مشتركان سيم كارت هاي دايمي همراه اول استان به جمع كاربران MMS پيوستند 1388/01/30
 

روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد اعلام كرد: براساس گزارش شركت ارتباطات سيار مشتركان سيم كارت هاي دايمي همراه اول استان يزد مي توانند از خدمات MMS استفاده نمايند.

عبدالمجيد معنوي افزود: چنانچه مشتركان تمايل به فعال كردن سرويس MMS هستند مي توانند به دفاتر خدمات ارتباطي مراجعه و فرم مربوطه و تعهدنامه را تكميل نمايند و پس از فعال شدن سرويس، پيامك فعال سازي موفقيت آميز براي مشترك ارسال مي شود . ضمناً براي استفاده از سرويس MMS گوشي تلفن همراه نياز به تنظيم دارد و بر اين اساس از طريق گزينه اعلام شده در پايگاه اطلاع رساني شركت ارتباطات سيار ،‌با وارد كردن شماره تلفن، انتخاب مدل گوشي، تنظيمات لازم از طريق پيامك به مشترك ارسال مي گردد. همچنين ارسال اتوماتيك تنظيمات يا دريافت آن با درخواست مشترك از طريق ارسال پيامك به شماره 8008 امكان پذيراست

 وي در ادامه از فعال شدن سرويس GPRS براي مشتركان سيم كارت هاي دايمي همراه اول استان خبرداد و افزود: مشتركان براي دريافت سرويس مذكور بايد به پايگاه اطلاع رساني شركت ارتباطات سيار به نشاني WWW.MCI.IR  مراجعه و پس از طي مراحل سه گانه )شرايط عمومي ،‌تكميل فرم الكترونيكي ثبت نام و تنظيمات گوشي) به جمع مشتركان GPRS همراه اول بپيوندند.

شايان ذكر اينكه، پست الكترونيك، دسترسي به سايتهاي اينترنتي و دريافت فايل از خدمات فعلي سرويس GPRS مي باشد و امكان ارسال سرويسهاي همچون متن، عكس و صوتي و ويديويي يا تركيبي از اين موارد را پشتيباني مي كند.  

 


    ديدار نماينده مردم شهرستانهاي خاتم، ابركوه و بافق با مديرعامل مخابرات ‏استان يزد ‏ 1388/01/29
 
مهندس فرهمند نماينده مردم شهرستانهاي خاتم، ابركوه وبافق در مجلس شوراي اسلامي با حضور در محل دفتر مهندس ساختمان مركزي شركت مخابرات استان با مديرعامل اين شركت ديدار و گفتگو كرد.
 
در اين ديدار صميمانه مهندس فرهمند ضمن تبريك سال نو به كاركنان شركت مخابرات استان، هدف از اين ديدار را پيگيري مسايل و مشكلات مخابرات استان و انعكاس آن به مقامات مسئول كشور دانست و گفت : خوشبختانه مخابرات استان به همت و تلاش كاركنانش، پيشروتر از برنامه هايش است و اين جاي بسي افتخار است.
 
در ادامه مهندس مقوم ضمن گفتن خيرم مقدم به فرهمند در گزارشي مبسوط وضعيت و عملكرد مخابرات در شهرستانهاي خاتم ، ابركوه و بافق را ارايه كرد.  
 


    عضويت مديرعامل مخابرات يزد در كارگروه تحول اداري استان 1388/01/26
 

در حكمي از سوي محمدمهدي فقيه خراساني معاون پشتيباني و توسعه منابع انساني، مهدي مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان يزد به عضويت كارگروه تخصصی تحول اداري بهره وري و فناوري اطلاعات استان يزد منصوب شد.

فقيه خراساني در اين حكم اظهار اميدواري كرد كه مهندس مقوم در تعامل با ساير اعضاء و طي هماهنگي با دبيرخانه كارگروه، مستقر در دفتر منابع انساني و تحول اداري استانداري، در جهت تحقق اهداف و وظايف كارگروه موفق باشد.

