احتمال اختلال در مراكز تلفن امام خميني (ره) و شهيد بهشتي 1388/02/31
 

احتمال اختلال در مراكز تلفن امام خميني (ره) و شهيد بهشتي

روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد اعلام كرد: به منظور توسعه و ارتقاي ظرفيت تلفن ثابت  در محدوده ي مراكز تلفن امام خميني (ره) و شهيد بهشتي(شاهديه)، عمليات برگردان سوييچ اين مراكز از ساعت 24 پنجشنبه مورخ 31/2/88 انجام مي گردد واحتمال قطعي 4 ساعته و پس از آن احتمال اختلال 24 ساعته در مراكز مذكور وجود دارد.%

 


    مديرعامل مخابرات استان به عنوان مدير نمونه معرفي شد ‏ 1388/02/29
 

با توجه به خدمات ارزنده و زحمات بي شائبه مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان يزد در سال نوآوري و شكوفايي، از سوي شوراي اسلامي شهر يزد بعنوان مدير نمونه معرفي شد.

برهمين اساس سيدعلي محمد ميرحسيني رييس شوراي اسلامي شهر يزد در نامه اي به مهندس مقوم اظهار اميدواري كرد تا وي در سايه الطاف الهي در انجام وظايف محوله موفق و سرافزار باشد
 


    تشكر رييس هيئت مديره شركت مخابرات ايران از مديرعامل ‏مخابرات يزد 1388/02/29
 

پس از كسب رتبه اول ديتاي شركت مخابرات استان يزد در ارزيابي عملكرد ديتاي استانها در سال 1387، وفا غفاريان رييس هيئت مديره شركت مخابرات ايران در تقدير نامه اي از مديرعامل ،‌اعضاي هيئت مديره و كليه پرسنل اين مجموعه كه منجر به تحقق اهداف سازماني گرديده تقدير و تشكر كرد.

 


    ديدار مديرعامل مخابرات استان با خانواده شهيد ‏روحپرور 1388/02/29
 

همزمان با گراميداشت روز جهاني مخابرات، مهندس مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان يزد و مهندس حيدري مشاور مديرعامل در امور ايثارگران با خانواده شهيد روحپرور از شهداي شركت مخابرات استان يزد، ديدار و گفتگو كردند.

در اين ديدار صميمانه مقوم ضمن تبريك روز جهاني مخابرات از، خانواده هاي شهدا به عنوان اسوه هاي صبر و استقامت نام برد و بر ادامه ي راه شهيدان تاكيد كرد.

در ادامه اين ديدار خانواده شهيد روحپرور ضمن خيرمقدم به مقوم ،‌ مشكلات و مسايل خود را با وي در ميان گذاشتند كه از سوي مديرعامل مخابرات استان دستور پيگيري و رسيدگي به مشكلات داده شد.

 


    ديدار كاركنان مخابرات اردكان با فرماندار اين ‏شهرستان ‏ 1388/02/29
 

همزمان با فرا رسيدن روز 27 ارديبهشت ماه، روز جهاني مخابرات و جامعه اطلاعاتي، رييس و كاركنان مخابرات شهرستان اردكان با فرماندار اين شهرستان ديدار و گفتگو كردند.

در اين ديدار حاتمي زاده رييس مخابرات اردكان ضمن تبريك روز جهاني مخابرات، در گزارشي مسبوط وضعيت عملكرد مخابرات شهرستان اردكان را بيان و برنامه هاي سال جاري اين اداره را تشريح كرد.

همچنين در اين ديدار روستايي فرماندار شهرستان اردكان، عملكرد مخابرات اين شهرستان را ستود وگفت:‌ درسال گذشته فقط دو شكايت مردمي از اداره ي مذكور شد و اين نشان دهنده ي رضايت مردم از مخابرات اردكان است .

