بيش از 1294 آبادي استان داراي ارتباط مخابراتي است 1388/08/30
روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد اعلام كرد: با ارتباط دهي به 238 روستاي استان يزد از آغاز سال جاري تاكنون، تعداد روستاهاي داراي ارتباط مخابراتي استان به 1294 رسيد . 
 
 اين روابط عمومي افزود: به منظور رفاه حال روستاييان در بهره گيري از خدمات مخابراتي ، پست و پست بانك، 6 دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات روستايي (ICT) در سال جاري تاسيس و راه اندازي شد و  با اين تعداد ، مجموع دفاتر ICT استان به 156 دفتر رسيد.

همچنين با واگذاري بيش از 4 هزار شماره تلفن ثابت به روستاييان در سال جاري، ضريب نفوذ آن از مرز 38 درصد فراتر رفت.  شايان ذكر اينكه، شركت مخابرات استان يزد با همت  كارشناسان خود اقدام به راه اندازي تلفن همراه (GSM) در استان نموده است و در حال حاضر روستاييان با صرف هزينه اي بالغ بر 50 هزار تومان مي توانند صاحب تلفن همراه روستايي (GSM) شوند.

 گفتني است، يكسان بودن نرخ هزينه مكالمه آن با تلفن ثابت ، امكان ارسال پيام كوتاه ، عدم نياز به كابلكشي ، حفاري  و احداث ساختمان از جمله مديريت هاي اين تلفن مي باشد.
 


    وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد: تشکیل کار گروه مدیریت IT در دولت 1388/08/26
بر اساس مصوبه روز گذشته هیات دولت، کارگروهی به نام مدیریت فناوری اطلاعات در دولت تشکیل می شود. به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس رضا تقی پور در همایش زیرساخت های دولت الکترونیکی،ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: این کارگروه متشکل از چند وزیر خواهد بود که تصمیمات آن ها در حوزه فناوری اطلاعات، به عنوان مصوبه دولت تلقی خواهد شد.

وی افزود: این مصوبه یک اصلاح ساختاری بسیار بزرگ در حوزه فناوری اطلاعات است که به واسطه آن تصمیمات در این حوزه سریعتر به جمع بندی رسیده و نهایی خواهد شد. وی با بیان اینکه امروز مشکلی از نظر داشتن سندهای راهبردی نداریم، خاطر نشان کرد: باید با استفاده از این اسناد، موضوعات اولویت دارد را انتخاب و فعالیت های اجرایی در این حوزه را آغاز کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: هدف اصلی ما در این حوزه، ارایه خدمات الکترونیکی به مردم است تا آن ها بتوانند کارهای خود را روان تر و راحت تر انجام دهند. وی با بیان این مطلب که با فناوری اطلاعات می توان مدیریت در تمام سطوح را تغییر داد گفت: شاید برای اداره شهر تهران هیچ راه حل دیگر به غیر از الکترونیکی کردن امور وجود نداشته باشد تا به واسطه آن مشکل تردد به طور کامل حل شود.
مهندس رضا تقی پور ادامه داد: اصلی ترین موضوعات مطرح در حوزه فناوری اطلاعات در سطح ملی به دو دسته خدماتی و زیرساختی تقسیم می شود.

وی تأکید کرد: در دسته نخست باید اولویت ها بر اساس آن خدماتی که حوزه گستره جمعیتی بیشتری را پوشش داده و قابل پیاده سازی هستند، تعریف شوند. وی افزود: در حوزه زیرساخت ها نیز باید شاهراه های اطلاعاتی را با ظرفیت بالا پیاده سازی کنیم و محل هایی برای ذخیره سازی اطلاعات در نظر گرفته شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، زیرساخت های خدمات الکترونیکی که توسط مسوولان باید ارایه شود را چهار دسته دانست و اظهار داشت: حوزه مراکز خدمات داده، حوزه ارتباطی، حوزه حقوقی و قضایی و حوزه فرهنگی و اجتماعی، چهار محوری است که باید توسط مسوولان فراهم شود. وی در خصوص مراکز داده ملی نیز گفت: چشم انداز توسعه مراکز داده ملی این است که بستری امن و قابل اطمینان جهت نگهداری اطلاعات فراهم شود. وی خاطر نشان کرد: ایجاد این مراکز می تواند موجب توسعه زیرساخت ها و یکپارچگی در داخل شود که بخشی از آن توسط دولت و بخشی دیگر توسط شرکت های خصوصی انجام می شود.

