ديدار رئيس و كاركنان مخابرات صدوق با امام جمعه اين شهرستان 1389/02/28
 

به مناسبت گراميداشت هفته ارتباطات و فرا رسيدن روز جهاني مخابرات رئيس وكاركنان مخابرات شهرستان صدوق به ديدار امام جمعه اين شهرستان رفتند.

در اين ديدار سيف ا... دهقاني رئيس جديد مخابرات شهرستان صدوق گزارشي مسبوط از عملكرد يكساله مخابرات شهرستان را بيان نمود .

در ادامه حجه الاسلام والمسلمين طالبيان امام جمعه اشكذر ضمن تبريك هفته ارتباطات به كاركنان مخابرات شهرستان صدوق ، مخابرات اين شهرستان را از ادارات نمونه و برتر خواند و رهنمودهائي را به كاركنان جهت ارائه خدمات به مردم بيان كرد.

 


    كاركنان مخابرات يزد 45 هزار سي سي خون اهدا كردند 1389/02/28
 

رئيس اداره رفاه و خدمات اداري شركت مخابرات استان يزد اعلام كرد: طبق سنوات  گذشته و در اقدامي خدا پسندانه كاركنان مخابرات يزد 45 هزار سي سي خون اهدا كردند .

حميدرضا خليليان افزود: با استقرار گروه سازمان انتقال خون در سه مركز ساختمان اداري ، مركز تلفن هفتم تير و مركز تلفن شهيد صدوقي تعداد 100 نفر از كاركنان 45 هزار سي سي خون خود را جهت نيازمندان اهدا نمودند.

 


    واگذاري 20 هزار پورت اينترنت پر سرعت درسال جاري 1389/02/26
 

مهندس مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان يزد كه به مناسبت هفته ارتباطات و روز جهاني مخابرات در محل سالن كنفرانس شركت مخابرات استان يزد در جمع اصحاب رسانه استان حضور پيدا كرده بود با اعلام اين خبر افزود از مهمترين پروژه هاي استان يزد در سال جاري راه اندازي 20 هزار پورت اينترنت است كه راه اندازي و از نيمه دوم سال به عموم مردم استان واگذار مي شود .

وي در ادامه عملكرد مخابرات استان را درسه بخش وضعيت فعلي، هفته ارتباطات سال گذشته تاكنون و برنامه هاي آتي شركت مخابرات استان بيان نمود و افزود: 421 هزار و 600 هزار شماره تلفن ثابت با ضريب نفوذ 32/41، 620 هزار شماره تلفن همراه با ضريب نفوذ 75/58، ارتباط دهي 444 سامانه bts تلفن همراه و پوشش بيش از 97 درصد جمعيت استان، مشغول بكار 3 هزار پورت ديتا در 82 مركز از مجموع 8812 پورت موجود استان ، مشغول بكار 16 هزار و 251 پورت adsl در استان از مجموع 24 هزار 877 پورت نصب شده در استان، اتصال 698 بانك و 200 مدرسه استان به شبكه هاي مخابراتي ، راه اندازي 156 دفتر ict روستايي و اجراي 4521 كيلومتر فيبرنوري در استان وضعيت فعلي ارتباطي شركت مخابرات استان مي باشد.

. رئيس هيئت مدير شركت مخابرات استان يزد با اشاره به عملكرد يكسال گذشته مخابرات استان افزود : از هفته ارتباطات سال گذشته تاكنون، راه اندازي 21 هزار و 440 شماره تلفن ثابت با افزايش 7/1 درصد ضريب نفوذ ، راه اندازي 130 دستگاه تلفن همگاني ، راه اندازي 67 هزار و 559 تلفن همراه با افزايش 25/5 درصدي ضريب نفوذآن، راه اندازي 56 سامانه bts تلفن همراه، ايجادسه سايت ديتا و راه اندازي 1238 پورت ديتا و افزايش 7463 مشترك adsl، اجراي 246 كيلومتر فيبرنوري ، دايري 5466 تلفن ثابت روستايي ، راه اندازي 6 دفتر ict روستايي، راه اندازي 25 دفتر خدمات ارتباطي شهري، تكميل پروژه gsm روستايي و ارتباط دهي به 298 روستا از طريق اين سامانه، اتصال 127 بانك استان به ديتا وضعيت يكسال گذشته شركت در امر ارتباطات مي باشد و در مجموع از سال گذشته در سه مقطع هفته ارتباطات ، هفته دولت و دهه فجر مجموعاً 286 پروژه مخابراتي با سرمايه گذاري بيش از 265 ميليارد ريال در استان به بهره برداري رسيد.