 


    ارتباط رساني به موقع مخابرات اردكان در مانور زلزله فرضي ‏اين شهرستان 1388/01/26
 

با اعلام ستاد حوادث غيرمترقبه شهرستان اردكان مبني بر وقوع زلزله فرض، مخابرات اين شهرستان با حضور به موقع در اين مانور اقدام به ارتباط رساني نمود.

شايان ذكر اينكه، مخابرات اردكان با اعزام چهار اكيپ با گروه تجهيزات فني و امدادي، استقرار نيروهاي پشتيباني و عملياتي، برپايي چادر صحرايي، راه اندازي خط تلفن UHF، تامين برق و آماده سازي تجهيزات امدادي ... در كوتاهترين زمان ممكن موفق به برقراري ارتباط در منطقه مانور شد.

 


    SENTEL‏ سنگال به شبكه ي رومينگ بين الملل همراه اول پيوست‏ 1388/01/26
 

اپراتور SENTEL سنگال به مجموعه ي اپراتورهاي طرف قرارداد شركت ارتباطات سيار ايران پيوست. روابط عمومي شركت ارتباطات سيار ايران اعلام كرد: شبكه ارتباطات سيار كشورمان از روز چهارشنبه 26 فروردين ماه به روي مشتركان اين اپراتور گشوده مي شود و مشتركان هر دو اپراتور ( همراه اول و SENTEL ) از اين پس ميتوانند از مزاياي اين ارتباط دو طرفه بين الملل بهره گيرند.

گفتني است اين اپراتور دومين اپراتور سنگالي است كه همراه اول قرارداد رومينگ منعقد مي كند و همراه اول با احتساب اين اپراتور سنگالي، هم اكنون با 241 اپراتور در 106 كشور جهان قرارداد رومينگ بين الملل دارد.

 


    لوح فشرده چند رسانه اي (مولتي مديا) كودكانه در مخابرات استان يزد به طبع رسيد 1388/01/23
 

روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد در راستاي گشترش فرهنگ ارتباطات زيرساخت و استفاده از تلفن و استفاده ي بهينه از تجهيزات و خدمات مخابراتي در بين عموم مردم بويژه كودكان و نوجوانان اقدام به تهيه لوح فشرده با عنوان گوشي و بردار كوچولو نمود.

در اين لوح فشرده نحوه ي استفاده از خدمات مخابراتي و حفظ و ضيافت از تجهيزات مخابراتي در قالب داستان، ترانه هاي شاد، كارتون و سرگرمي به طبع رسيده است.

علاقمندان جهت دريافت لوح فشرده ي مذكور مي توانند در ساعات اداري با شماره تلفن روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد 5259111 تماس حاصل فرمايند.

 


    افتخارات كشوري و آسيايي فرزندان همكار مخابرات يزد 1388/01/23
 

فرزندان مهدي نادعلي همكار بازنشسته شركت مخابرات استان يزد در رقابت هاي مختلف رشته ورزشي شمشير بازي سال گذشته افتخار آفريني كردند.

بر اساس احكام صادره از سوي تربيت بدني كشور، در رده سني اميد دومين المپياد ورزشي ايرانيان، وحيده نادعلي موفق به كسب رتبه هاي اول انفرادي در رشته اپه، اول تيمي شمشير بازي اسحله اپه و اول تيمي اسلحه فلوره شد.

همچنين حميده نادعلي در مسابقات شمشير بازي قهرماني بانوان كشور كه در سال گذشته در استان تهران، برگزار شد در رده سني بزرگسالان موفق به كسب مقام دوم انفرادي و تيمي اسلحه اپه شد.

شايان ذكر اينكه، خواهران نادعلي در مسابقات سال گذشته آسيايي تايلند به عنوان نمايندگان تيم ملي شمشير بازي جمهوري اسلامي ايران شركت كرده بودند.
 