مهندس رضا تقی پور تصریح کرد: تأسیس مراکز داده ملی به عنوان یکی از زیرساخت های اساسی، یکی از اولویت دار ترین ضرورت ها در راستای امن سازی و ایجاد قابلیت اطمینان برای مسوولان است که باید به آن پرداخته شود.
 


    ركورد شكني تلفن گوياي 135 روابط عمومي مخابرات يزد 1388/08/24
 

تلفن گوياي 135 روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد، موفق به ثبت نام 215 هزار و 171 نفر از همشهريان جهت شركت در همايش پياده روي خانوادگي شد.

پس از اعلام آمادگي روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد، جهت ثبت نام همايش پياده روي خانوادگي از طريق سيستم گوياي 135، اين تلفن ظرف مدت يك هفته موفق به ثبت نام 215 هزار و 171 نفر از همشهريان استان شد.

اين ثبت نام كه از طريق تماس با تلفن گوياي 135 انجام پذيرفت، درنوع خود يك ثبت نام منحصر به فرد و بي نظير در كل كشور محسوب مي شود به گونه اي كه متقاضي شركت در همايش با وارد كردن كد ملي خود به يك روش ساده و كم هزينه، اقدام به ثبت نام مي كرد و پس از پايان ثبت نام، سيستم با ارايه ي كد رهگيري به فرد متقاضي امكان برگزاري قرعه كشي را فراهم مي كرد.

شايان ذكر اينكه، در حال حاضر بخشهاي متنوعي از جمله،‌ ساعت گويا ،‌ اوقات شرعي، فال حافظ، شنيدنيها، خدمات مخابراتي، موزيك، نداي قرآن ، مسابقه و ... برروي تلفن گوياي 135 روابط عمومي مخابرات يزد فعال و در 24 ساعت شبانه روز در حال خدمات دهي به مشتركان مي باشد.

 


    بازديد گروه كارشناسي مخابرات استان از سامانه هاي BTS جاده اي يزد – طبس 1388/08/24
 

مهندس مقوم مديرعامل شركت به همراه گروهي از نمايندگان و كارشناسان حوزه توسعه ، نگهداري و اداره برنامه ريزي از سامانه هاي BTS تلفن همراه جاده اي مسير يزد به طبس بازديد بعمل آوردند .

به منظور اجراي طرح كنترل پروژه سامانه هاي BTS تلفن همراه جاده اي مسير يزد به طبس ،‌مهندس مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان يزد به همراه گروهي از نمايندگان حوزه ي توسعه و نگهداري و برنامه ريزي ،‌از سامانه هاي BTS تلفن همراه جاده اي مسير يزد به طبس بازديد و از نزديك مسايل و مشكلات اين سامانه ها را بررسي كردند.

اين بازديد دو روز به طول انجاميد و بازديد كنندگان سامانه هاي BTS جاده اي يزد به طبس ،‌طبس به ديهوك و ديهوك به فردوس را بازديد و مورد بررسي قرار دادند.

 


    تشكرفرمانده ناحيه مقاومت بسيج يزد از رييس حراست مخابرات استان 1388/08/24
 

سرهنگ پاسدار عليرضا شباني فرمانده ناحيه مقاومت بسيج يزد، در تقديرنامه اي از مصطفي ميرجليلي رييس اداره حراست مخابرات استان يزد تقدير و تشكر كرد.

اين تقديرنامه ،‌به جهت زحمات خالصانه ي ميرجليلي در امر حمايت از برنامه هاي بسيج ناحيه يزد بوده كه در آن شباني توفيق هرچه بيشتر رييس اداره حراست مخابرات استان را در راه تعالي اهداف و آرمانهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي و تحت زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامي را از خداوند متعال مسئلت كرده است.

