نشست خبری مدیر عامل شرکت مخابرات استان یزد با اصحاب رسانه 1393/02/30
همزمان با فرارسيدن روز جهانی ارتباطات و مخابرات و طبق سالهای پیشین مديرعامل شركت مخابرات استان در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه استان حاضرشد.

درابتداي اين نشست مقوم ضمن تبريك هفته ارتباطات و روز جهاني مخابرات، از شعار امسال اتحاديه بين المللي مخابرات سخن به ميان آورد و گفت: طبق روال سالهاي گذشته اتحاديه بين المللي مخابرات به مناسبت روز جهاني مخابرات شعار امسال را با عنوان " ارتباطات باند پهن برای توسعه پایدار " نامگذاري كرده است كه اميدواريم بتوانيم در جهت اين شعار گامهاي موثري براي مردم استان برداريم.

وي در ادامه، گزارش خود را در سه حوزه وضعيت شاخصهاي مخابراتي، عملكرد يكسال گذشته و برنامه هاي سال جاري شركت مخابرات استان يزد بيان كرد.

مقوم گفت: در شاخص ارتباطي تلفن ثابت در حال حاضر 495 هزار و 752 شماره با ضريب نفوذ 6/47 درصد در استان مشغول بكار است.

مديرعامل شركت مخابرات استان يزد با اشاره به راه اندازی فاز ششم  تلفن همراه در استان گفت: در فاز ششم تلفن همراه که از شش ماهه دوم سال جاری راه اندازی می شود نسل ارائه خدمات اینترنتی تلفن همراه ارتقا می یابد.

مقوم در ادامه از تعداد تلفن های مشغول بکار همراه استان سخن به میان آورد و افزود: در حال حاضر 1 میلیون و 38 هزار و 513 شماره تلفن  شامل 307 هزار و 888 شماره سیمکارت دائمی و 730 هزار و 625شماره اعتباری با ضریب نفوذ 7/94 درصد در استان مشغول بکار است و این تعداد شماره تحت پوشش 516 سامانه BTS  تلفن همراه قرار دارد.

رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات استان یزد عملکرد این شرکت را در حوزه ی فناوری اطلاعات برشمرد و افزود:در حال حاضر  44 هزار و24 پورت اینترنت پرسرعت توسط شرکتهای خصوصی سرویس دهی می شود.

وی افزود: همچنين اتصال 790 شعبه بانك به شبكه ديتاي استان، آماده سازي زيرساختهاي جايگاه سوخت ، اتصال 176 مدرسه به شبکه ملی اینترنت،اتصال 11 دانشگاه به شبکه ملی اینترانت،اتصال 106 نقطه استان به شبکه فیبر نوری شامل مراکز علمی و فرمانداریها و... از ديگر خدمات اين شركت در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات است.

شاخص انتقال چهارمين عنوانی بود كه مقوم به آن اشاره كرد و گفت: در شاخص انتقال ، 4945كيلومتر فيبرنوري  شامل 1616 کیلومتر فیبر اصلی و 605 کیلومتر فیبر شهری و 522 کیلومتر فیبر اختصاصی و 2172 کیلومتر فیبر بین شهری اجرا شده است.

وي در شاخص ارتباطات روستائي، از فراهم شدن دسترسی 50 روستای استان به اینترنت پرسرعت (ADSL)  خبرداد و افزود: این امر به در آینده ای نزدیک محقق می شود.

در پايان، خبرنگاران و اصحاب رسانه حاضر در نشست، سئوالات خود را در زمينه میزان سرمایه گزاری مخابرات در بخش های تلفن ثابت و همراه، ديتا ، تلفنهاي تصويري ، تلفنهاي همراه روستائي، یکسان سازی کدها و ... مطرح كردند كه مقوم به آنها پاسخ داد.

 

 

 


    بازدید ایثارگران مخابرات از کویر مصر 1393/02/28
به مناسبت گرامیداشت 27 اردیبهشت، گروه کوهنوردی ایثارگران شرکت مخابرات استان یزد، یکی از جذاب ترین مناطق کویری ایران را تجربه کردند.

به همت پایگاه شهید قندی شرکت مخابرات استان یزد 16 نفر از کوهنوردان استان یزد از منطقه گردشگری کویر مصر بازدید نمودند.

کویر مصر از توابع شهرستان خور بیابانک واقع در استان اصفهان است و کوهنوردان در 2 روز حضور در این منطقه به طبیعت گردی، کویر نوردی و رمل نوردی پرداختند.

 

 


    گشایش 32 طرح مخابراتي استان یزد به مناسبت هفته ارتباطات 1393/02/27
افتتاح 32 طرح مخابراتی استان یزد ، با حضور تابش، نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، رضایی معاون مدیریت توسعه و منابع انسانی استاندار یزد، حجت الاسلام حسینی امام جمعه اردکان، اسماعیلی فرماندار شهرستان، مقوم مدیرعامل مخابرات استان، و جمعی از مسئولان شهرستان با سرمایه گذاری 57 میلیارد ریال و با افتتاح مرکز تلفن خلیج فارس اردکان به صورت همزمان به بهره برداری رسید.