مقوم برنامه هاي سال جاري شركت برشمرد را و افزود: راه اندازي 10 هزار شماره تلفن ثابت، راه اندازي 30 هزار شماره تلفن همراه، تكميل پوشش جاده هاي اصلي استان، افزايش پوشش ظرفيت تلفن همراه( راه اندازي 5 سامانه bts )، بهينه سازي شبكه تلفن همراه و راه اندازي 20 هزار پورت adsl از جمله برنامه هاي سال جاري شركت مي باشد.

گفتني است ، در پايان اين مصاحبه ي مطبوعاتي اصحاب رسانه سئوالات خود را درباره مسائل مخابراتي و ارتباطي استان با مهندس مقوم در ميان گذاشتند كه مهندس مقوم به آنها پاسخ داد. 

 

 

 


    صعود مشترك كاركنان شركت مخابرات استان و شركت ارتباطات زيرساخت به قله شيركوه 1389/02/26
 

به همت باشگاه فرهنگي ورزشي پيام و اداره رفاه و خدمات اداري، كاركنان شركت مخابرات استان و شركت ارتباطات زيرساخت بصورت مشترك به قله شيركوه صعود كردند.

اين كوهنوردي در نخستين ساعات اوليه روز چهارشنبه 22 ارديبهشت ماه سال جاري شروع و به مدت 10 ساعت بطول انجاميد و در آن 26 نفر از كاركنان شركت ارتباطات زيرساخت و 8 نفر از كاركنان مخابرات استان موفق به صعود به قله شيركوه شدند.

شايان ذكر اينكه ، اين كوهنوردي به مناسب گراميداشت هفته ارتباطات و فرا رسيدن روز جهاني مخابرات انجام شد.

 


    سخنراني مديرعامل مخابرات استان يزد در نماز جمعه يزد 1389/02/26
 

طبق سنوات گذشته و در آستانه روز جهاني مخابرات ، مديرعامل شركت مخابرات استان در محل برگزاري نماز جمعه يزد حضور و پيش از خطبه هاي نماز جمعه به ايراد سخن پرداخت .

در اين سخنراني كه تعدادي از همكاران شركت نيز حضور داشتند، مهندس مقوم ضمن تسليت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، در گزارشي مختصر آخرين وضعيت عملكرد شركت مخابرات استان را بيان كرد.

حجه الاسلام و المسلمين صدوقي در خطبه دوم نماز جمعه ضمن تبريك فرا رسيدن هفته ارتباطات وروز جهاني مخابرات به كليه تلاشگران اين عرصه در استان ، وضعيت بسيار خوب مخابرات استان را نشانه عزم جدي مديرعامل و كاركنان مخابرات استان جهت خدمت به مردم دانست .

امام جمعه يزد با اشاره به نامگذاري سال جديد به سال تلاش مضاعف و كار مضاعف اظهار اميدواري كرد كه تلاشگران عرصه ارتباطات و مخابرات استان بتوانند بيش از پيش به مردم خدمت ارائه كنند.

نماينده ولي فقيه در استان در پايان ضمن تشكر از مديرعامل مخابرات استان به دليل ارائه گزارش خوب و مناسب از كليه كاركنان اين شركت تقدير و تشكر كرد.

 


    شركت متصديان دفاتر ICT روستايي بافق در جلسه آموزشي طرح هدفمند كردن يارانه ها 1389/02/26
 

روابط عمومي مخابرات شهرستان بافق اعلام كرد: در راستاي اجراي مرحله سوم طرح هدفمند كردن يارانه ها، با درخواست مديركل فناوري اطلاعات استانداري ، 15 نفر از متصديان دفاتر ict روستايي از روستاهاي شهرستانهاي بافق و بهاباد در جلسه آموزشي مربوطه شركت كردند .