وي افزود: همچنين از يك هزار نامه ي دريافت شده مردمي در دور دوم سفر رياست جمهوري فقط 10 نامه ي آن مربوط به مخابرات اردكان است . در پايان اين ديدار روستايي خواستار اطلاع رساني بيشتر مخابرات درباره سرويسهاي مخابراتي، نظير ديتا، ADSL ، اينترنت و ... شد.

 


    حوزه روابط عمومي الكترونيك جذب دانش ومهارت‌هاي نوين ضروري است 1388/02/28
اولين نياز در حوزه روابط عمومي الكترونيك جذب دانش ومهارت‌هاي نوين است و اگر اين پايه وجود نداشته باشد وارد عرصه‌هاي الكترونيكي هم شود باز مشكل داريم اينكه يك نسل مديران حرفه‌اي وكارشناسان حرفه‌اي روابط عمومي بايد تربيت و بعد وارد عرصه‌هاي الكترونيكي شويم خيلي نمي‌تواند اثربخش باشد.

به گزارش خبرنگار فناوري اطلاعات خبرگزاي دانشجويان ايران (ايسنا)، شهيندخت خوارزمي ـ‌ نايب رييس انجمن ايراني جامعه اطلاعاتي ـ در چهارمين همايش روابط عمومي الكترونيك ـ‌ روابط عمومي الكترونيك را داراي بنياني تكنولوژيك دانست و گفت: جامعه اطلاعاتي بدون درك وفهم روندهاي ICT به دشواري مي‌تواند فلسفه وجودي خود را درك كند. با شناخت اصول حاكم بر جامعه اطلاعاتي روابط عمومي الكترونيك بهتر مي‌تواند به ايران خدمت كند.
 
وي با بيان اينكه هوشمند شدن ICT به عنوان مهمترين تحول مطرح مي‌شود ICT را درگروه تكنولوژي‌هاي نوين طبقه‌بندي كرد و گفت: روابط عمومي الكترونيك بايد به حركت پرشتاب ICT توجه كند در حالي كه تكامل روابط عمومي الكترونيك متاثر از ديگر حوزه‌هاي تكنولوژيكي است. حوزه‌هاي تكنولوژيكي كه به شدت اثرگذار هستند ولي درآينده جامعه بشري ICT به عنوان مادر علوم روز است.
 
او انواع وب‌ها را چهارنوع وب اطلاعاتي، وب معنايي، وب اجتماعي و متاوب عنوان و اظهار كرد: با پيشرفت هوش مصنوعي متاوب درآينده ايجاد مي‌شود كه در آن اتصالات، اطلاعات، دانايي و شبكه‌ها مطرح نيستند و هوش‌ها با يكديگر ارتباط برقرار كرده و به اين ترتيب مغز جهاني شكل مي‌گيرد. وي معتقد است: افق فراسوي هوشمند شدن ICT است كه آينده آن را با هوش انسان متعارف و غير تكنولوژيك نمي‌توان پيش‌بيني كرد. هوش مصنوعي در سالهاي آتي همچون هوش انسان‌ها قابليت پيدا مي‌كند و ما را وارد عصر يكتايي ( SINGULARITY) مي‌كند اين تكنولوژي آينده جامعه را شكل مي‌دهد.
 
او با بيان اينكه به زودي سيستم‌هاي ICT خودآگاه وخود اصلاح‌گر خواهند شد و بايد به تاثير آن بر پيشرفت روابط عمومي الكترونيك را پيش‌بيني كرد گفت: اگر بپذيريم شتاب تحولات بسيار زياد است روابط عمومي الكترونيك بدون درگيري با تكنولوژي روز نمي‌تواند حيات خود را پيش ببرد.
 
وي همچنان اظهار كرد: ICT اين امكان را دارد كه شكاف ديجيتال را به فرصت ديجيتال تبديل كند در اين بين روابط عمومي الكترونيك كه از سه ركن تكنولوژي، سازمان و انسان تشكيل شده است مي‌تواند از علم روز براي بهبود عملكرد خود استفاده كند.
شهيندخت خوارزمي در حاشيه چهارمين همايش روابط عمومي الكترونيك در جمع خبرنگاران گفت: وضعيت كشور درحوزه روابط عمومي و از طريق روابط عمومي و مشكلات آن از طرق تشكل‌هاي انجمن روابط عمومي، دبيرخانه روابط عمومي الكترونيك حل شدني است كه تاكنون حركت‌هايي صورت گرفته است.
 