در ابتدای این مراسم، میرزاده رییس مخابرات شهرستان اردکان ضمن خیر مقدم به حاضران با اشاره به انتخاب اردکان به عنوان پایلوت شهر الکترونیک در استان، خواستار سرمایه گذاری در شهرستان اردکان شد.

درادامه مقوم مدیرعامل مخابرات استان یزد با گرامی داشت 27 اردیبهشت، روز جهانی ارتباطات، به ارائه گزارشی از عملکرد مخابرات استان یزد پرداخت و گفت: ضریب نفوذ در این استان، 6/47 درصد است که این عدد، نسبت به میانگین کشوری، 11 درصد بیش تر است. مدیرعامل مخابرات استان به سرمایه گذاری های مخابرات در سال قبل اشاره کرد و افزود در سال 92، 83 پروژه به مناسبت هفته ارتباطات، 55 پروژه به مناسبت هفته دولت و نیز 82 پروژه به مناسبت دهه فجر افتتاح و به بهره برداری رسیده است.

حجت الاسلام حسینی امام جمعه اردکان نیز در سخنانی با قدردانی از مخابرات استان و شهرستان، از تجهیز برخی روستاها به اینترنت پرسرعت اظهار خوشحالی کرد و خاطرنشان ساخت بی شک فداکاری های جانبازان و شهدای گران قدر جنگ تحمیلی در به ثمر نشستن این طرح ها نقش مهمی داشته است.

در ادامه، محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی طی تماسی تلفنی با واعظی، وزیر ارتباطات، خواستار توجه ویژه وی به بحث های مخابراتی استان یزد و به خصوص شهرستان اردکان شد.

در این تماس تلفنی، وزیر ارتباطات با اشاره به سیاست دولت تدبیرو امید مبنی بر جبران کوتاهی ها به خصوص در بخش ارتباطات و پهنای باند اینترنت خاطرنشان کرد: افزایش سرعت اینترنت جزء برنامه های این وزارتخانه است و ما معتقدیم فضای مجازی باید در اختیار و خدمت مردم باشد. واعظی با اشاره به پیشتازی مردم استان یزد در دینداری و قناعت تأکید کرد پهنای باند اینترنت این استان در نیمه دوم سال جاری افزایش قابل ملاحظه ای خواهد یافت.

وزیر ارتباطات یادآور شد: در سرمایه گذاری های سال آینده در بحث ارتباطات و مخابرات، استان یزد و شهرستان اردکان جزء اولویت های توسعه ی مخابراتی خواهند بود.

عباسعلی رضایی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار نیز در سخنانی، از ایجاد مرکز اصلی اطلاعات داخلی استان خبر داد و گفت: تحقق دولت الکترونیکی یکی از اصلی ترین برنامه های مورد توجه در سیاست های دولت است.

در پایان مدیران حاضر هم در تماس تلفنی با خانواده شهیدان جماعتی مجموعه طرح های یاد شده را به صورت همزمان افتتاح کردند.

 

 


    ارتباطات باند پهن برای توسعه پایدار 1393/02/27
روز هفدهم ماه مه، مصادف با بیست و هفتم اردیبهشت ماه ، سالروز گردهمایی نمایندگان 20 کشور جهان در سال 1865 میلادی ، برابر با 1244 خورشیدی و تأسیس نخستین اتحادیه بین المللی با عنوان « اتحادیه تلگراف » به منظور هماهنگی کشورها و ساماندهی ، مسایل مربوط به ارتباطات تلگرافی است.

پس از تشکیل این اتحادیه ، نخستین آیین نامه بین المللی تلفن در سال 1885 در کنفرانس « بل » و اولین آیین نامه بین المللی بی سیم در سال 1906 در کنفرانس با حضور 27 کشور جهان به تصویب رسید.

در سال 1914 به منظور بررسی مسایل مربوط به تلفن ، برگزاری یک کنفرانس جهانی و در سال 1925 برای رسیدگی به مسایل تلگراف کمیته ای شکل گرفت.

« اتحادیه تلگراف » در سال 1922 در کنفرانس مادرید به « اتحادیه بین المللی ارتباطات راه دور (ITU) » تغییر نام یافت. این اتحادیه در سال 1947 « دفتر بین المللی ثبت فرکانس ها » را تأسیس کرد و به عنوان یک واحد تخصصی وابسته به سازمان ملل متحد شناخته شد.

به دنبال تشکیل « اجلاس سران جامعه اطلاعات » مجمع عمومی سازمان ملل متحد با تصویب قطع نامه ای ، روز 17 ماه مه را به عنوان « روز جهانی جامعه اطلاعاتی » تعیین کرد.

نهایتا" در همایش سران مختار اتحادیه جهانی مخابرات که در ماه نوامبر 2006 در آنتالیای ترکیه تشکیل شد ، اعضاء تصمیم گرفتند از این پس مناسبت روز 17 مه با عنوان « روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی » برگزار شود.