 


    بازيد كاركنان مخابرات مهريز از آسايشگاه سالمندان نشاط اين شهرستان 1388/08/24
 

در يك اقدام خداپسندانه ، رئيس و كاركنان مخابرات شهرستان مهريز با همراهي مشاور مديرعامل در امور ايثارگران از آسايشگاه سالمندان نشاط اين شهرستان بازديد و با سالمندان اين آسايشگاه ديدار و گفتگو كردند . .

در اين بازديد ، كاركنان مخابرات مهريز ضمن اهداي مبلغ يك ميليون و 800 هزار ريال كمك وجه نقدي و 2 راس گوسفند،‌در گفتگو با سالمندان با مشكلات و كمبودهاي آنها آشنا شدند.

 


    ديدار رييس سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري يزد با مديرعامل مخابرات استان 1388/08/24
 

خانم مهندس مرشدي رييس سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري يزد با مهندس مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان ديدار كرد.

در اين ديدار، مهندس مقوم ضمن خيرمقدم به مهندس مرشدي ، همكاري هاي آن سازمان در جهت تامين فضاي سامانه هاي BTS شهر يزدو رسيدگي به فضاي پارك اطهر روبرو مركز اداري مخابرات را ارج نهاد

همچنين در اين ديدار پيرامون تامين آب فضاي سبز مركز فني اداري امام حسين (ع) بحث و تبادل نظر شد.

 


    آيين توديع و معارفه اعضاي هسته گزينش شركت مخابرات استان يزد 1388/08/24
 

آيين توديع ومعارفه اعضاي هسته ي گزينش شركت مخابرات استان يزد در محل اتاق مديرعامل شركت برگزار شد.

در اين آيين مهندس مقوم خدمت صادقانه و همكاري مجدانه اعضاي سابق هسته گزينش شركت را ستود و ابراز اميدواري كرد تا در كنار خانواده و در پناه حضرت دوست، بهروز و پايدار باشند.

گفتني است ، در اين آيين از زحمات مصطفي ميرجليلي ،‌علي محمد پارساييان و سيد علي سجادي بعنوان اعضاي سابق هسته ي گزينش شركت تشكر و محمدحسن غياثي و محمد حسين اخباريه بعنوان اعضاي جديد اين هسته معرفي شدند. ضمنا آقاي مهدي پناه مسئول هسته  گزينش شركت مخابرات استان يزد مي باشد.

 


    زائران در صورت مفقود شدن سيم‌كارت موضوع را به سرعت گزارش دهند 1388/08/20
سرپرست ستاد مخابرات در عربستان و عضو هيأت مديره‌ي شركت مخابرات ايران گفت: خدمات ما به حوزه‌ي تلفن‌هاي ثابت و سيار برمي‌گردد و درباره‌ي ديگر مسايل شركت مخابرات طبعا پاسخگو نيستيم.
 
به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) به مدينه‌ي منوره، مهندس ناصر يوسف‌پور صبح امروز در نشستي خبري با خبرنگاران در مدينه بيان كرد: ما اين امكان را در اختيار زائران قرار مي‌دهيم تا اگر مايل باشند، تقاضاي وقت كنند تا اپراتور ما در ايران شماره‌ي آن‌ها را در كشور بگيرد و با با خانواده‌ها ارتباط برقرار كند.
 
وي با بيان اين‌كه هزينه‌ي برقراري اين‌گونه ارتباط‌ها روي قبض تلفن ثابت زائران لحاظ خواهد شد، ادامه داد: در موسم حج، مفقود شدن سيم‌كارت زائران بسيار رخ مي‌دهد. به همين دليل، اقدام به چاپ و توزيع 70هزار بروشور پيش از اعزام كاروان‌ها و توزيع 70هزار نسخه‌ي ديگر در مدينه و مكه كرده‌ايم. سرپرست ستاد مخابرات در عربستان از تمام زائران خواست در صورت مفقود شدن سيم‌كارت‌هاي خود، موضوع را به سرعت گزارش دهند، چراكه اين اتفاق موجب سوءاستفاده مي‌شود. سيم‌كارت زائران پس از اطلاع دادن، قطع خواهد شد.
 