او با اشاره به برگزاري همايش روابط عمومي الكترونيك و حضور بسياري از مسوولان حوزه روابط عمومي گفت: مسوولان مربوطه بايد با روابط عمومي الكترونيك به عنوان موضوعي غير قابل اجتناب آشنا شوند و از سوي ديگر براي تعداد ناكافي موسسه آموزشي كه مدير و كارشناس حرفه‌اي تربيت كند نياز به نگاه جدي از سوي مسوولان است. او پيام خود به اين همايش را الكترونيزه شدن روابط عمومي براي قشر جوان عنوان و اظهار كرد: مهم اين است كه نسل جديد و قديم در كنار هم نيازهاي استراتژيك روابط عمومي و تحول در گذر از روابط عمومي سنتي به روابط عمومي الكترونيك را با هم تعريف كنند.
 
او ادامه داد: چالش‌ها و خلا‌هاي موجود با كمك نسل قديم و جديد با همدلي حل شدني است به عبارتي بعد تحول آنقدر در اين حوزه پرشتاب است كه ديگر فرصتي براي وجود اين مشكلات باقي نمي‌ماند. اين استاد پيشگام روابط عمومي الكترونيك در خصوص كتابي كه درحاشيه اين همايش ارائه داده است گفت: اين كتاب مجموعه‌اي از مقالات است كه راجع به دغدغه‌هاي من در توسعه ايران صحبت مي‌كند مخاطب اصلي اين كتاب قشر جوان است و نگاه من تاثيرگذاري و الگودهي به اين قشر بوده است.
 


    ديدار مديرعامل و اعضاي ستادي شركت مخابرات استان با امام ‏جمعه يزد ‏ 1388/02/28
 

همزمان با فرا رسيدن بيست و هفتم ارديبهشت ماه روز جهاني مخابرات و جامعه اطلاعاتي، مديرعامل و اعضاي ستادي شركت مخابرات استان يزد با حجه الاسلام والمسلمين صدوقي امام جمعه يزد و نماينده ولي فقيه در استان ديدار و گفتگو كردند.

در ابتداي اين دیدار مهندس مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان يزد ضمن تبريك هفته ارتباطات و فرا رسيدن روز مخابرات و جامعه اطلاعاتي در گزارشي مسبوط وضعيت عملكرد شركت مخابرات ايران را بر شمرد و با اشاره به عملكرد شركت مخابرات استان افزود: هم اكنون 551 هزار شماره تلفن همراه با ضريب نفوذ 4/52 مشغول بكار مي باشد و تا پايان سال جاري ظرفيت تلفن همراه استان به يك ميليون شماره افزايش پيدا مي كند .

 حجه الاسلام و المسلمين صدوقي امام جمعه يزد و نماينده ولي فقيه استان ضمن تبريك روز جهاني مخابرات و ارتباطات، ارتباطات را يكي از ضروري ترين نيازهاي افراد و انسانها دانست و افزود : زندگي بدون ارتباطات دشوار است و در مقابل اگر جامعه از نعمت ارتباطات بصورت مفيد استفاده نكند اين امر به يك ضد نعمت تبديل مي شود.

امام جمعه يزد با اشاره به شعار روز جهاني ارتباطات و مخابرات مبني بر مراقبت از كودكان در محيط اينترنت افزود: در اين رابطه قطعاً نقش والدين ، خانواده ، معلمان ، وزارت خانه هاي فرهنگي و ... مهم واساسي است.