اين جلسه آموزشي به منظور توجيح اين افراد، فعال سازي ظرفيتهاي حوزه فناوري اطلاعات و ارائه خدمات بهتر به روستاييان ، در سالن شهيد منتظر قائم استانداري يزد برگزار شد.%

 


    پیام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت روز جهانی ارتباطات 1389/02/26
فرارسیدن روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی را به ملت شریف ایران و به ویژه همکاران و فعالان عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات که با تلاش خود موجبات برقراری ارتباطات مطمئن و پایدار ، عرضه دهها خدمت نوین و زمینه سرافرازی و بالندگی میهن اسلامی را فراهم آورده اند، صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

حال که با یاری پروردگار متعال، در گام نخست به سوی تحقق دولت الکترونیکی، وزارت متبوع مفتخر به شروع اجراء طرح های اساسی نظیر شبکه ملی اینترنت- مرکز داده ملی- الگوی کارت هوشمند ملی و پیاده سازی الگوی دولت الکترونیکی در بخشی از کشور گردیده و دروازه طلایی خدمت رسانی سریع و کم هزینه در مقابل هم میهنان گشوده شده است، عزم خود را بر گسترش عرضه خدمات الکترونیکی قرار داده و به حول و قوه الهی نقشه جامع دولت الکترونیکی کشور را پیاده سازی خواهیم کرد.

خوشبختانه، امسال در آستانه روز جهانی ارتباطات، شاهد پیشرفت های چشمگیر و قابل تقدیر در بخش های مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در حوزه های مخابرات ، فناوری اطلاعات و فناوریهای نوین فضایی می باشیم، به گونه ای که، در نتیجه زحمات و تلاش های فعالان این حوزه ، واگذاری به روز تلفن ثابت در سراسر کشور، واگذاری میلیون ها خط تلفن همراه، برقراری ارتباطات میلیون ها کاربر خطوط داده و اینترنت، توسعه شبکه زیرساخت، توسعه امنیت فضای تبادل اطلاعات، افزایش پهنای باند کشور و خدمات بی شمار دیگر، محقق گردیده است.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در آستانه آغاز برنامه پنجم توسعه فراهم نمودن زیرساخت های لازم برای ارایه تمامی خدمات مورد نیاز جامعه در حوزه های یادگیری الکترونیکی، خدمات تجاری و بانکی، خدمات بهداشتی و سلامت، به صورت الکترونیکی بر بستر ملی را با اتکا بر نیروهای داخلی و ارزشی و توسعه فرهنگ غنی ایران اسلامی در سر لوحه کار خود قرار داده است، که با همت و تلاش مضاعف آحاد جامعه به خصوص متولیان امر، دست یافتنی است. پر واضح است که با تحقق هر چه سریعتر برنامه ها به مدد فناوری های ارتباطی و اطلاعاتی، توفیق خواهیم یافت تا شهر بهتر و زندگی سالم تری برای شهروندان میهن اسلامی فراهم نماییم . در خاتمه بار دیگر با یکدیگر هم پیمان می شویم تا در این سال از سوی مقام معظم رهبری، سال همت و تلاش مضاعف نام گذاری شده است، با نصب العین قراردادن فرمایشات و رهنمودهای معظم له در مسیر تحقق اهداف چشم انداز 1404 گام های موثری را بسوی پیشرفت و تعالی کشور برداریم.
 
با آرزوی توفیقات الهی
رضا تقی پور
 


    اصولاً در هيچ صنعت و فناوري همچون مخابرات به نسبت جهاني پيشرفت نداشته ايم 1389/02/25
 

اين مطلب را حجه الاسلام و المسلمين صدوقي نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه يزد در ديدار با مدير عامل و مسئولان ستادي شركت مخابرات استان يزد بيان كرد و افزود: با توجه به اينكه ارتباطات حرف اول را در تمامي تصميم گيري هاي اقتصادي ، سياسي اجتماعي و فرهنگي مي زند و با توجه به پتانسيل و توانايي خوب ارتباطي و مخابراتي كه ما در كشورمان دارا مي باشيم بايد بهره وري هر چه بيشتر را در سطح دنيا از آن داشته باشيم .

نماينده ولي فقيه در استان يزد در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به نامگذاري امسال از سوي مقام معظم رهبري به عنوان همت و كار مضاعف، ضمن تشكر و قدرداني فراوان از عملكرد مطلوب و ارزنده شركت مخابرات استان يزد از مسئولان آن، خواست تا با ملاك عمل قراردادن منويات رهبر معظم انقلاب ، سرويس دهي ، توسعه و ارايه خدمات مخابراتي نيز چندين برابر سالهاي گذشته باشد.