اتحادیه جهانی مخابرات در حال حاضر بیش از 190 عضو دارد و از مهم ترین وظایف این اتحادیه می توان به تنظیم مقررات و برنامه ریزی برای مخابرات جهان ، ایجاد هماهنگی و انتشار اطلاعات لازم برای برنامه ریزی و  استفاده از خدمات مخابراتی و تهیه و تنظیم اصول و مقررات بین المللی حاکم بر موارد استفاده زمینی و فضایی از طیف فرکانس، در جهت تسهیل تدوین قوانین داخلی کشورها نام برد.

علاوه بر این ، هر سال اتحادیه ی جهانی مخابرات شعاری را برای این روز در نظر می گیرد که در واقع رهنمودی به کشورهای عضو اتحادیه است تا در طول سال به اجرای آن بپردازند. شعار روز جهانی امسال (2014) که توسط دکتر حمدون توره قرائت می شود « ارتباطات باند پهن برای توسعه پایدار » است و بدیهی است که برنامه ریزی و سرمایه گذاری های این اتحادیه طی سال جاری عموماً به تحقق این شعار معطوف است.

وضع شبکه ی مخابراتی کشور :

ایران 144 سال پیش یعنی در سال 1869 ، چهار سال پس از شکل گیری اتحادیه تلگراف به عضویت رسمی آن درآمد و همواره با رعایت قوانین و مقررات مترتب بر این حوزه و شرکت در مجامع و گردهماییهای بین المللی ITU و همچنین لحاظ نمودن شعار روز جهانی مخابرات در برنامه ها و استراتژی های سالیانه، وفاداری خویش را به عنوان یکی از اعضای فعال این اتحادیه مهم جهانی اثبات نموده است.

شرکت مخابرات ایران پنج سال پس از خصوصی سازی با مجموعه ای شامل شرکت ارتباطات سیار ، شرکت ارتباطات ثابت ، شرکت های مخابرات استانی، شرکت سامان سازه غدیر و شرکت های زیرمجموعه شرکت ارتباطات سیار؛ به عنوان اپراتور غالب در عرصه فناوری و ارتباطات، توانسته است همگام با روند صنعت در جهت ارایه خدمات نو و رضایت مشتریان گام برداشته و در سطح کشور پیشرو باشد بطوریکه در رتبه بندی 100 شرکت برتر ایران، حائز رتبه 2 در بالاترین ارزش بازار و بالاترین ارزش افزوده شده است. هم چنین در بیشترین سودآوری موفق به کسب رتبه 3 و در بالاترین اشتغال زایی کسب رتبه 5 و در بالاترین رتبه فروش موفق به کسب رتبه 9 شده است.

در حال حاضر این شرکت با بیش از 56 میلیون مشترک تلفن سیار و بیش از 28 میلیون مشترک تلفن ثابت موفق شده ضریب نفوذ تلفن سیار را به 86 / 73 درصد و ضریب نفوذ تلفن ثابت را به 91 / 36  درصد در کشور برساند. جذب مشترکین تلفن ثابت و سیار در شرکت مخابرات ایران طی سالهای اخیر از روند رو به رشد چشمگیری برخوردار بوده است و با دارا بودن قریب 99 درصد از مشترکان تلفن ثابت و 61 درصد از مشترکان تلفن همراه کشور ، این شرکت را در منطقه بی رقیب کرده است.

همچنین روند توسعه پورت پر سرعت نصب شده در سراسر کشور با شیبی تند و افزایشی رو به رو بوده است و این روند با توجه به شعار امسال اتحادیه و سیاست های کلان شرکت مطمئناً ادامه خواهد یافت.

استراتژی شرکت :

شرکت مخابرات ایران در راستای تأمین منافع و رضایت کلیه ذینفعان اعم از سهامداران و مشتریان و با تکیه بر مزیتهای نسبی خود به عنوان اپراتور برتر کشور در دو بخش ثابت و سیار، مأموریت خود را « ایجاد ارتباط مناسب مورد نیاز عموم با ارایه خدمات متنوع ICT و تأکید بر ارزش آفرینی حداکثری برای ذینفعان » تعیین نموده است. در همین راستا این شرکت مصمم است تا با اجرای کامل برنامه راهبردی خود در یک بازه زمانی پنج ساله چشم انداز خود را به « بیشینه سازی هم افزایی بین ثابت و سیار برای تأمین منافع مردم » محقق نماید و در ایــن راستا برنامه راهبردی شرکت بر هفت محور رشد و نوآوری مستمر ، ارایه بهترین خدمت به مشتریان، ارایه بهترین عملکرد در IT و شبکه ، سودآوری پایدار ، همگرایی ثابت و سیار ، چابک سازی سازمان و قرار دادن کارکنان در کانون توجه و حرکت شرکت متمرکز نماید.
 

 


    مرکز آموزش علمی کاربردی مخابرات یزد به عنوان مرکز برتر انتخاب شد 1393/02/24
به همت کادر اجرایی مرکز علمی کاربردی مخابرات استان، مدرسان و دانشجویان، مرکز آموزش عالی یاد شده، به عنوان مرکز برتر در سطح استان یزد انتخاب شد.