وي اظهار داشت: اگر زائران تمايل داشته باشند، سيم‌كارت جديد را در مدينه يا مكه در اختيارشان قرار مي‌دهيم و هزينه‌ي صدور سيم‌كارت نيز در قبوض تلفن همراه آن‌ها لحاظ خواهد شد. او ادامه داد: براي سهولت كار به سند سيم‌كارت و كارت ملي نياز نيست و زائران مي‌توانند با استفاده از كارت‌هاي شناسايي كه در اينجا دارند، نسبت به انجام امور خود اقدام كنند. مراحل سوزاندن و صدور سيم‌كارت جديد 20 دقيقه طول مي‌كشد.
 
 يوسف‌پور گفت: در استفاده از سيم‌كارت‌هاي عربي هر دقيقه 1000 تومان هزينه مي‌شود و در صورتي كه از سيم‌كارت ايران با ايران تماس برقرار شود، هر دقيقه 2500 تومان لحاظ مي‌شود. وي بيان كرد: توصيه‌ي ما در درجه‌ي نخست، برقراي ارتباط تلفني از طريق اپراتور است و بعد تماس توسط تلفن ثابت از ايران به عربستان، چراكه در اين صورت 44 تومان براي كسي كه زنگ مي‌زند و 170 تومان براي شخصي كه با تلفن همراه او تماس گرفته شده است، هزينه خواهد شد.
 
سرپرست ستاد مخابرات در عربستان درباره‌ي شايعه‌هايي مبني هزينه داشتن خاموش و روشن كردن تلفن همراه در عربستان، تأكيد كرد: اين مسأله صحت ندارد و افراد هرچقدر تلفن خود را خاموش يا روشن كنند، هيچ هزينه‌اي براي آن‌ها نخواهد داشت. به گفته‌ي او، در دنيا ما جزو 10 كشوري هستيم كه كم‌ترين هزينه‌ها را از مشتركان مي‌گيريم. يوسف‌پور افزود: اكنون حدود 18هزار سيم‌كارت در عربستان فعال هستند. هم‌چنين زائران مي‌توانند از سيستم پيام كوتاه نيز استفاده كنند.
 


    دفاتر امور مشترکان همراه اول در مکه و مدینه مستقر مي‌شوند 1388/08/13
معاون مدیرکل امور مشترکان شرکت ارتباطات سیار گفت: دفاتر امور مشترکان همراه اول برای رفاه حال زائران ایرانی در ایام حج در مکه و مدینه مستقر مي‌شوند.
علیرضا اصغرنژاد اظهار داشت: امسال در ایام حج یک گروه از دفتر امور مشترکان همراه اول در شهر مدینه و در مقر بعثه مقام معظم رهبری در خیابان قصرالدخیل مستقر شده و گروهی نیز در شهر مکه در کنار فروشگاه باوارث سرویس‌دهی مي‌کنند. وی ادامه داد: این دو مکان برای سرویس‌دهی به مشترکان همراه اول در ایام حج راه‌اندازی شده و مشترکانی که به هر دلیل سرویس رومینگ سیم‌کارتشان فعال نیست، مي‌توانند برای فعال کردن این ارتباط به دفاتر مذکور مراجعه کنند.
 
اصغرنژاد تصریح کرد: در صورت سرقت یا سوختن سیم‌کارت نیز مشترکان مي‌توانند به این دفاتر مراجعه کنند و درخواست قطع سیم‌کارت داده و مراتب را پیگیری کنند.به گفته این مقام مسوول در این دفاتر امور پرداخت بدهی انجام نمي‌شود و چنانچه زائران بیش از مبلغ رومینگ با تلفن همراه خود صحبت کنند و ارتباطشان به دلیل بدهی قطع شود، باید یکی از بستگانشان در ایران برای افزایش شارژ سیم‌کارت اقدام کند.
 
معاون مدیرکل امور مشترکان شرکت ارتباطات سیار خاطرنشان کرد: زائران ایرانی در زمان احرام حج نیز مي‌توانند از طریق ارتباط تلفنی کاروان با دفاتر امور مشترکان مستقر در مکه، در صورت نیاز برای قطع مفقودی سیم‌کارت خود درخواست بدهند.گفتنی است امسال تعرفه‌ رومینگ برای هر سه اپراتور الجواد، زین و الاتحاد عربستان یکسان است و تماس دریافتی 167 تومان و تماس با ایران در همه آن‌ها 2512 تومان است.همچنین هزینه ارسال پیامک 423 تومان است و اگر مشترکی با تلفن همراه خود با شخصی که سیم‌کارت‌ عربستان را دارد یا با تلفن ثابت عربستان تماس بگیرد هزینه آن 925تومان خواهد بود.
 