 وي با اشاره به نقش برنامه ريزي اصولي و قوي و متعادل در پيشبرد اهداف و عملكرد دستگاهها، از شركت مخابرات و وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات به عنوان يكي از سازمانهاي قدرتمند و پبشرو درامر برنامه ريزي منسجم و هدفمند ياد كرد و گفت: بديهي است هر كميتي مستلزم كيفيتي مناسب است .

 حجه الاسلام و المسلمين صدوقي با اشاره به كيفيت نسبتا مناسب سرويسهاي ارتباطي و مخابراتي در استان يزد به نسبت كشور، خواستار ارتقاي بيش از پيش ارتباطات در كنار توسعه كمي آنها شد.

 فرزند شهيد محراب حضرت آيت ا... صدوقي در بخش ديگري از سخنانش بر نقش تاثيرگذار كاركنان انقلابي و تلاشگر شركت مخابرات در پيروزي انقلاب اسلامي ايران ياد كرد و با بيان خاطره اي از زمان حضورش در كنار حضرت امام (ره) در فرانسه گفت: دوستان در شركت مخابرات نقش فعال و تاثيرگذاري را در انتقال پيامها و بيانات امام به ايران و رساندن آنها به مردم ايفاد نمودند و در برخي موارد حتي ايشان با امام تماس گرفته و خواستار ارايه پيام و رهنمودهاي ايشان به مردم مي شدند

نماينده ولي فقيه و امام جمعه يزد در پايان سخنانش ضمن تشكر مجدد از حضور كاركنان شركت مخابرات در ديدار يادشده از همه خدمتگزاران صديق مردم خواست تا با همدلي و همفكري و برادري در راه آباداني كشور كوشا باشند.

 وي براي همه كاركنان و مديران شركت مخابرات و ساير خادمان مردم آرزوي موفقيت روز افزون كرد .

پيش از صحبتهاي حجه الاسلام و المسلمين صدوقي، مهندس مقوم رئيس هيئت مديره و مديرعامل شركت مخابرات استان يزد، گزارشي مبسوط از عملكرد گذشته، وضعيت فعلي مخابراتي و ارتباطي استان و كشور و چشم انداز آتي و برنامه هاي آينده اين شركت به نماينده ولي فقيه و امام جمعه يزد ارائه كرد.

 گفتني است در اين ديدار كه صبح روز پنجشنبه 23 ارديبهشت ماه در منزل حجه الاسلام والمسلمين صدوقي و در آستانه هفته ارتباطات تشكيل شده بود، بيش از 35 نفر از مديران و مسئولان شركت مخابرات استان حضور داشتند.
 
 
 


    پروژه فيبرنوري كارخانه فولاد بافق به اتمام رسيد 1389/02/21
 

رئيس اداره مخابرات شهرستان بافق اعلام كرد: طرح تامين ارتباطات مخابراتي كارخانه 800 هزار تني فولاد بافق با اجراي 8 هزار متر فيبر نوري به پايان رسيد.

ميرهدائي خاطرنشان كرد: اين پروژه اختصاصي بوده و با بهره برداري از آن ارتباطات مخابراتي ثابت ، سيار ، ديتا، اينترنت و... ميسر خواهد بود .

گفتني است ، كارخانه در حال تاسيس فولاد بافق در فاصله 13كيلومتري شهر بافق واقع و از جمله مصوبات سفر دور اول رياست جمهوري است.

 


    قدرداني بخشدار مركزي مهريز از رئيس سابق مخابرات اين شهرستان 1389/02/19
 

سيدمحمدرستگاري بخشدار مركزي مهريز در تقدير نامه اي از مرتضي شهسواري رئيس سابق مخابرات شهرستان مهريز تقدير وتشكر كرد.

اين تقدير نامه به جهت تلاشهاي ارزنده شهسواري در توسعه شبكه هاي مخابراتي و خدمات رساني مناسب به روستاييان بخش مركزي مهريز در تصدي مسئوليت اداره مخابرات اين شهرستان بوده است .