در مراسمی که به مناسبت گرامیداشت مقام والای معلم در سالن اجتماعات واحد استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار شد، برتری مرکز آموزش علمی کاربردی مخابرات یزد اعلام شد و از تلاشگران این مرکز با اهدای لوح تقدیر، تجلیل به عمل آمد.


این مراسم با حضور دکتر طالبی معاون سیاسی امنیتی استاندار، دکتر صدرا رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان، دکتر رحیمی نسب مدیرکل بهزیستی و جمعی از اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار شد و در آن با اهدای لوح تقدیر از زحمات اساتید دانشگاه مذکور تقدیر و تشکر شد.

 


    بهره برداری از 30 طرح مخابراتی در هفته ارتباطات 1393/02/24
مدیرعامل شرکت مخابرات استان یزد از افتتاح 30 پروژه مخابرات با سرمایه گذاری بالغ بر 37 میلیارد و 300 میلیون ریال به مناسبت هفته ارتباطات و روز جهانی مخابرات در استان یزد خبر داد.

مهدی مقوم مدیرعامل شرکت مخابرات با اعلام این خبر اظهار داشت:این تعداد پروژه شامل توسعه سوئیچ به میزان 2151  شماره در 2 مرکز تلفن ، ایجاد ظرفیت 1816 سیستم کافو نوری، تاسیس و توسعه شبکه کابل در 2 مرکز تلفن،  تاسیس 7 سامانه BTSتلفن همراه و یک سامانه GSMهمراه روستایی و تاسيس يك سامانه تاليا  و نیز تاسیس و توسعه تجهیزات اینترنت پرسرعت خانگی، تجاری و ... است.

وی از احداث و آماده سازی یک دستگاه ساختمان و همچنین نصب یک مورد دیزل و توسعه زیرساخت داخل استانی را از دیگر پروژه های قابل بهره برداری هفته ارتباطات برشمرد.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان یزد افزود: در سال 1392، 220 پروژه مخابراتی به ارزش 430 میلیارد و 690 میلیون ریال به بهره برداری رسید./

 


    شعار روز جهانی مخابرات:ارتباطات باند پهن برای توسعه پایدار 1393/02/22
27 اردیبهشت - 17 می - به دلیل سالگرد تاسیس اتحادیه جهانی مخابرات، روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی نامگذاری شده است.

براین اساس دکتر حمدون توره، دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات در یکصد و چهل و نهمین سالگرد تاسیس این اتحادیه، شعار روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی سال 2014 را "ارتباطات باند پهن برای توسعه پایدار" برگزید.

وی با اشاره به نقش مخابرات در برقراری ارتباط جهان با پیشرفته ترین و نوآورانه ترین وسایل ارتباطی، ازعصر تلگراف تا عصر اینترنت و ارتباطات باند پهن تلفن همراه گفت: اکنون ما با وجود این امکانات، می توانیم در هر مکان و زمانی که بخواهیم، با دوستان، اعضای خانواده، همکاران و حتی اشیاء بی جان نیز ارتباط برقرار کنیم.

دبیر کل اتحادیه جهانی مخابرات حقِ برخورداری از ارتباطات باند پهن را یکی از محورهای جامعه اطلاعاتی برشمرد و گفت: این حق، یک اصل کلیدی برای دسترسی عادلانه و جهان شمول به اطّلاعات و دانش هایی است که انسان ها قدرت نیل به خواسته ها و مقاصد سازنده و توسعه محور خود را به واسطه آنها به دست می آورند.

وی ادامه داد: امروزه برای تضمین اینکه از فناوری های اطلاعات و ارتباطات، به عنوان ابزارهای کارآمدی، مانند ارائه بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، حاکمیت، تجارت و بازرگانی، برای رسیدن به رشد پایدار اجتماعی و اقتصادی استفاده شود، برخورداری از ارتباطات باند پهن، امری حیاتی محسوب می شود و از این رو اتحادیه جهانی مخابرات، خود را پایبند می داند که ارتباطات باند پهن را در اختیار همه جهانیان قرار دهد و برای این مقصود، اراده سیاسیِ لازم را تقویت سازد.

توره با تاکید براینکه توسعه دیجیتال، ابزار متحول کننده مسیرِ توسعه پایدار است، خاطرنشان کرد: به منظور دستیابی کامل به قابلیت های این مهم باید شبکه های باند پهن پرسرعت را توسعه دهیم و هزینه استفاده از آن را به گونه ای که مقرون به صرفه و جهان شمول باشد، فراهم سازیم.

وی ادامه داد: در این راستا، اتحادیه جهانی مخابرات و کمیسیون ویژه باند پهن برای توسعه دیجیتال، حامیان توسعه پایدار، درخط مقدم حمایت از ترویج باند پهن، قراردارند. در کنفرانس جهانی توسعه مخابرات نیز که امسال برگزار شد بر محور کارها و کوشش ها برای رسیدن به شعار " باند پهن برای توسعه پایدار" تاکید شد.

دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات، حمایت از کاربرد باند پهن تلفن همراه، ترویج پیوسته فناوری های تلفن ثابت و تأکید بر پاسخگویی به چالش های جهانی عصر حاضر، نظیر مقابله با دگرگونی های آب و هوایی را در این مسیر الزامی دانست و گفت: شبکه های فناوری اطلاعات و ارتباطات مبتنی بر باند پهن، راههای میانبر توانمند ساز و قدرتمندی برای دست یافتن به سه ستون توسعه پایدار ( رشد اقتصادی ، فراگیری اجتماعی ، تعادل محیط زیست ) هستند.

وی برای تحقق و عملیاتی ساختن اموری چون شناسایی کاستی های موجود در تحقیق و توسعه باند پهن، زیرساخت، و توسعه بسته های کاربردی و خدمات، بررسی اولویت های سیاستگذاری عملی در زمینه های تخصیص طیف فرکانس رادیویی برای باند پهن و تعریف الزامات دسترسی جهانی و مکانیسم های تامین مالی نوآورانه و نیز شناسایی راه حل های پیشگامانه فنی، بویژه برای گسترش دسترسی به باند پهن در مناطق روستایی، کشورهای دارای کمترین نرخ توسعه وهمچنین کشورهای کوچک جزیره ای درحال توسعه تاکید کرد.

 


    غارنباتی میزبان کوهنوردان شرکت مخابرات استان یزد 1393/02/22
در آستانه گرامیداشت 27 اردیبهشت ماه روز جهانی مخابرات و ارتباطات، غار نباتی ندوشن میزبان کوهنوردان شرکت مخابرات استان یزد شد.

به همت اداره رفاه و خدمات اداری و در هشتمین آدینه سال 93 تعداد 16 نفر از کارکنان شرکت مخابرات استان یزد در یک اقدام ورزشی شامل پیاده روی، کوهپیمایی و غارنوردی با طی مسافتی غار نباتی را مورد بازدید گروهی قرار دادند.

غار نباتی ندوشن در حوالی روستای تاریخی و زیبای ندوشن از توابع بخش خضرآباد شهرستان اشکذر واقع شده است ، در این غار ستونهای زیبا و بارگاههای طبیعی ایجاد شده از بلورهای گل کلمی در دالانهای مختلفی در آن، فضاهای جالب و بدیعی پدید آورده اند./

 


    از چهارشنبه 17 اردیبهشت ماه سال‌جاری، طرح هم‌کدسازی تلفن ثابت در استان سمنان اجرا می‌شود 1393/02/17
در راستای اجرای طرح هم‌کدسازی تلفن ثابت در استانهای کشور، همه شماره تلفن‌های ثابت استان سمنان از ساعت 22 روز چهارشنبه 17 اردیبهشت ماه سال‌جاری هشت رقمی و کد استان به 023 تغییر می‌یابد

به گزارش روابط عمومی شرکت مخابرات استان سمنان با اجرای طرح ملی هم کد سازی علاوه بر تغییر کد استان به 023 ؛ به پیش شماره تلفن های شهر سمنان که با 3 شروع می‌شوند عدد 3 به ابتدای آن اضافه شده و در شماره‌هایی که با 4 شروع می‌شوند رقم اول حذف و عدد 33 به ابتدای آن اضافه می‌شود.

در شهر شاهرود شماره‌هایی که با 2 شروع می‌شوند عدد 3 به ابتدای آن اضافه شده و در شماره‌هایی که با 3 شروع می‌شوند رقم اول حذف و عدد 32 به ابتدای آن اضافه می‌شود.

همچنین به ابتدای شماره شهرهای دامغان، گرمسار و مهدی‌شهر عدد 3 اضافه می‌شود.

گفتنی است ؛ برای اطلاع از وضعیت شماره‌های تغییر یافته، وب سایت شرکت مخابرات استان سمنان به نشانی www.tcsem.ir و شماره رایگان 2118 برای مشترکین داخل استان و برای تماس گیرندگان خارج استان قبل از ساعت 22 روز چهارشنبه 17/2/93 شماره 02319712118 و بعد از ساعت 22 شماره 0239712118 اختصاص یافته است.

 


    تقدیر و تشکر از رییس و تعدادی از کارکنان مخابرات میبد 1393/02/15
این تقدیر نامه ها را فرماندار و رییس شورای شهر میبد به این همکاران اهدا کرده اند.

حسین فلاح فرماندار شهرستان میبد و عزیزالله داور پور رییس شورای اسلامی شهر میبد در تقدیرنامه ای مشترک، از یحیی کارگر رییس اداره مخابرات شهرستان یاد شده و محمد حسین سعیدی پور، حسینعلی رضایی و محسن باقرزاده از همکاران اداره مخابرات میبد تقدیر و تشکر کردند.

این تقدیرنامه ها به دلیل سرویس دهی مطلوب و رفع خرابی سریع و واگذاری ADSL  به مسافران نوروزی به این همکاران اهدا شد.