    مرداد ماه اینترنت پرسرعت در سبد خانوارهای ایرانی قرار می گیرد 1388/01/23
پیش بینی می شود در کمتر از 9 ماه امکان عرضه اینترنت پرسرعت از طریق 4 اپراتور برنده مزایده در سطح کل کشور فراهم شود. به گزارش سیتنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران؛ لطف الله سبوحی معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ضمن اعلام این خبر گفت : اجرای فناوری وایمکس به پیچیدگی شبکه تلفن همراه نیست به همین علت با توجه به تقاضای بالای کاربران ایرانی برای دسترسی به شبکه های پرسرعت، در فاز اول چهار اپراتوربرنده مزایده( مبین نت ، ایرانسل ، اسپادان و رایانه دانش) طبق پروانه صادر شده می توانند این خدمت را در قالب کاربری ثابت عرضه کنند .

وی تاکید کرد: عرضه خدمت دسترسی متحرک به شبکه ، حداقل تا سه سال پس از فعال شدن اپراتور سوم تلفن همراه امکان پذیر نیست و میزان بهره مندی از پهنای باند بستگی به نوع سرویس مورد درخواست کاربر دارد. سبوحی در پایان اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک محدودیت های موجود برطرف می شود.
 


    اجراي برنامه آيكان براي ثبت سريع دامنه‌ها‌ي بين‌المللي 1388/01/23

عليرضا صالح در گفت‌وگو با خبرنگار فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اظهار كرد: آن دسته از زبان‌هايي كه در مرحله آزمايشي هستند و قصد ثبت نهايي آن دامنه را در آيكان دارند در الويت بالاتري در اين طرح قرار دارند. او تصريح كرد: استانداردهاي جديد DNSSEC (کارگزار دامنه امن) به‌زودي در سيستم نرم‌افزارها بارگذاري مي‌شود. بستر آزمايشي توسط ايرنيک جهت ثبت دامنه‌هايي که با پروتکل امن DNSSEC قابل بهره‌برداري هستند در هفته ديگر راه‌اندازي مي‌گردد. توضيحات تکميلي و جزئيات بيش‌تر در مورد اين برنامه در نشاني http://www.nic.ir/DNSSEC قابل دسترسي خواهد بود.

وي پيش از اين به ايسنا گفته بود: با فعال شدن امكان بهره‌برداري از DNS كاربر مطمئن خواهد بود كه از كارگزار و سروري كه سوال كرده است جواب مي‌گيرد. صالح با تاكيد بر اين كه در حال حاضر ممكن است هكرها در مسير سوال و جواب‌هاي DNS قرار بگيرند و پاسخي اشتباه داده و كاربر را به سايت ديگري جز درخواست كاربر وصل كنند، تصريح كرد: DNSSEC اتصال صحيح به سايت مورد نظر براي دريافت پاسخ‌ها را تضمين مي‌كند و مانع از سمي كردن جواب توسط هكرها مي‌شود. به گفته او DNSSEC در اتصال هيچ خطايي نخواهد داشت، هر چند ممكن است اشتباه در ديتاي موجود جوابي جز آنچه كه كاربر خواسته است ارائه دهد و اين يعني سيستم نرم‌افزاري خطا ندارد مگر اينكه اطلاعات صحيح نباشد.

وي با بيان اين كه كاربران بعد از راه‌اندازي مي‌توانند زير دامنه‌ DNSSEC .ir به طور رايگان دامنه ثبت كنند، اظهار كرد: در دوره‌ شش ماهه آزمايش DNSSEC، مركز ثبت دامنه به كاربراني كه به ثبت دامنه در اين زير دامنه پرداخته‌اند آموزش‌هاي فني را از طريق سايت مركز و يا در صورت استقبال از اين طرح با برگزاري دوره‌هاي آموزشي ارائه مي‌كند.