    سيصدو هشتاد روستاي استان تحت پوشش تلفن همراه(GSM) 1388/08/12
 

مهندس مقوم مدير عامل شركت مخابرات استان يزد با اعلام خبر فوق گفت: يكي از خدماتي كه ظرف يكسال گذشته براي روستاييان استان ايجاد شده تلفن همراه روستايي است كه در حال حاضر 82 سامانه آن در روستاهاي نصب شده وبيش از380 روستاي استان را تحت پوشش خود قرار مي دهد.

وي پايين بودن نرخ مكالمه اين نوع تلفن را از جمله محاسن آن برشمرد وافزود: درحال حاضر40 هزار شماره تلفن همراه روستايي در استان داير شده و روستاييان مي توانند با مراجعه به دفاترICT روستايي ومراكز مخابراتي و با صرف هزينه اي بالغ بر 500 هزار ريال نسبت به دريافت سيم كارت اقدام وبه راحتي ارتباطشان را برقرار نمايند.

رييس هيئت مديره شركت مخابرات استان با اشاره به قرار گرفتن درسال اصلاح الگوي مصرف گفت:يكي از عواملي كه مي تواند نقش مهمي در كاهش ترافيك وصرفه جويي انرژي وزمان ايجاد كند؛مخابرات وفناوري اطلاعات و ارتباطات است وپرداخت قبوض از طريق بانكها يكي از عواملي است كه منجر به سفرهاي درونشهري مي شود واز همين روي پرداخت الكترونيكي قبوض مي تواند ترافيك را كاهش دهد.

اين مقام مسئول استان با اشاره به انواع پرداخت الكترونيكي افزود:تلفنبانك،دستگاههاي خودپرداز،اينترنت ودستگاههاي POS در فروشگاهها مي تواند به عنوان پرداخت الكترونيكي مطرح شود وخوشبختانه در حال حاضر بيش از 570 شعبه بانكها به شبكه ديتا متصل واكثر بانكهاي مركز استان به شبكه فيبر نوري ارتباط دارند.

مدير عامل شركت مخابرات استان يزد از راه اندازي سامانه گوياي پرداخت الكترونيكي شركت مخابرات استان خبر داد و افزود :با راه اندازي تلفن چهار شماره اي 1818 اين امكان را براي مردم استان فراهم نموديم تا در هر ساعت از شبانه روز ودر هر نقطه از مراكز شهري وروستايي با گرفتن اين چهار شماره، بدون نياز به شناسه قبض وپرداخت ووارد كردن شماره تلفن ثابت قبوض تلفن خود را از طريق الكترونيكي پرداخت كنند كه اين زمينه ي بسيار خوبي براي كاهش هزينه ها وصرفه جويي در زمان و انرژي است.

وي در پايان با اشاره به راه اندازي 156 دفتر ICT‌ روستايي در روستاهاي استان گفت: وجود اين دفاتر در روستاها،سفرهاي روستاييان را به شهر حتي الامكان كاهش داده است.

 


    تصميمات كميته بهينه سازي مصرف انرژي در مخابرات 1388/08/12
 

به منظوربهينه سازي مصرف انرژي وكاهش هزينه برق مصرفي در مخابرات،كميته بهينه سازي مصرف انرژي
در مخابرات يزد تشكيل شد.

در نشستي كه به همين منظور در اتاق مهندس دائمي عضو هيئت مديره شركت مخابرات استان تشكيل شد، وي سخنان مبسوطي را در رابطه با لزوم صرفه جوئي در مصرف برق بيان كرد و خواستار عزم جدي ومشاركت همه كاركنان در اين طرح شد.