وي عملكرد شركت مخابرات استان را خوب ارزيابي كرد و گفت: خوشبختانه استقبال مردم از ارتباطات نشان دهنده نياز آنها به اين امر ضروري می باشد و بايد با برنامه ريزي صحيح و پيش بيني درست و دقيق به نياز مردم پاسخ داده شود.

 


    عملكرد مخابرات بافق در خطبه هاي نماز جمعه ‏ 1388/02/28
 

  در آستانه گراميداشت هفته ارتباطات و روابط عمومي ،‌حجه الاسلام و المسلمين سليماني امام جمعه و نماينده ولي فقيه در بافق در خطبه هاي نماز جمعه گوشه اي از عملكرد و فعاليتهاي مخابرات شهرستان را بر شمرد .

امام جمعه بافق در بخش ديگري از سخنانش كارنامه وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات ،‌شركت مخابرات استان و شهرستان را درخشان توصيف كرد و يادآورد شد: روستاهاي كمتر از 5 خانوار داراي ارتباط و نيز روستاي با جمعيت بيش از 100 نفر داراي دفاتر فناوری اطلاعات و امكان دسترسي به اينترنت و خدمات بانكي فراهم گرديده است .

حجه الاسلام و المسلمين سليماني ضمن تشكر از مجموعه مخابرات اظهار داشت: نقطه قابل توجه عملكرد مخابرات استان گسترش سريع و ضريب نفوذ بالاي تلفن همراه در شهرستان مي باشد كه از ضريب نفوذ تلفن ثابت پيشي گرفته است.

 


    سازمان آموزش و پرورش استان روز مخابرات را گرامي ‏داشت 1388/02/28
 

همزمان با فرارسيدن 27 ارديبهشت روز جهاني مخابرات، باغستاني رئيس سازمان آموزش و پرورش استان به همراه تني جند از مسئولان اين سازمان با حضور در شركت مخابرات استان اين روز را گرامي داشتند.

وي و همراهان ضمن ديدار با مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان يزد براي مجموعه كاركنان و اين شركت آرزوي توفيق بيش از پيش كرد.  گفتني است در اين ديدار دانش آموزان دبستان معلم شهرستان يزد با حضور در اين شركت نسبت به اهداي گل و تبريك روز جهاني مخابرات به كاركنان مستقر در محل ساختمان مركزي اقدام كردند.

 


    سخنراني مديرعامل مخابرات استان پيش از خطبه هاي نماز ‏جمعه يزد ‏ 1388/02/27
 

 

در آستانه فرارسيدن روز جهاني مخابرات و جامعه اطلاعاتي ، مهندس مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان يزد با حضور در نماز جمعه شهرستان يزد، پيش از سخنان امام جمعه در بياناتي عملكرد مخابرات استان را به سمع نمازگزاران رساند.

مهندس مقوم ضمن تبريك هفته ارتباطات و روز جهاني مخابرات در گزارشي مبسوط عملكرد مخابرات ايران و استان يزد را بيان كرد.

وي بااشاره به شعار اتحاديه بين المللي مخابرات در سال جديد ميلادي گفت : شعار امسال اين اتحاديه پاسداري از كودكان در فضاي اينترنت است و ما بايد در فضاي اينترنت محيطي امن و ايمن را براي كودكان اين مرز و بوم فراهم كنیم.

همچنين حجه الاسلام و المسلمين صدوقي امام جمعه  يزد و نمانيده ولي فقيه در استان در خطبه دوم خود با اشاره به هفته ارتباطات ،‌ارتباطات را از زيرساختهاي اصلي هركشور دانست و از نمازگزاران و مردم استان خواستار استفاده مطلوب از وسايل ارتباطي شد.

وي در پايان گفت : خوشبختانه به همت مديرعامل و كاركنان مخابرات استان ، اين شركت جايگاه خوبي را در كشور كسب كرد. كه جا دارد از كليه كاركنان اين شركت تقدير و تشكر نمايم شايان ذكر اينكه ، جمعي از كاركنان شركت مخابرات استان يزد به صورت دسته جمعي درآيين سياسي عبادي نماز جمعه شرکت نمودند.