 


    برگزاری مزایده خدمات ارزش افزوده همراه اول 1388/01/20
مهندس وحید صدوقی، مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار در گفت و گو با خبرنگار سیتنا اظهار داشت: طرح اولیه مزایده سرویس های ارزش افزوده توسط کارشناسان شرکت ارتباطات سیار تهیه شده و مراحل نهایی خود را طی کرده است. وی تاکید کرد: براساس همین طرح آماده شده پیمانکارن انتخاب می شوند. صدوقی در پایان از انتخاب پنج پیمانکار پس از برگزاری این مزایده خبر داد. در همین ارتباط  یک مقام اگاه در گفت و گو با خبرنگار سیتنا از برگزاری  این مزایده در سه ماهه اول سال جاری خبر داد.
 
لازم به ذکر است مدیران ارشد شرکت مخابرات ایران به  تمرکز مخابرات در برنامه پنجم توسعه بر ارائه  خدمات ارزش‌افزوده  تاکید دارند. به گزارش سیتنا استرات‍ژی توسعه در شرکت مخابرات ایران، از این پس معطوف بر ارائه خدمات ارزش افزوده بیشتر به عموم مردم و دارندگان تلفن همراه می شود.
 


    مدیرعامل مخابرات ایران : تعیین میزان سود تقسیمی برای سهامداران تا پایان تیرماه 1388/01/20
مهندس صابر فیضی مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت : میزان پرداخت سود سهام مخابرات در این سال ها باید در مجمع مخابرات ایران مطرح، بررسی و به تصویب برسد . وی افزود : با تلاش های در دست اقدام ، میزان سود تقسیمی سهام مخابرات در سال 87 و 88 تا پایان تیرماه سال جاری مشخص خواهد شد . وی خاطرنشان کرد : قانون بودجه سال 88 مخابرات در روزهای پایانی سال گذشته ابلاغ شده و بر اساس بودجه ای که به تایید مجلس رسیده باشد ، باید سود سهام سال جاری مشخص شود. 
 

مهندس صابر فیضی در خصوص پرداخت سود سهام مخابرات در سال 86 نیز گفت : این سود به تمامی اشخاص حقیقی پرداخت شده است . وی ادامه داد: در صورتی که اشخاص حقیقی هنوز موفق به پرداخت سود سهام سال 86 نشده اند می توانند با مراجعه به بانک ملت ، نسبت به دریافت آن اقدام کنند. مدیرعامل مخابرات ایران با بیان این مطلب که بر اساس مصوبه مجمع عمومی ، به هر سهم در سال 86 ، 130 ریال سود تعلق می گیرد، تصریح کرد: در این مرحله و با توجه به سهام های واگذار شده در مجموع 178 میلیارد تومان سود سهام مخابرات به صاحبان آن واگذار می شود. 
 

صابر فیضی بااشاره به اعلام سازمان خصوصی سازی مبنی بر عرضه بلوکی سهام مخابرات تا خرداد ماه تصریح کرد: مسئولیت انجام و هماهنگی این کار به طور کامل بر عهده سازمان خصوصی ساز است . 
 


    راه اندازی یک میلیون پورت اینترنت پرسرعت دولتی تا پایان سال 1388/01/20
محمد روح‌الهي ـ مديرعامل شركت مخابرات استان‌ تهران ـ درگفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به مصوبه هيات دولت مبني بر ورود مخابرات در راه‌اندازي سه ميليون پورت، ورود بخش دولتي به اين حوزه را تا ابتداي سال 85 ممنوع اعلام و اظهار كرد: در حال حاضر 11 شركت PAP يا نداي فعال حدود 90 هزار پورت در استان تهران راه اندازي كرده‌اند.

وي حضور جدي شركت‌ مخابرات استان تهران در حوزه پورت‌هاي پرسرعت در حدود مردادماه سال جاري عنوان و اظهار كرد: در حال حاضر امكان ارائه ADSL در همه مناطق استان تهران وجود ندارد.

او با بيان اينكه شركت‌هاي PAP در جهت عمل به تعهدات خود تلاش كرده‌اند ادامه داد: در عمده مناطق شهر و استان تهران، شركت‌هاي PAP پورت‌هاي پرسرعت را ارائه مي‌دهند و فكر مي‌كنم اگر همكاري بهتري بين مخابرات و شركت‌هاي PAP وجود داشته باشد و نيز سفارش‌ تجهيزات به نتيجه برسد بتوانيم تا درصد بالاي نيازهاي استان تهران را پوشش دهيم.