در ادامه اين نشست،نسبت به مسايلي همچون، تنظيم نمودن رايانه هادر صورت عدم استفاده به حالت انتظار (stand by) توسط اداره رايانه، مجهز نمودن ساختمانها به كليدهاي تايمري وتغذيه لامپهاي گروهي توسط اداره ي ساختمان ،ارسال صورتحساب برق هر ساختمان در هر دوره براي مسئول آن ويا ارسال آن بر روي شبكه ،پيگيري تهيه ليست ساختمانها وايستگاههايي كه قابليت استفاده از فن به جاي كولر گازي در فصول سرد دارند توسط مسئولان تغذيه نيرو ،بهسازي سيستم هاي تغذيه نيرو وحذف سيستم هاي موازي،استفاده از رنگ روشن در ساختمانها در مواقع بهسازي يا ساختمان سازي،فرهنگ سازي مستمر كاركنان در كاهش مصارف،مكاتبه با حراست وپيگيري جهت خاموش نمودن پروژكتورهاي غير ضروري،استفاده اداره ساختمان از كولرهاي اسپليت وبهسازي كولرهاي موجود،تصميم هايي گرفته شد.

 


    اندازه گيري تشعشعات امواج الكترومغناطيسي شهريزد 1388/08/12
 

پس از اندازه گيري ميزان تشعشعات سامانه هاي BTS تلفن همراه استان، مشخص گرديد كه اين تشعشعات پايين تر از حد استاندارد آن است و هيچ خطري براي سلامتي همشهريان ندارد.

با حضور كارشناسان شركت ارتباطات سيار و شركت مخابرات استان يزد ، نماينده مركز فيزيك بهداشت استان با استفاده از دستگاههاي تشعشع سنج استاندارد، اقدام به اندازه گيري تشعشعات امواج الكترومغناطيسي سامانه هاي BTS موجود در شهرستان يزد نمود و در نهايت مشخص شد كه ميزان اين تشعشعات ، از يك بيستم مقدار استاندارد تجاوز نمي كند .

با پايان يافتن كار تشعشع سنجي سامانه هاي BTS تلفن همراه در يزد، نماينده مركز فيزيك بهداشت استان در جمع كارشناسان شركت مخابرات استان گفت: طبق نتيجه بدست آمده، تشعشعات امواج الكترومغناطيسي سامانه هاي تلفن همراه شهر يزد به هيچ وجه سلامتي همشهريان را تهديد نمي كند .

 

 


    كسب رتبه اول كشوري اداره مشتركين تلفن همراه مخابرات استان يزد 1388/08/12
 

در هفتمين گردهمائي ادارات مشتركين سراسر كشور در تهران، اداره ي مشتركين تلفن همراه مخابرات استان يزد به عنوان اداره مشتركين برتر كشور معرفي شد.

شايان ذكر اينكه ، پس ازارزيابي شركت ارتباطات سيار از عملكرد اداره مشتركين همراه اول سراسر كشور در شاخصهاي دايري، لاوصولي، آبونمان،پرداخت غير حضوري ،پاسخگوئي تكريم ارباب رجوع و....، اداره ي مشتركين تلفن همراه مخابرات استان يزد موفق به كسب رتبه اول كشوري شد.

بر همين اساس ،مهندس وحيد صدوقي مدير عامل شركت ارتباطات سيار ايران، در تقدير نامه اي كسب اين رتبه را به ناصر نصرتي رييس اداره ي مشتركين تلفن همراه استان يزد تبريك گفته واظهار اميدواري كرده تا وي در پرتو الطاف بي كران باري تعالي و به مدد پشتكار تحسين برانگيز خود وهمكارانش، بيش از پيش در عرصه مهر ورزي با خلق خدا، پيروز وسربلند باشد.

گفتني است ، هم اكنون بيش از 566 هزارو530 تلفن همراه با ضريب نفوذ 25/54 درصد در استان مشغول بكار مي باشد.

 


    تعداد كاربران اينترنت كشور به حدود 26 ميليون نفر رسيد 1388/08/12
عداد کاربران اینترنت از هشت میلیون و 800 هزار نفر در سال 84، به 25 میلیون و 600 هزار نفر در سال جاری رسید.
 
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، در حالی که تعداد کاربران اینترنت کشور در سال 84، حدود هشت میلیون و 800 هزار نفر بود، این رقم هم اکنون به 25 میلیون و 600 هزار کاربر رسیده و در حال حاضر ضریب نفوذ اینترنت در کشور 35 درصد می باشد.
 