 

 


    ارزيابي خوب امام جمعه هرات از عملكرد مخابرات استان ‏در شهرستان خاتم ‏ 1388/02/27

 

همزمان با گراميداشت هفته ارتباطات حجه الاسلام دانشي امام جمعه هرات در خطبه هاي نماز جمعه اين شهر، عملكرد مخابرات استان در شهرستان خاتم را بسيار خوب ارزيابي كرد و از كليه دست اندركاران و تلاشگران عرصه ارتباطات استان تقدير و تشكر كرد.

وي با اشاره به دستاورده هاي انقلاب در زمينه ارتباطات ، در جمع نمازگزاران گفت: به حمد خداوند نظام مقدس جمهوري اسلامي در بخش مخابرات خدمات بسيار ارزشمندي را به ملت عزيز ارايه نموده كه درسي سال گذشته قابل مقايسه نمي باشد.

امام جمعه هرات افزود: رتبه خوب شركت مخابرات استان يزد در بين ساير استانهاي كشور عملكرد بسيار خوب مجموعه شركت مخابرات استان است.

 


    پیام دکتر سلیمانی به مناسبت 27 اردیبهشت روز جهانی ارتباطات 1388/02/26
بیست و هفتم اردیبهشت ماه، روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی را، به آحاد ملت فهیم ایران اسلامی به خصوص تمامی خدمتگزاران عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات که با جان و دل در برقراری ارتباط امن و قابل اعتماد تلاش می نمایند، تبریک می گویم.
این روز یادآور گذشته پربار بشری و نویدبخش آینده نه چندان دوری است که همه خواهند توانست در محیط مجازی به صورت امن و سالم سازی شده با یکدیگر به تعامل بپردازند. توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات و همگام با آن، شبکه های مجازی، فرصت ها و تهدیدهای بی شماری را پیش روی کاربران در سراسر جهان قرار داده است.
 
هشیارترین جوامع آنانند که تهدیدها را به فرصت بدل کرده و در راستای اعتلای فرهنگ خود کوشیده باشند. ما نیز، بر اساس آموزه های غنی فرهنگ ایرانی-اسلامی خود در نظر داریم از بستر فناوری مذکور در خدمت اعتلاء بشر و شکوفایی استعدادهای او استفاده نماییم. بر این اساس، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همواره وظیفه خود دانسته که در کنار گسترش ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح کشور، راه های تحقق جامعه معرفتی عادلانه و غیر تبعیض آمیز را هموار کند و با طراحی برنامه‌ ها‌ی جامع ارتباطات و فناوری اطلاعات، وظایف قانونی و رسالت‌های انقلابی خود را عملی سازد.

روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی، که امسال به نام مراقبت از کودکان در محیط اینترنتی نامگذاری شده ، اهتمام جامعه جهانی را به افزایش امنیت و اعتماد در بستر فناوری های نوین ارتباطی و اطلاعاتی رهنمون می سازد تا همه، از جمله نسل آینده بشری بتوانند با اطمینان و بی دغدغه از مزایای بی شمار آن بهره مند گردند. افزایش دسترسی و آگاهی عمومی، آموزش کودکان و ارتقاء اطلاعات آنها در جهت اجتناب از دام ها و جرایم مجازی، شناسایی خطرات ناشی از استفاده نادرست از اینترنت، توسعه فرهنگ‌ها و ارزش‌های بومی، وضع قوانین بازدارنده، نظارت و تامین امنیت اطلاعات، مباحثى هستند که مى‌توان با بهره‌گیرى از آنها اهداف خود را محقق نمود.

