكر اينكه، تلفن هاي گوياي مخابرات شهرستان اردكان به شماره هاي 192 (اوقات شرعي)، 100 (سرويس ويژه)، 144 (نداي قرآن)و 119 (ساعت گويا) با حضور حجه الاسلام ديداري راه اندازي گرديد.

 


    وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد: رشد 62 برابری دایری تلفن همراه و ثابت 1386/11/15
از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، دایری تلفن همراه و ثابت در سطح کشور، 62 برابر رشد داشته است.
دکتر سلیمانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در گفت‌وگو با واحد خبر روابط عمومی وزارت اظهار داشت: ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، 850 هزار و 800 شماره تلفن در سطح کشور دایر بود که با تلاش‌های صورت گرفته، این تعداد تاکنون به حدود 52 میلیون و 681 هزار شماره تلفن ثابت و همراه رسیده که از این تعداد، 27 میلیون و 673 هزار شماره در طول فعالیت دولت نهم دایر شده است.

وی خاطر نشان کرد: در طول فعالیت دولت نهم، دایری تلفن همراه در بخش دولتی و خصوصی، با رشدی معادل 8/313 درصدی به 29 میلیون شماره رسیده است. وزیر ارتباطات ادامه داد: همچنین ضریب نفوذ این نوع از تلفن نیز از ابتدای فعالیت دولت نهم تاکنون، با رشدی معادل 4/298درصد به 41 درصد رسیده است.

وی خاطر نشان کرد: پس از پیروزی انقلاب و تاکنون، ارتباط دهی به روستاها بیش از 16 هزار در صد رشد داشته به گونه‌ای که 312 روستای دارای ارتباط در سال 57 به 52 هزار و 411 روستا در بهمن ماه جاری رسیده است. وی تأکید کرد: در راستای بهره‌مندی دانشجویان از فناوری‌های نوین ارتباطی، با یک برنامه ریزی منسجم در طول دولت نهم، 320 دانشگاه کشور به شبکه فیبرنوری متصل شده‌اند.

دکتر سلیمانی خاطر نشان کرد: از سوی دیگر و برای استفاده روستاییان از این فناوری، نهضت ایجاد دفاتر ICT روستایی از آغاز به کار دولت نهم شدت گرفت که تعداد آن‌ها با رشدی معادل 5/367 درصد نسبت به شهریور 84 به چهار هزار و 376 دفتر در بهمن ماه جاری رسید.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: همزمان با بیست و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نیز، هفت هزار و 798 پروژه مخابراتی با اعتباری بالغ بر پنج هزار و 187 میلیارد و 295 میلیون ریال، به بهره‌برداری می رسد که با انجام این افتتاحات گامی دیگر در راستای توسعه ارتباطات در کشور به خصوص در مناطق محروم برداشته خواهد شد.
 


« 1 2 3 » صفحه:
 
37333030 پاسخگويي روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد


نظرسنجی
نظر شما در خصوص نحوه واگذاری اینترنت پرسرعت مخابرات ایران منطقه یزد چیست؟