برای همه این همکاران و مجموعه کارکنان خوب و خونگرم مخابرات شهرستان میبد، آرزوی بهروزی روزافزون داریم.

 


    از ساعت 22 امروز:طرح هم کدی در استان زنجان اجرا می شود 1393/02/10
در راستای اجرای طرح هم کدسازی تلفن ثابت در استانهای کشور،تلفن های استان زنجان از ساعت 22 روز چهارشنبه 10 اردیبهشت ماه سال جاری هشت رقمی و کد استان به 024 تغییر می یابد.

با اجرای طرح ملی هم کدسازی علاوه بر تغییر کد استان به 024 ؛ پیش شماره تلفن های شهر زنجان ، باحذف رقم دوم پیش شماره و اضافه شدن عدد33 به ابتدای ارقام تغییر خواهدیافت.

همچنین در شهرستانهای ابهر،خدابنده،خرمدره و طارم وتوابع شهرستان زنجان،عدد 3 به ابتدای ارقام اضافه می شود.

در شهرستانهای ماهنشان و ایجرود نیز باحذف عدد 3 ،عدد 36 اضافه می شود.

بر اساس همین گزارش ؛ برای اطلاع از وضعیت شماره های تغییر یافته،سامانه گویای 3300برای مشترکین داخل استان و شماره 0249713300برای تماس گیرندگان خارج از استان اختصاص یافته است.

گفتنی ست،اطلاعات کلیه شماره های استان برروی وب سایت شرکت مخابرات ایران (WWW.TCI.IR) ارتباطات ثابت ( WWW.FCI.CO.IR) و پورتال شرکت مخابرات استان زنجان (WWW.TCZ.IR) قابل دسترسی است.

 


    برگزاری مراسم روز معلم در مرکز علمی کاربردی مخابرات استان 1393/02/10
در آستانه 12 اردیبهشت ماه و سالروز گرامیداشت روز معلم و به منظور تکریم مقام والای معلم، مراسمی در مرکز علمی کاربردی مخابرات استان برگزار شد.
دکتر صدرا رئیس و جمعی از مسئولان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان یزد، مهندس مقوم مدیر عامل شرکت مخابرات استان و تعدادی از مدیران مخابرات استان در این مراسم شرکت کردند.
 
یکی از سخنرانان مراسم یاد شده،  دکتر صدرا بود. وی در سخنانی مبسوط رسالت دانشگاه جامع علمی کاربردی و اهمیت آموزش دانشهای کاربردی را تبیین کرد.
 
همچنین زارع ده آبادی نایب رییس هیئت مدیره شرکت مخابرات استان یزد ضمن خیرمقدم، حاضران را در جریان آخرین وضعیت عملکرد شرکت مخابرات استان یزد قرار داد.
 
گفتنی است در ابتدای این مراسم، حکمتی مقدم سرپرست دانشگاه علمی کاربردی مخابرات یزد ضمن خوش آمدگویی به حاضران، در گزارشی به وضعیت مرکز علمی کاربردی مخابرات پرداخت و در ادامه در مدح مقام والای معلم اشعاری را از شیخ اجل سعدی، خواند.
 
شایان ذکر اینکه در پایان هم با اهدای هدیه و لوح تقدیر از 36 نفر از مربیان و مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی مخابرات یزد تقدیر و تشکر بعمل آمد.
 
 
 
 


    روز جهانی کارگر گرامی باد. 1393/02/10
بیانیه انجمن صنفی کارکنان مخابرت استان به این مناسبت

به نام خدا

روز کارگر یادآور بوسه پیامبر رحمت و مهربانی محمد مصطفی (ص) بر دست پینه بسته کارگرانی است که همه شرف و عزتشان در دستان زحمت کششان متجلی است. و به راستی که این دستان، لایق لبان اشرف بنی آدم است. دستهایی که اگر به نقش زجر و زحمت منقش نبود لایق آن بوسه نمی شد. این  بالاترین نعمت و نشان افتخار مبارک باد بر کارگرانی که اگر در دنیا قدر نمی بینند و به سجع نمی نشینند یقیناً عاقبت نیکو از آن آنهاست.