دولت و ملت جمهوری اسلامی نیز، همواره با تاکید بر کرامت انسانها، سعی در ارتقای اندیشه آنان داشته و دست دیگر کشورها و ملل ها را در بالا بردن امنیت دنیای مجازی و حفاظت از کودکان در هنگام استفاده از اینترنت را، فشرده و آمادگی خود را در رابطه با تولید و تبادل منابع محتوایی مناسب برای آنان اعلام می دارد. جایگاه ایران درجهان به عنوان کشوری مستقل و صاحب نظر ثابت شده است و می‌توان با بهره گیری از آن و استفاده مطلوب از ظرفیت های علمی و فرهنگی خود، شبکه ای شایسته طراحی و به جهانیان عرضه کرد.

امروز به لطف خدا، شبکه ارتباطی کشور از قابلیت‌های فراوانی برخوردار شده و قادر است سرویس‌های مناسب و مطلوب را ارایه دهد. ما مفتخریم برگ دیگری در تاریخ خود گشوده و همزمان با شروع دهه چهارم انقلاب اسلامی ادعا کنیم، زیرساختهای لازم توسعه فراهم ‏شده و راه دستیابی به اقتدار ارتباطی پیش روی ما است.

بار دیگر، این روز بزرگ و جهانی را به همه عزیزان تبریک و تهنیت گفته و دنیایی پر از صلح و دوستی که در آن فضا برای رشد جسمی و روحی همه به ویژه کودکان فراهم باشد را آرزومندم.
 
محمد سلیمانی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
 


    دکتر محمد سلیمانی: واگذای ماهیانه یک میلیون سیم کارت طی سه سال گذشته 1388/02/26
در طول فعالیت سه ساله دولت نهم، ماهیانه به طور متوسط یک میلیون سیم کارت تلفن همراه به متقاضیان ارایه شده است. به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دکتر محمد سلیمانی در هفدهمین کنفرانس مهندسی برق، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در طول فعالیت دولت نهم، تعداد سیم کارت های تلفن همراه از هفت میلیون به 45 میلیون عدد افزایش یافت. وی افزود: افزایش 50 درصدی ضریب نفوذ تلفن همراه دراین مدت در سطح منطقه بی نظیر بوده است.  وی با بیان این مطلب که زیرساخت های شبکه در این حوزه چندین برابر شده است خاطرنشان کرد: تا تیرماه سال جاری، تمامی جاده های اصلی تحت پوشش تلفن همراه قرار خواهند گرفت.

دکتر محمد سلیمانی با اشاره به توجه ویژه دولت به ارتباط رسانی در روستاها گفت: هم اکنون 25 هزار روستا تحت پوشش شبکه تلفن همراه قرار دارند و به حدود 17 هزار روستا نیز تلفن همراه روستایی واگذار شده است.  وی با بیان این مطلب که 53 هزار روستا دارای ارتباط هستند ادامه داد: واگذاری تلفن خانگی در تمامی روستاهای بالای 50 خانوار به روز شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص تلاش های صورت گرفته در دیگر حوزه ها نیز تصریح کرد: افزایش 10 برابری پهنای باند در کشور، افزایش سالانه 8/7 درصدی در حوزه ضریب نفوذ اینترنت و همچنین قرار گرفتن تمامی شهرهای کشور در تحت پوشش شبکه دیتا از جمله دستاوردهای بدست آمده در حوزه فناوری اطلاعات است.  وی تاکید کرد: حمایت مالی از بیش از دو هزار دانشجو و همچنین اختصاص 118 میلیارد تومان برای حمایت از فعالیت های علمی و پژوهشی با دانشگاه در حوزه ict از دیگر فعالیت های صورت گرفته در طول دولت نهم است.

بر اساس این گزارش، دکتر محمد سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خطر هرزنامه برای کاربران رایانه ای اظهار داشت: با بکارگیری همزمان قانون و فناوری می توان تا حدودی مصونیت را برای کاربران در این حوزه فراهم کرد. وی افزود: مرکز امداد و نجات رایانه ای یا ماهر، ایجاد مرکز متوسط ملی اینترنت و ایجاد مرکز ا طلاع رسانی پشتیبانی و امداد رایانه با همکاری هفت دانشگاه، از جمله اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این حوزه محسوب می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاراه به بحران اقتصادی موجود در دنیا تصریح کرد: به کمک انتقال و دریافت به موقع اطلاعات از طریق ICT امکان مدیریت بهینه در بخش های مختلف به وجود می آید.  وی خاطرنشان کرد با کاهش هزینه ها از طریق مکانیزه کردن کارها از دیگر مزایای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برای مدیریت بحران اقتصادی است.
 