روح‌الهي از ارائه 100 هزار پورت در استان تهران ازسوي شركت مخابرات استان تهران بين ماه‌هاي تير و يا شهريور خبر داد و اظهار كرد: مي‌دانيم كه تقاضا بيش از اين مقدار خواهد بود و براي پاسخ به تقاضا همكاري شركت‌هاي PAP نيز ضروري است.

وي تاكيد كرد: 100 هزار پورت كه راه‌اندازي مي‌شود به طور عمده مورد استفاده متقاضيان شهر تهران قرار خواهد گرفت زيرا عمده‌ي تقاضا براي ADSL در شهرهاي تهران و كرج است اما در حال حاضر به دليل محدوديت تجهيزات براي افزايش تعداد پورت‌ها، اعلام عمومي براي ارائه نمي‌كنيم اما با وجود اينكه نمي‌توان به طور دقيق حجم بازار را محاسبه كرد اما مطمئنا تقاضا وجود دارد.

او خاطر نشان كرد: بودجه 88 مخابرات تهران مشخص شده است اما متاسفانه بخش خيلي كمي از آن را به راه‌اندازي پورت تخصيص داده‌اند كه درخواست اصلاح كرده‌ايم و درصورت تصويب در راه اجرا مشكل بودجه‌اي پيدا نخواهد شد. اما در كل، انجام مناقصه، خريد تجهيزات، نصب و راه‌اندازي حداقل يك پروسه هشت ماهه است.

وي با بيان اين كه براي 400 هزار پورت ديگر سفارش آماده شده است، افزود: بايد از شركت مخابرات ايران مجوز اين طرح گرفته شود زيرا رقم سرمايه‌گذاري در اين پروژه‌ قابل توجه است كه مناقصه آن ارديبهشت يا خردادماه انجام مي‌شود و اگر مشكلي وجود نداشته باشد حدود مهر يا آبان‌ماه تجهيزات مورد نياز آن در ايران است.

مدير عامل شركت مخابرات استان تهران با اشاره به حدود 24 ميليون تلفن ثابت در كشور، تاكيد كرد: اين تعداد تلفن ثابت زمينه لازم براي نصب و راه‌اندازي پورت و ارائه سرويس ADSL به مردم را فراهم مي‌كند و نشان مي‌دهد كه ظرفيت‌ لازم براي گسترش آن وجود دارد. اين ميزان تقاضا ثابت مي‌كند شركت‌هاي PAP براي اداي تعهدات خود فضا دارند با اين همه تا كنون كمتر از 200 هزار پورت راه‌اندازي كرده‌اند.

 


    « دوستي به نام تلفن منتشر شد » 1388/01/19
 

روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد در اقدامي شايسته و در راستاي گسترش فرهنگ ارتباطات در بين مردم بويژه كودكان اقدام به انتشار كتاب قصه ي دوستي به نام تلفن نمود .

اين كتاب قصه با موضوع تلفن – ادبيات كودك و نوجوان و در سه بخش دوست تلفني ، مهماني و مسابقه با تيراژ 5 هزار جلد منتشر شد كه در نمايشگاه هاي مختلف استان در دسترس عموم مردم بويژه كودكان و نوجوانان قرار مي گيرد. ضمناً علاقمندان جهت دريافت اين كتاب مي توانند در ساعات اداري با روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد به شماره تلفن 5259111 تماس بگيرند.

 


    « كمك نقدي كاركنان مخابرات ميبد به مردم مظلوم غزه» 1388/01/18
 

در يك اقدام خداپسندانه ، كاركنان مخابرات ميبد كمك هاي نقدي خود را با مبلغ دو ميليون وهشتصد ونودوپنج هزار ريال به جهت كمك به مردم مظلوم غزه اهدا و حمايت خود را از آنان اعلام نمودند.