بنابر این گزارش، اتصال هفت هزار و 649 مدرسه به شبکه ملی اینترنت و افزایش تعداد پورت های دسترسی دیتا(منصوبه) به 187 هزار و 348 پورت از جمله فعالیت های شرکت مخابرات ایران در سال جاری به شمار می رود.افزایش تعداد مشترکان تلفن همراه (اپراتور اول) به 33 میلیون و 300 هزار مشترک و رشد ضریب نفوذ تلفن همراه (اپراتور اول ) به 2 / 45 درصد یکی دیگر از شاخص های عملکرد شرکت مخابرات ایران در سال جاری است.
 
گفتنی است در سال 1384 تعداد مشترکان تلفن همراه(اپراتور اول) هشت میلیون و 500 هزار مشترک بود. براساس این گزارش، تعداد مشترکان تلفن ثابت در حال حاضر 25 میلیون و یکصد هزار مشترک است که نشان دهنده ضریب نفوذ 2 / 34 درصدی این بخش می باشد. این در حالی است که در سال 84 تعداد مشترکان تلفن ثابت حدود 20 میلیون و 340 هزار مشترک بود. هم اکنون تعداد دفاتر ICT روستایی (تجیهز شده) به 9 هزار و 528 دفتر و تعداد دفاتر روستایی (بهره برداری شده) به 9 هزار و 410 دفتر رسیده است.
 
گفتنی است تعداد دفاتر ICT کشور در سال 84 حدود 963 دفتر بود.در حال حاضر تعداد روستاهای دارای ارتباط 52 هزار و 600 روستا و تعداد روستاهای درای ارتباط تلفن خانگی 44 هزار روستا است.
 


    رئیس سازمان فضایی ایران خبر داد: طراحی و ساخت ماهواره های دانشجویی 1388/08/09
دکتر فرقانی، معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: اجرای این پروژه ها در دولت نهم آغاز شده و مطابق برنامه زمانبندی در حال پیشرفت است. وی افزود: ساخت و بهره برداری از ماهواره ای با کاربرد سنجش از راه دور از دیگر برنامه های سازمان فضایی ایران است که کار طراحی و ساخت آن با استفاده از نیروهای توانمند داخلی انجام خواهد شد.

رئیس سازمان فضایی ایران خاطر نشان کرد: طراحی و ساخت ماهواره ای مشترک با کشورهای اسلامی نیز در دستور کار مسوولان قرار دارد. وی ادامه داد: هم اکنون در مرحله مذاکره با کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی هستیم تا بتوانیم کار ساخت و بهره برداری از این ماهواره را که کاربردی سنجشی خواهد داشت، عملیاتی کنیم.

دکتر فرقانی در خصوص آخرین وضعیت ماهواره مصباح نیز تصریح کرد: با توجه به تعهدات شرکت خارجی، پرتاب این ماهواره باید توسط آن ها انجام می شد که هم اکنون در حال مذاکره برای عملیاتی شدن آن هستیم. وی تأکید کرد: در صورت اجرا نشدن تعهدات طرف خارجی این ماهواره با اتکا به توانمندی های بومی و به کمک پرتابگرهای داخلی به فضا فرستاده خواهد شد.

رئیس سازمان فضایی ایران گفت: ایجاد ایستگاه مراقبت فضایی، ایجاد ایستگاه های مرجع GPS در سراسر کشور و همچنین حفظ و نگهداری سه نقطه مداری متعلق به ایران از دیگر اولویت های برنامه های فضایی کشور است.
 


    مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت خبر داد: برگزاری مناقصه "شبکه یکپارچه رادیویی" 1388/08/09
مهندس محمد باقر ظهوری فر، مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: در صورت اجرای تعهدات از سوی برنده مناقصه، قرارداد این پروژه طی دو هفته آینده منعقد خواهد شد. وی افزود: با اجرای این پروژه 135 لینک رادیویی پرظرفیت دیجیتال نصب و راه اندازی خواهد شد که کل کشور را پوشش می دهد.