دکتر محمد سلیمانی در خصوص برنامه های آینده وزارت ارتباطات گفت: راه اندازی شبکه نسل های جدید(NGN)، راه اندای نسل سوم تلفن همراه، جلوگیری از قاچاق ترافیک تلفن به خارج کشور، بکارگیری فناوری پیشرفته برای انجام بهینه خدمات و همچنین راه اندازی سرویس WIMAX از جمله برنامه های آتی وزارت ارتباطات است.
 


    سازمان تنظيم مقررات در خصوص وضعيت اپراتور سوم تصميم مي گيرد 1388/02/26
معاون وزيرارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: درخصوص کنارگذاشتن اتصالات ازاپراتورسوم سازمان تنظيم مقررات تصميم گرفته و وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات اقدامي نکرده است.

کمال محامدپور درگفت وگو با خبرنگار سازمان خبري موبنا با بيان اينکه به احتمال زياد زين کويت جايگزين اتصالات در اپراتور سوم خواهد بود،گفت: سازمان تنظيم مقررات بايد دراين خصوص تصميم بگيرد. وي با بيان اينکه سازمان تنظيم مقررات به عنوان مجري بررسي هاي لازم را انجام مي دهد، گفت: بررسي اين مسئله بايد مطابق با دستورالعمل ها صورت گيرد.

گزارش موبنا حاکي است کنسرسيوم تامين اتصالات متشکل ازشرکت تامين تله کام وابسته به شرکت سرمايه گذاري تامين اجتماعي و اپراتور اماراتي اتصالات بود که 23دي ماه به عنوان برنده نهايي مزايده اپراتور سوم تلفن همراه کشور انتخاب شد . قراربود اين اپراتور در 15سال، مبلغ 160هزار ميليارد ريال به دولت پرداخت و 17ميليون مشترک جذب کند. با اعلام کنار گذاشته شدن کنسرسيوم تامين -اتصالات به دليل عدم اجراي تعهدات مالي ، طبق اسناد مزايده، اپراتور زين کويت پروژه اپراتور سوم تلفن همراه ايران را در اختيار خواهد گرفت.
 


    افتتاح پنج طرح مخابراتي ميبد به مناسبت هفته ارتباطات 1388/02/23
 

در آستانه هفته ارتباطات و روز جهاني مخابرات پنج طرح مخابراتي شهرستان ميبد با سرمايه گذاري بالغ بر يك ميليارد و 600 ميليون افتتاح و راه اندازي خواهد شد.

 اين طرحها شامل كابلكشي ، راه اندازي GSM روستايي كارخانه قند، حصاركشي مركز تلفن مزرعه كلانتر ، بهسازي دكل سامانه تلفن همراه BTS فولاد ميبد و ... مي شود.

 


    واگذاري 25 فعاليت مخابراتي به بخش خصوصي در فروردين ماه سال جاري 1388/02/23
 

واحد كميسيون معاملات شركت مخابرات استان يزد اعلام كرد: به منظور ايجاد اشتغالزايي و واگذاري بخشي از فعاليت هاي شركت مخابرات استان يزد به بخش خصوصي ،‌در فروردين ماه سال جاري 25 فعاليت تمديد شد.

بر همين اساس اين فعاليتها در قالب 22 استعلام و 3 مناقصه به بخش خصوصي واگذار شد كه شامل احداث شبكه برق ict روستايي دولاب شهرستان صدوق ،‌كابلكشي روستاي اسلاميه از توابع تفت ،‌نگهداري و بهسازي كليه ساختمانهاي مخابراتي سطح استان، نصب و راه اندازي سامانه 1818 و ... مي شود .