 


    تعداد خريدهاي اينترنتي در سال گذشته به 780 هزار عدد رسيد 1388/01/17

در طول سال گذشته و بر اساس سياست‌هاي تعيين شده مبني بر ارائه سرويس‌هاي نوين در هر سال، پنج سرويس جديد راه‌اندازي شد و در راستاي توسعه تجارت الکترونيکي، تعداد خريدهاي اينترنتي با رشد 22 درصدي نسبت به سال 86 به 780 هزار عدد رسيد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) محمدحسن محبيان عراقي - مديرعامل شرکت پست - با بيان اين مطلب اظهار كرد: سرويس پيک ويژه يکي از سرويس‌هاي نوين راه‌اندازي شده در سال گذشته است و از ميان 30 شرکتي که تقاضاي ارائه اين سرويس را مطرح کرده بودند، هم اکنون پنج شرکت انتخاب شدند که از ميان آن ها سه شرکت فعاليت مي‌کنند.

او خاطرنشان کرد: بر اساس سياست‌هاي موجود بايد ساليانه بين پنج تا 15 سرويس از طريق تعريف و ايجاد سرويس‌هاي جديد و يا تبديل سرويس‌هاي فعلي به سرويس‌هاي جديد و تکميلي، به متقاضيان ارائه شود. وي ادامه داد: سرويس‌هاي پست مستقيم تصويري، سه جواب قبول، پست خريد، خريد اينترنتي، پست ويژه، صندوق هوشمند و سيستم گوياي دوسويه از جمله سرويس‌هاي جديدي هستند که در چند سال اخير راه‌اندازي شده‌اند.

مدير عامل شركت پست با اشاره به سرويس‌هاي نيابتي تصريح کرد: ابلاغيه دادگستري، ابلاغيه تامين اجتماعي، گواهي عدم سوء پيشينه، تاييديه تحصيلي، درخواست کارت ملي و خدمات خودرويي نيز از جمله سرويس‌هايي است که به‌عنوان امور نيابتي در پست پيش بيني شده است.
 


    به همت پژوهشگران دانشگاه تبريز روش جديدي براي كنترل امنيت سيستم‌هاي رايانه‌يي ارائه شد 1388/01/17

پژوهشگران علوم كامپيوتر دانشگاه تبريز با ارائه روشي صوري براي توصيف و درست يابي تركيبي سيستم‌هاي نرم افزاري مبتني بر مولفه‌ها موفق به طراحي ابزاري شده‌اند كه به كارشناسان توسعه دهنده سيستم‌هاي نرم افزاري امكان مي‌دهد عملكرد يك سيستم بزرگ نرم افزاري را به صورت گرافيكي و بدون درگيري با معاني رياضي، توصيف كنند.

به گزارش سرويس پايان‌نامه خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، دكتر جابر كريم پور، نخستين دانش‌آموخته دكتري علوم كامپيوتر دانشگاه تبريز كه در تحقيقات رساله‌اش موفق به ارائه اين روش شده است، با بيان اين مطلب خاطرنشان كرد: ابزار تهيه شده با توجه به معاني، مدل‌ها و اثبات هاي رياضي، درستي توصيف كارشناسان رايانه را از نظر خاصيت امنيت بررسي مي‌كند و اگر در مواردي خطايي باشد آن را گزارش مي‌كند تا كارشناسان نسبت به رفع آن اقدام كنند و اگر سيستم از نظر خواص امنيتي به طور كامل درستي يابي شود به اين معني است كه درستي آن سيستم قبل از پياده سازي، آزمايش و استفاده، ‌به صورت رياضي ثابت شده است و نرم افزار حاصل از اين توصيف، درست كار خواهد كرد.

به گفته وي، در اين ابزار نرم افزاري، يك سيستم بزرگ به صورت مجموعه‌اي از اجزا يا مولفه‌ در نظر گرفته شده و براي هر مولفه و ارتباط آن با ساير مولفه‌ها و بالاخره براي عملكرد كل سيستم،‌يك مدل رياضي ساخته شده است.