رستگاري در پايان اين تقديرنامه خطاب به رئيس سابق شهرستان مهريز اظهار اميدواري كرده تا با استعانت از درگاه احديت و در ظل توجهات حضرت بقيه ا... الاعظم (عج) در راستاي خدمت به مردم و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران موفق و مويد باشد.

 


    قدرداني هيات مديره شركت مخابرات ايران از سهامداران و پرداخت سود سهامداران حقيقي از هفته آينده 1389/02/19
هيات مديره شركت مخابرات ايران، ضمن تقدير و سپاس از همراهي هميشگي سهامداران به ويژه حضور گرم و صميمي آنان در جلسه مجمع عمومي امروز 18 / 2 / 89 ، براي هر سهم 300 ريال سود تعيين و پيشنهاد كرد كه به تصويب مجمع عمومي رسيد.
روابط عمومي و امور بين الملل شركت مخابرات ايران اعلام كرد به منظور قدر داني از حضور پر شور سهامداران بلافاصله بعد از برگزاري مجمع ، سود سهام سهامداران حقيقي آماده پرداخت شد. براساس همين گزارش طي هفته جاري نرم افزاراسامي سهامداران شركت مخابرات ايران در اختيار بانك ملت قرار مي گيرد و پيش بيني مي شود پرداخت سود از روز شنبه مورخ 25 / 2 / 89 شروع شود. لذا كليه سهامداران حقيقي مي توانند از تاريخ ياد شده با دردست داشتن مدارك لازم شامل اصل كارت ملي وبرگ سهام با مراجعه به شعب با نك ملت در سراسر كشور نسبت به دريافت سود سهام خود اقدام كنند.
 
 ضمنا" نشاني سايت اينترنتي www.irantelecom.ir جهت در يافت آخرين اخبار و اطلاعات لازم در خصوص رويدادهاي مجمع و چگونگي مراجعه و دريافت سود به سهامداران اعلام مي گردد.
 


    تجليل مخابرات استان از معلمان برگزيده كاركنان خود 1389/02/18
به مناسبت فرا رسيدن سالروز شهادت استاد مطهري و گرامي داشت روز معلم ، شركت مخابرات استان يزد در آييني از معلمان
برگزيده كاركنان خود تجليل كرد.
 
اين آيين با حضور مهندس مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان ، باغستاني مديركل آموزش و پرورش ، روساي مخابرات و آموزش و پرورش شهرستانهاي ابركوه، بافق، خاتم و طبس ( از طريق ويدئو كنفرانس) جمعي از معلمان بازنشسته و كاركنان شركت مخابرات استان درمحل اتاق كنفرانس ساختمان مركزي شركت برگزار شد.
 
درابتداي اين آيين مديرعامل شركت مخابرات استان ضمن تبريك فرا رسيدن هفته معلم و تبريك اين روز به كليه تلاشگران عرصه تعليم و تربيت استان با اشاره به مقام والاي معلم گفت: امر تعليم و تربيت از شئون الهي است و خداوند اين موهبت بزرگ را به پيامبران و اولياي خود هديه كرده و مسير هدايت را از طريق اين بزرگان به جامعه بشريت هديه فرموده است.
 
مهندس مقوم نيروي انساني در هر سازماني را مهمترين و با ارزش ترين سرمايه آن سازمان دانست و افزود: وجود نيروهاي متخصص و متعهد در شركت مخابرات استان مديون تلاشهاي معلمان و تلاشگران عرصه تعليم و تربيت استان است.
 

در ادامه باغستاني مديركل سازمان آموزش و پرورش ضمن تقدير و تشكر از معلمان بازنشسته حاضر در اين آيين به دليل اجابت دعوت شركت مخابرات استان از آن عزيزان به عنوان آيينه تمام نماي موفقيتهاي تعليم و تربيت استان ياد كرد.
 
وي شركت مخابرات استان را يكي از دستگاههاي برتر در امر تجليل از معلمان دانست و افزود: خوشبختانه از سال گذشته مسئولان شركت مخابرات استان با تمايل قلبي وبا جديت مسئله تجليل از پيشكسوتان تعليم و تربيت استان را دنبال كردند و جاي بسي اميدواري است كه اين شركت در هفته معلم سال جاري با ظرافت ، نو آوري ، تنوع و ابتكار اقدام به برگزاري اين آيين نموده است.
 