 

 


    تغيير پيش شماره مركز تلفن صدرآباد رستاق 1388/02/23
 

به منظور توسعه و ارتقاي تلفنهاي مركز تلفن صدرآباد رستاق و با توجه به نياز مشتركين ، پيش شماره اين مركز تلفن از 375 به 376 تغيير پيدا كرد .

گفتني است در حال حاضر بيش از 12 هزار 600 شماره تلفن منصوبه و 10 هزارو 695 شماره تلفن مشغول بكار با ضريب نفوذ 69/36 در شهرستان صدوق مشغول بكار مي باشد كه از اين تعداد، 633 شماره آن در صدرآباد رستاق مشغول بكار مي باشد.

 

 


    سامانه 1811 كميته امداد امام خميني (ره) ، بافق و بهاباد راه اندازي شد 1388/02/23
 

به اهتمام كارشناسان شركت مخابرات استان يزد و در جهت دستيابي آسان مدد جويان و مراجعان به واحدها و قسمتهاي مختلف كميته امداد امام خميني (ره) سامانه 1811 در شهرهاي بافق و بهاباد راه اندازي شد.

برهمين اساس كليه متقاضيان تماس با كميته امداد امام خميني (ره) مي توانند از طريق تلفن 1811 با قسمتهاي مختلف اين اداره ارتباط داشته باشند.

 

 

 


    ارتقاي ظرفيت تلفن همراه استان به يك ميليون شماره ‏ 1388/02/23
 

مهندس مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان يزد در گفتگو با خبرنگار شبكه استاني تابان با بيان مطلب فوق افزود: تا پايان سال جاري ظرفيت تلفن همراه استان به يك ميليون شماره ارتقا پيدا مي كند و در حال حاضر بيش از 550 هزار شماره تلفن همراه با ضريب نفوذ 6/53 درصد مشغول بكار است كه از اين تعداد 290 هزار شماره آن دايمي و 260 هزار شماره آن اعتبار مي باشد .

وي با اشاره به نزديك بودن هفته ارتباطات و روز جهاني مخابرات گفت: هر سال اتحاديه بين المللي مخابرات (ITU) شعاري را به مناسبت اين روز انتخاب مي كند كه شعار امسال اين اتحاديه "حفاظت از كودكان در فضاي اينترنت " مي باشد و در اين زمينه بايد مراقبت هاي لازم از كودكان را در فضاي اينترنت داشته باشيم.

مديرعامل شركت مخابرات استان يزد در ادامه برنامه هاي هفته ارتباطات اين شركت را برشمرد و افزود: در هفته ارتباطات 56 طرح مخابراتي با سرمايه گذاري بالغ بر 29 ميليارد ريال در ده شهرستان استان افتتاح و مورد بهره برداري قرار مي گيرد و اين طرح ها در بخش سوييچ، كابل ، توسعه شبكه ديتا، راه اندازي دفاتر ICT روستايي ، توسعه و راه اندازي سامانه BTS تلفن همراه و ... مي باشد.

 


    تشكر معاون عمراني استاندار از مشاور جوان مديرعامل ‏مخابرات يزد ‏ 1388/02/21
 

مهندس سيدمحمد ميرسعيدي معاون امور عمراني استاندار يزد در تقدير نامه اي از زحمات ابوالفضل دانشگر مشاور جوان مديرعامل شركت مخابرات استان يزد تقدير و تشكر كرد.

اين تقدير نامه به جهت زحمات دانشگر در عرصه فعاليتهاي زيربنايي استان ، تلاش وي در كارگروه جوان استان و ارايه ي طرح ها و ايده هاي موثر و راهگشا در مسير توسعه استان و كشور بوده است . 

 


« 1 2 3 » صفحه:
 
37333030 پاسخگويي روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد


نظرسنجی
نظر شما در خصوص نحوه واگذاری اینترنت پرسرعت مخابرات ایران منطقه یزد چیست؟