كريم پور افزود: اين مدل رياضي، اثبات درستي سيستم را به صورت تركيبي فراهم مي‌كند، به طوري كه از درستي اجزاي سيستم، درستي كل سيستم نتيجه مي‌شود.

وي همچنين در جلسه دفاع از رساله خود با بيان اينكه برخي از سيستم‌هاي رايانه‌يي با جان و مال مردم سر و كار دارند، ‌افزود: از جمله اين سيستم‌ها كه به آنها سيستم‌هاي بحراني نيز مي‌گويند، مي‌توان به كنترل كننده‌هاي نيروگاه‌هاي هسته‌يي و دستگاه‌هاي راديولوژي، اشاره كرد كه نقص و با توقف اين سيستم‌ها خسارت جبران ناپذيري به بار مي‌آورد.

دانش آموخته دانشگاه تبريز با بيان اينكه يكي از روشهاي تضمين درستي اين سيستم‌ها، آزمايش آنان است افزود: به دليل بزرگي اين سيستم‌ها نمي‌شود تمامي جوانب آنها را آزمايش كرد و از طرفي آزمايش سيستم‌هاي حياتي مانند يك فضاپيما و يا يك دستگاه پزشكي امكان‌پذير نيست و بايستي قبل از پياده سازي از درستي عملكرد نرم افزار سيستم مطئمن باشيم كه بر اين اساس مساله اثبات درستي عملكرد نرم افزار اهميت بيشتري مي‌يابد.

گفتني است، كريم پور رساله دكتري خود را با راهنمايي دكتر آياز عيسي زاده از اساتيد گروه علوم كامپيوتر دانشكده علوم رياضي دانشگاه تبريز و با كمك اساتيد مشاور دكتر ميركمال ميرنيا از گروه رياضي كاربردي دانشكده علوم رياضي دانشگاه تبريز و دكتر سيد حسن ميريان از دانشكده مهندسي كامپيوتر دانشگاه صنعتي شريف انجام داده است.

به گفته وي، در راستاي تدوين اين رساله پژوهشي، 8 مقاله در مجلات خارجي چاپ و در كنفرانس‌هاي بين‌المللي ارايه شده است.
 


    كارمنداني كه از اينترنت استفاده مي‌كنند كارآمدترند 1388/01/17

بررسي‌هاي جديد يك موسسه استراليايي نشان داد، افرادي كه در محل كار خود از اينترنت براي كارهاي شخصي استفاده مي‌كنند، 9 درصد از ديگر افراد كارآمدتر هستند و مي‌توانند فعاليت‌ها و وظايف روزانه خود را بهتر انجام دهند.

به گزارش فارس به نقل از اينفورميشين‌ويك، محققان دانشگاه ملبورن استراليا براي آنكه اثرات استفاده از اينترنت در محل كار را مورد بررسي قرار دهند، رفتارها و بازخوردهاي كارمندان را به دقت مورد بررسي قرار دادند. بر اساس نتايج حاصل از اين بررسي، آن دسته از كارمنداني كه اجازه دارند در ساعات كاري خود از اينترنت با دلايل شخصي استفاده كنند، نسبت به افرادي كه اين امكان براي آنها وجود ندارد تا 9 درصد كارآمدتر هستند.

كارشناسان بر اين باورند كه گشت‌وگذارهاي اينترنتي براي دلايل شخصي يا تفريح مي‌تواند سطح تمركز كارمندان را افزايش داده و علاوه بر كار، روي ديگر بخش‌هاي زندگي آنها تاثير مثبت بگذارد و اضطراب را از آنها دور كند. اين افراد مي‌تواند روي كارها و وظايف روزانه خود تمركز بيشتري داشته باشند و آنها را بهتر انجام دهند.