وی در خصوص مزایای ایجاد این شبکه، خاطر نشان کرد: از این شبکه به عنوان پشتیبان شبکه انتقال استفاده می شود و در صورت بروز مشکل در حوزه های فیبرنوری و یا ماهواره ای، از آن استفاده خواهد شد.

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت تصریح کرد: با استفاده از این تکنولوژی و در صورت بروز مشکل، محیط انتقال تغییر  و مدت زمان قطعی برای ارایه سرویس به ترافیک های مهم، کاهش پیدا خواهد کرد. وی با بیان این مطلب که چهار شرکت در این مناقصه شرکت کرده بودند، ادامه داد: ارزش این قرار داد حدود 180 میلیارد ریال است که برنده مناقصه می بایست حداکثر بعد از گذشت هشت ماه از مبادله قرار داد، تعهدات خود را اجرایی کرده باشد.

محمد باقر ظهوری فر در خصوص دیگر پروژه های در دست اجرا در شرکت ارتباطات زیر ساخت گفت: کلیه پروژه های پیش بینی شده در برنامه چهارم اجرا شده یا در حال اجرا است که در صورت انجام تعهدات از سوی پیمانکاران مربوطه، تا پایان برنامه به نتیجه خواهد رسید.

وی با اشاره به نهایی شدن نتیجه مناقصه دیتا سنتر ملی نیز اظهار داشت: پیمانکار این پروژه مشخص شده و بر اساس قرار داد می بایست حداکثر ظرف مدت یکسال بعد از مبادله قرارداد، این پروژه را اجرایی کند. وی افزود: طراحی و آماده سازی، خرید، نصب و راه اندازی تجهیزات دیتا سنتر ملی، از جمله تعهدات پیمانکار این پروژه است.
 


    حضور ستاد حواث غيرمترقبه مخابرات خاتم در مانور امداد و نجات 1388/08/06
 

به منظور آمادگي ادارات شهرستان خاتم در مقابل حوادث غيرمترقبه ، مانور امداد ونجات با حضور ساير ادارات شهرستان خاتم برگزار شد.

در اين مانور كه ستاد حوادث غيرمترقبه مخابرات شهرستان خاتم نيز حضور فعال داشت شركت كنندگان با تجهيزات كامل توان خود را در هنگام بروز حوادث غيرمترقبه به نمايش گذاشتند.

گفتني است ، مانور مذكور از فلكه انديشه هرات گلزار شهداي اين شهر برگزار شد.

 

 

 


    تقدير و تشكر و مديركل حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس يزد از مديرعامل مخابرات استان 1388/08/06
 

در پي همكاري شركت مخابرات استان يزد در برگزاري جشن بزرگ پيروزي در محل پارك كوهستان ، سرهنگ پاسدار علي هژبري مديركل حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس استان، در تقديرنامه اي از تشريك مساعي و موثر مهندس مقوم تقدير و تشكر كرد.

هژبري در اين تقديرنامه اظهار اميدواري كرده كه خداوند متعال نام مهندس مقوم را در زمره پيروان صديق ولايت و در دفتر شاهدان و شهيدان در طومار لشكريان خدا ثبت و ضبط فرمايد.

 

 


    ديدار مديرعامل مخابرات استان با خانواده ي شهيد عسكري 1388/08/06

به منظور بررسي و آشنايي با مشكلات خانواده ي شهداء مهندس مقوم مديرعامل شركت به همراه مشاور جديد خود در امور ايثارگران و دهقاني زاده رييس مخابرات شهرستان صدوق با خانواده ي شهيد عسكري ديدار نمود.

در اين ديدار صميمي مهندس مقوم خانواده هاي شهدا را اسوه هاي صبر و استقامت ياد كرد و ضمن گرامي داشت ياد وخاطره شهيد عسكري، بر ادامه ي راه شهيدان تاكيد نمود.
همچنين خانواده ي شهيد عسكري در اين ديدار نيز ضمن خير مقدم به مدير عامل مخابرات استان، پاره اي از مشكلات خود را با مقوم در ميان گذاشتند و مهندس مقوم خواستار پيگيري اين مسايل و مشكلات شد.


 


1 2 صفحه:
 
37333030 پاسخگويي روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد


نظرسنجی
نظر شما در خصوص نحوه واگذاری اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات استان یزد چیست؟