مديركل آموزش و پرورش استان در پايان، ارسال پيامك تبريك گراميداشت روز معلم به معلمان استان از اقدامات شايسته مخابرات استان ياد كرد و از طرف تمامي معلمان استان از مديرعامل و تمامي كاركنان مخابرات استان تقدير و تشكر كرد.
 
بيان خاطرات تني چند از معلمان بازنشسته ، گفتگوي روساي آموزش و پرورش چهار شهرستان حاضر در ويدئو كنفرانس و اهداي لوح تقدير و جوايز به معلمان بازنشسته از ديگر اقدامات انجام شده در اين آيين بود.
 


    آمادگي دفاتر ICT روستايي بافق و بهاباد جهت جمع آوري اطلاعات اقتصادي خانوارها 1389/02/18
 

روابط عمومي مخابرات شهرستان بافق اعلام كرد: 15 دفتر فناوري اطلاعات (ICT) روستايي در شهرستانهاي بافق و بهاباد آمادگي دارند در مرحله سوم طرح جمع آوري اطلاعات اقتصادي خانوارها به مردم ارائه خدمت نمايند.

اين روابط عمومي مي افزايد: دفاتر فناوري اطلاعات (ICT) روستايي مباركه ، كوشك، شيطور، بساب، باجگان، بشكان، بنيز، بنستان، كويجان، آسفيج، آريج، ده جمال، احمدآباد، خيرآباد، سنجدك و روستاهاي حومه آنها از جمله دفاتر موجود شهرستانهاي بافق و بهاباد جهت جمع آوري اطلاعات اقتصادي خانوارها مي باشند.

 


    بخشدار دستگردان طبس از مديرعامل و كاركنان مخابرات استان تقدير و تشكر كرد 1389/02/18
 

در پي راه اندازي سامانه bts جاده اي تلفن همراه در بخش دستگردان طبس و پوشش 90 درصدي تلفن همراه جاده اي اين منطقه، بخشدار دستگردان در تقديرنامه اي از مهندس مقوم مديرعامل و كليه كاركنان مخابرات استان تقدير و تشكر كرد.

رضامحمديان در اين تقديرنامه اظهار اميدواري كرده تا در سال همت مضاعف و كارمضاعف، و با تلاش كاركنان مخابرات استان شاهد تكميل پوشش تلفن همراه بصورت 100 درصدي در اين بخش باشيم.

 

 


    تصيم‌گيري اساسي درباره‌ي رقم سود سهام مخابرات در مجمع 1389/02/18
مدير عامل شركت مخابرات ايران درباره EPS (سود پيش‌بيني شده) و DPS (سود پرداخت شده) سهام مخابرات گفت: چيزي كه ما رسما قبلا اعلام كرديم سود پيش‌بيني شده 270 ريال و سود پرداخت شده 230ريال بود كه البته گزارش هيات مديره براي مجمع تهيه مي‌شود و تصميم‌گيري اساسي با مجمع شركت مخابرات است.
 
صابر فيضي در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين كه مجمع عمومي ‌عادي ساليانه شركت مخابرات ايران روز 18 ارديبهشت‌ماه برگزار مي‌شود، گفت: مجمع طبق قانون تجارت بايد حداقل سالي يك‌بار تشكيل شود كه مهم‌ترين بخش آن گزارش هيات مديره به مجمع و بعد استماع گزارش بازرس و حسابرسي قانون شركت از طرف مجمع و تقسيم سود، تعيين بازرس قانوني و تعيين روزنامه‌هاي كثيرالانتشاري است كه بايد آگهي‌هاي شركت در آن چاپ شود و اين جزو مواردي است كه همه ساله اتفاق مي‌افتد.
 
وي افزود: شركت‌هاي بورسي حداقل 31 تيرماه يعني 4 ماه بعد از پايان سال مالي بايد مجمع‌شان را تشكيل دهند و اين مراحل را آنجا تعيين كنند و طبق قانون بايد بعد از تعيين ميزان سود هشت ماه بعد از آن سود سهامداران پرداخت شود.
فيضي تاكيد كرد: ما در سال‌هاي قبل سود سهامداران خرد را زودتر پرداخت كرديم يعني حداكثر يك ماه بعد از تشكيل مجمع، كه اميدواريم امسال هم همين اتفاق بيفتد.
 