آشنایی با روز جهانی کار و کارگر

نخستین روز ماه مه برابر با 11 اردیبهشت روزجهانی كار و كارگر نام دارد.
در سال 1889 میلادی کنگره بین‌المللی کارگران در پاریس، به پیشنهاد نماینده کارگران امریکا، روز اول ماه مه را به عنوان روز جهانی کارگر برگزیدند و درپی آن در بسیاری از کشورهای دنیا، کارگران این روز را گرامی می‌دارند.
 در سال 1886 میلادی، پلیس شیکاگو با حمله به تظاهرات گسترده کارگران، که برای 8 ساعت کار درروز و حق تشکیل اتحادیه‌های کارگری برپاشده بود، آنان را به خاک و خون کشیدند. چند روز بعد از این واقعه دادگاه چند تن از رهبران کارگران را محاکمه و به مرگ محکوم کرد.
یکی از رهبران کارگران اعتصابی، پس از اعلام رای، در برابر دادگاه چنین گفت: کارگران دریافته‌اند، می‌توانند با اتحاد و همبستگی و مبارزه جمعی بر مشکلات خود فائق آیند.
  رهبران کارگران شیکاگو به دست مستکبران جان باختند، اما حقانیت گفته‌هایشان به تدریج بر همگان مسلم شد.در سال 1919 بر براساس معاهده ورسای سازمان بین‌المللی کار به عنوان یک نهاد خود مختار و وابسته به مجمع عمومی سازمان ملل متحد برپا شد.
موافقت نامه مربوط به برقراری رابطه بین این سازمان و سازمان ملل متحد در سال 1946 به تصویب رسید و آن را به صورت نخستین کارگزاری تخصصی وابسته به سازمان ملل متحد درآورد.


یازدهم اردیبهشت ماه در هر سال تعلق به قشری دارد که زیربنائی‌ترین مفهوم زندگی انسان را خلق می‌کنند و با جوهره درونی و استعدادهای بالقوه و بالفعل خود تداوم زندگی را بسوی داشتن جامعه‌ای پویا و سالم که لازمه یک زندگی معقول و ایده آل است برای انسان و انسانیت رقم می‌زنند.
بی تردید رمز پیشرفت و توسعه پایدار یک کشور و یک تمدن در تجلی استعدادها و سرمایه انسانی ساعی و کارآمد، قوت و قدرت جسم، شور و نشاط و امید، اندیشه خلاق و نبوغ سرشار است و کارگر به عنوان نیروی محرکه چرخه اقتصاد نقش برجسته و ویژه‌‏ای در این عرصه دارد.
روز جهانی کار و کارگر فرصت مغتنمی برای تکریم و نکو داشت مقام رفیع کار و مجاهدت و قدردانی شایسته از خدمات صادقانه و بی‌دریغ کارگران شریف، مؤمن و صبور ایران اسلامی است.

كارگران بازوان حركت هر جامعه‌اي به سوي رشد، تعالي و شكوفايي هستند. بي شك همه پيشرفت‌هاي حاصل در مسير زندگي نشات گرفته از رشد و پويايي فكر و گسترش انديشه‌ورزي است و در هر جامعه‌اي كه از فرصت انديشه و بازوي هنرآفرین كارگران بهتر استفاده شود، توسعه و پيشرفت و رونقي دو چندان خواهد يافت.


هيئت مديره انجمن صنفي كاركنان شركت مخابرات استان به همین مناسبت، فرا رسیدن روز کارگر را به جامعه کارگری زحمتکش ایران اسلامی وبه طور اخص به  كاركنان، بازنشستگان وهمكاران بخش خصوصي که با خلاقیت و تلاش شبانه روزی خود زمینه توسعه و آبادانی همه جانبه کشور وشركت مخابرات استان  را فراهم می‌نمایند تبریک گفته و آرزوی توفیق و سربلندی همه این عزیزان را دارد.


باشد که دست به دست یکدیگر، با تلاش وسیع وهمت رفیع، در راه پیشرفت و سعادت ایران عزیز بکوشیم.


هيئت مديره انجمن صنفي كاركنان مخابرات استان يزد

ارديبهشت 1393

 


    باغبانان مجتمع مخابراتی امام حسین (ع) تجلیل شدند 1393/02/09
طی مراسمی با حضور مقوم مدیرعامل شرکت مخابرات استان یزد و اعضای هیئت مدیره در محل دفتر مدیرعامل از تلاشهای باغبانان مجتمع مخابراتی امام حسین (ع) تجلیل به عمل آمد.

مقوم و اعضای هیئت مدیره در این مراسم ضمن ارج نهادن بر شغل باغبانی، آراستگی فضای سبز مجتمع را مرهون تلاش باغبانان دانستند و با اهدای لوح تقدیر و هدیه از زحمات این قشر قدردانی کردند.


همچنین در این مراسم پیمانکار فضای سبز شرکت حمایتهای مسئولان شرکت را ستود و در گزارشی مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره را در جریان کار باغبانی شرکت قرار داد و افزود که: به دلیل کمبود آب و صرفه جویی 50 درصد آبیاری فضای سبز شرکت قطره ای شده است.

 

 


    مشاور مدیر عامل در امور بانوان 1393/02/07
فاطمه امینی به عنوان مشاور مدیر عامل در امور بانوان شرکت منصوب شد.

مهندس مقوم رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مخابرات استان در حکمی که اخیرا صادر کرده است، همکارمان فاطمه امینی را به عنوان مشاور خود در امور بانوان شرکت منصوب کرد.

فاطمه امینی کارشناس بهینه سازی در مرکز نگهداری ارتباطات سیار است که به این سمت منصوب شده است.

گفتنی است پیش از این، افسانه رحمت به مدت 5 سال، فروغ امجد به مدت 6 سال و فرشته تمدن به مدت 2 سال، این سمت را عهده دار بودند.