با اين وجود محققان اعلام كرده‌اند كه استفاده از اينترنت در محل كار بايد با محدوديت‌هايي همراه باشد. اينطور كه اعلام شده، افرادي كه 20 درصد زمان كاري روزانه خود را به گشت‌وگذارهاي اينترنتي در سايت YouTube يا حراجي آنلاين eBay اختصاص مي‌دهند، توانايي‌هاي كاري خود را افزايش نخواهند داد. آمارهاي رسمي منتشر شده نشان مي‌دهد كه هم‌اكنون 14 درصد كاربران آنلاين استراليا به اينترنت اعتياد دارند و بيشتر زمان آنها در طول روز در دنياي مجازي سپري مي‌شود.

منبع
 


    اسكان بيش از دو هزار مسافر نوروزي در مهمانسراهاي مخابرات استان يزد 1388/01/15
 

اداره ي رفاه و خدمات اداري شركت مخابرات استان يزد اعلام كرد: با فرا رسيدن سال جديد و بهار طبيعت ، بيش از دو هزار نفر از مسافران نوروزي در قالب 327 خانوار از اقصي نقاط كشوردر اماكن رفاهي و مامورسراهاي شركت مخابرات استان يزد اسكان يافتند .

حميدرضا خليليان گفت : در اين ايام خجسته شركت مخابرات استان يزد جهت رفاه حال مسافران نوروزي اقدام به تجهيز كليه اماكن رفاهي و مامورسراهاي شركت ، هماهنگي جهت در اختيار قراردادن ساختمانهاي اداري جهت استفاده بعنوان اماكن رفاهي موقت ، اختصاص سهميه به شركتهاي مخابرات استانها، تهيه چادر مسافرتي جهت اسكان ميهمانان نوروزي و ... نمود.

وي افزود: همچنين اين شركت تعداد 726 تعداد از همكاران و خانواده هاي آنها را جهت استفاده از اماكن رفاهي ساير استانها و زائر سراها براساس سهميه هاي اختصاصي معرفي نموده است .
 


    سامانه تلفن همراه روستايي گزستان بافق راه اندازي شد 1388/01/15
 

با تلاش و كوشش متخصصان شركت مخابرات استان و در راستاي ارايه خدمات نوين مخابراتي به روستاييان ، سامانه تلفن همراه روستايي (gsm) گزستان بافق با سرمايه گذاري بالغ بر يك ميليارد و يكصد ميليون ريال راه اندازي شد.

با بهره برداري از اين سامانه اهالي روستاي گزستان و حومه از نعمت ارتباطات تلفني مستقل و ساير امكانات مخابراتي بهره مند شدند .

شايان ذكر اينكه، از مزاياي اين سامانه ارتباطي ، يكسان بودن نرخ مكالمات و هزينه وصل اينگونه تلفنها با ساير تلفنهاي روستايي ، امكان ارسال پيام كوتاه (sms) ، پوشش ارتباطي با حداقل 5 كيلومتر از محل سايت ، عدم نياز به سيم كشي، حفاري معابر، احداث ساختمان و ... مي باشد.

گفتني است ، روستاي گزستان با جمعيتي بالغ بر 600 نفر در فاصله 60 كيلومتري بافق قراردارد كه اكثر ساكنين آن معدنكار و دامپرور هستند.
 


    ديدار مديرعامل مخابرات يزد با ايثارگران و بازنشستگان اين شركت 1388/01/15
 

در نخستين روزهاي سال جديد مهندس مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان يزد به همراه جمعي از مسئولان شركت با تني چند از ايثارگران ، بازنشستگان و خانواده هاي بي سرپرست اين شركت ديدار و گفتگو كرد.

در ديدار مهندس مقوم با ايثارگران شركت، وي ضمن تبريك فرا رسيدن سال نو، دلاورمرديهاي ايثارگران و جانبازان در 8 سال دفاع مقدس را ستود و بر ادامه راه شهيدان تاكيد كرد. ضمناً وي در ديدار با بازنشستگان شركت مخابرات استان از خدمات سي ساله اين عزيزان قدرداني كرد.

 


1 2 صفحه:
 
37333030 پاسخگويي روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد


نظرسنجی
نظر شما در خصوص نحوه واگذاری اینترنت پرسرعت مخابرات ایران منطقه یزد چیست؟