گفتني است؛ سود هرسهم يا Earning per share) EPS) از تقسيم سود خالص شرکت پس از کسر ماليات، بر تعداد کل سهام شرکت، محاسبه مي‌شود هر سال شرکت‌ها بخشي از سود خالص را مطابق قانون و بخشي را براساس نياز شرکت نزد خود نگه‌داري مي‌کنند و مابقي را بين سهامداران تقسيم مي‌كنند لذا سود پرداختي هر سهم از تقسيم کل سود پرداختي (مصوب مجمع عادي سالانه) بر تعداد سهام شرکت به دست مي‌آيد.
براساس قانون تجارت درصورت تصويب در مجمع عمومي عادي سالانه تقسيم سود تصويب شده، حداکثر ظرف 8 ماه از تاريخ تصويب Diridend per share)DPS) به سهامداران بايد پرداخت گردد.
 
به مقدار سودي که شرکت تقسيم مي‌کند و به طور نقدي به دست سهامدار مي‌رسد DPS گفته مي‌شود؛ اينکه چه ميزان از سود تحقق يافته هر سهم به صورت نقدي توزيع شود و چه ميزان در شرکت باقي بماند، تصميمي است که در مجمع عادي ساليانه توسط هيات مديره به مجمع پيشنهاد داده مي‌شود و سپس به تصويب سهامداران مي‌رسد.
 
همچنين سود تقسيمي (DPS) عبارتست از سود پس از کسر ماليات به ازاء هر سهم که توسط شرکت پرداخت مي‌شود چون DPS سود بخشي از EPS مي‌باشد که سهامداران در مورد تقسيم آن نظر مي‌دهند و معمولا کمتراز EPS است.
 


    ديدار مديرعامل مخابرات استان با معلمان بازنشسته 1389/02/14
 

به مناسبت گراميداشت هفته معلم، مهندس مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان به ديدار دو تن معلمان از بازنشسته  استان رفت.

در ابتداي اين ديدار مقوم به ديدار محمدحسين امراللهي يكي از پيشكسوتان عرصه علم استان رفت و ضمن تبريك فرا رسيدن هفته معلم، تلاش صادقانه معلمان در امر تعليم و تربيت را ستود و از آنان بعنوان ادامه دهندگان راه انبياء ياد كرد.

در ادامه مديرعامل مخابرات استان به ديدار حسين ايزدي يكي ديگر از معلمان بازنشسته استان رفت و ضمن تبريك روز معلم ، ديدار با اين عزيز بازنشسته را يكي از افتخارات خود دانست.

گفتني است ، محمدحسين امراللهي پدر همكارمان حميدرضا امراللهي ، پس از 30 سال خدمت در عرصه تعليم و تربيت در سال 1373 به افتخار بازنشستگي نائل آمد.
 
 

همچنين حسين ايزدي نيز از معلمان بازنشسته با سابقه استان مي باشد كه وي هم پس از 30 سال خدمت صادقانه در سال 1373 مفتخر به بازنشستگي شده است .

 


    جاده طبس به عشق آباد و عشق آباد به بردسكن تحت پوشش تلفن همراه قرار گرفت 1389/02/14
به منظور پوشش بهينه ارتباطات تلفن همراه در استان، جاده طبس به عشق آباد و عشق آباد به بردسکن تحت پوشش تلفن همراه قرار گرفت.

سجادي رئيس اداره مخابرات شهرستان طبس گفت: برقراري ارتباط جاده طبس به عشق آباد و عشق آباد به بردسكن از طريق 4 سامانه BTS تلفن همراه انجام گرفت كه با راه اندازي آنها علاوه بر ارتباط دهي به مسيرهاي مذكور رومينگ همراه اول نيز بر روي تلفن هاي GSM روستاهاي مسيرهاي فوق فعال گرديد.


شايان ذكر اينكه، در حال حاضر شهرستان طبس داراي 52 سامانه تلفن همراه مي باشد كه 11 سامانه آن فعال و تا پايان نيمه اول سال جاري مابقي آن نیز راه اندازي خواهد شد.


همچنين اين شهرستان داراي 15 سامانه تلفن GSM روستائي و جاده اي مي باشد كه به روستائيان اين شهرستان خدمات ارائه مي نمايد.

 


    تجليل امام جمعه و استاندار يزد از مديرعامل مخابرات استان 1389/02/12
در آييني كه ستاد بزرگداشت ايام ا... دهه فجر استان يزد در محل بيت شهيد محراب حضرت آيت ا.. صدوقي برگزار كرده بود از سوي حجه الاسلام والمسلمين صدوقي نماينده ولي فقيه و امام جمعه يزد و فلاح زاده استاندار يزد با اهداي لوح تقدير از مهندس مقوم مديرعامل مخابرات استان تقدير و تشكر شد.

 

اين تقدير و تشكر  به دليل حضور فعال شركت مخابرات استان يزد در نمايشگاه دستاوردهاي 30 ساله انقلاب و كسب رتبه برتر در بين غرفه هاي شركت كننده در اين نمايشگاه بود.

 


    روستاي هميجان بهاباد و حومه آن تحت پوشش تلفن قرار مي گيرد 1389/02/12

در پي سياستهاي عدالت گستري و محروميت زدائي از روستاييان در دولت دهم، روستاي هميجان ، استخروئيه، مزارع و كشتزارهاي آن منطقه در شهرستان بهاباد به زودي تحت پوشش تلفن GSM قرار مي گيرند .

گفتني است، محل يابي، تملك زمين، تسطيح وايجاد جاده دسترسي، تعيين پيمانكار، اجراي فيبرنوري ، تامين برق و... اين سامانه انجام گرديده و كار با پيگيري هاي مستمر در حال اجرا است.

خاطرنشان مي شود، از مزاياي اين سيستم ارتباطي ، يكسان بودن نرخ مكالمات و هزينه وصل اينگونه تلفنها با ساير تلفنهاي روستايي، امكان ارسال پيام كوتاه، پوشش ارتباطي تا حداقل 5 كيلومتري از محل سامانه، عدم نياز به كابلكشي ، حفاري معابر، احداث ساختمان و ... است .

گفتني است، روستاي هميجان در 15 كيلومتري شهر بهاباد واقع و از جمله روستاهاي ييلاقي و خوش آب و هواي آن شهرستان است.

 


    آيين توديع و معارفه سر پرست مخابرات شهرستان يزد 1389/02/12
آيين توديع و معارفه سرپرست مخابرات شهرستان يزد با حضور مهندس مقوم مدير عامل ، اعضاي هيئت مديره ، روساي مراكز تلفن شهرستان يزد و جمعي از مسئولان شركت در محل دفتر مدير مخابرات شهرستان يزد برگزار شد. 

در اين آيين ، مهندس مقوم،مهندس صيادي مدير سابق مخابرات شهرستان يزد را يكي از مديران پركار مخابرات استان برشمرد و براي وي آرزوي توفيق روز افزون و سربلندي نمود و از مهندس نظري خواست تا با تلاش بيش از پيش  خدمت به مردم را در كسوت مدير جديد مخابرات شهرستان يزد،پيشه خود سازد.

در ادامه صيادي ضمن خيرمقدم به حاضران، گوشه اي از عملكرد مخابرات شهرستان را برشمرد و در پايان از كليه كاركنان شركت تشكر و قدرداني كرد.

همچنين مهندس نظري سرپرست جديد مخابرات شهرستان يزد با اشاره به همت مضاعف و كار مضاعف كه از سوي مقام معظم رهبري نامگذاري شده، اظهار اميدواري كرد تا در چنين سالي خدمات بهينه تري را به مردم شهرستان يزد ارائه كند.

در پايان با اهداي لوح تقدير از خدمات چندين ساله صيادي تقدير و تشكر شد. ضمناً لوح تقديري از طرف كاركنان مخابرات شهرستان تهيه شده بود كه به مدير سابق مخابرات شهرستان يزد تقديم شد.

شايان ذكر اينكه، صيادي 4 سال سكانداري مديريت مخابرات شهرستان يزد را بر عهده داشت كه پس از بازنشسته شدن سكان مديريت را به مهندس نظري كه پيش از اين رئيس اداره پشتيباني شهري بود سپرد.

 

 

 


1 2 صفحه:
 
37333030 پاسخگويي روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد


نظرسنجی
نظر شما در خصوص نحوه واگذاری اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات استان یزد چیست؟