برای این بانوی همکار و ارجمندمان و همه بانوان تلاتشگر و زحمتکشی که در سطح شرکت مخابرات استان مشغول فعالیت هستند، بهروزی و سرافرازی روز افزون در سایه پروردگار مهربان را آرزو داریم.

 


    برگزاری نشست تودیع بازنشستگان شركت مخابرات استان يزد 1393/02/07
به مناسبت گراميداشت ولادت حضرت زهرا(س) ، نشست تودیع بازنشستگان اخیر شركت مخابرات استان برگزار شد.

اين نشست با حضور مقوم مديرعامل، اعضاي هيئت مديره و بازنشستگان یاد شده،‌ در محل مجتمع فرهنگی زنبق برگزار شد. 
اهداي لوح تقدير و یک سکه بهار آزادی به بیش از 100 نفر از بازنشستگاني كه اخيراً به افتخار بازنشستگي نايل شدند و مراسم ضیافت شام از جمله برنامه هايي بود كه در اين آيين نسبت به آن اقدام شد.

در این نشست مهندس مقوم با حضور در کنار میز هر یک از بازنشستگان ضمن تقدير و تشكر از زحمات سي ساله ایشان، از حضور در جمع آنها ابراز خرسندي كرده و ابراز اميدواري می کرد تا شرکت مخابرات استان همچنان از تجربيات اين عزيزان بهره مند باشد.

شايان ذكر اينكه ،‌ در پايان اين نشست ، بازنشستگان،‌ مسايل و مشكلات خود را با مديرعامل شركت در ميان گذاشتند، كه مقوم پيرامون آن مسايل توضيحات لازم را ارايه کرد.

گفتني است ، بر اساس طرح تشویقی جدید شرکت مخابرات ایران آخرین روزهای پایانی سال 92 بیش از 100 نفر از کارکنان شرکت مخابرات استان یزد بازنشسته شدند.

 


    تقديراز بانوان همكار شركت مخابرات استان يزد» 1393/02/07
به مناسبت ميلاد با سعادت ام ابيها، حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن از بانوان شاغل شركت مخابرات استان يزد تقدير به عمل آمد.

در اين آيين مديرعامل شركت مخابرات به همراه اعضاي هيات مديره با حضور در محل كار بانوان شاغل اين شركت ( 118 ،مرکز هفتم تیر،ومجتمع مخابراتی امام حسین(ع) با اهدا ی لوح تقدیرو هديه ضمن تبريك اين روز از زحمات و تلاشهاي اين همكاران  تقدير و تشكر كرد.

همچنين قرار است به همین مناسبت امروز  جلسه مشاوره و سخنراني  با حضور سركار خانم وفائيان  در نمازخانه مجتمع مخابراتي امام حسين(ع) برگزار گردد. 

 

 


    « ديدار بانوان شاغل با مديرعامل شركت مخابرات» 1393/02/07
به بهانه ميلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن همكاران شاغل شركت مخابرات استان يزد با مديرعامل اين شركت ديدار كردند.

اين نشست  با حضور جمعي از همكاران خانم رسمي در سالن ويدئوكنفرانس مجتمع اداري انجام شد كه در ابتدا خانم رحمت مشاور مديرعامل در امور بانوان ضمن تبريك ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن گزارشي در مورد عملكرد كميته بانوان در سال گذشته و نيز عملكرد انجمن صيانت از عفاف و حجاب توضيحاتي را ارائه كرد.

در ادامه اين نشست مقوم مديرعامل شركت مخابرات با تبريك ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن  از تلاشهاي وافر اين همكاران تشكر كرد و با اشاره به شخصيت والاي حضرت فاطمه زهرا(س) افزود: فاطمه زهرا سرور همه زنان جهان است و اميدواريم كه الگوي عملي تمام مسلمانان و شيعيان باشد.

همچنين مديرعامل شركت مخابرات با ارائه گزارشي از عملكرد شركت در سال 92، به برخي از موفقيتها و نقاط مثبت اين شركت اشاره كرد و در پايان اين مراسم با اهداي لوح تقدير و هدايا از بانوان حاضر در نشست، تجليل به عمل آمد.

 

 


    قربانی گوسفند در مجتمع مخابراتی امام حسین (ع) 1393/02/07
به شکرانه پایان خدمت 30 ساله بازنشستگان اخیر شرکت مخابرات استان یزد، 3 راًس گوسفند در مجتمع مخابراتی امام حسین (ع) قربانی شد

در مراسمی با حضور مقوم مدیرعامل شرکت و جمعی از بازنشستگانی که اخیراً به مرحله بازنشستگی رسیده اند، در محل مجتمع مخابراتی امام حسین (ع) برگزار و پس از مراسم، گوسفندان قربانی شده جهت خیرات به خانه سالمندان تحویل داده شد.

شایان ذکر اینکه، تا پایان سال 1392 نزدیک به 100 نفر از کارکنان شرکت مخابرات استان یزد به درجه بازنشستگی نائل آمدند./

 

 


    بازديد كاروان راهيان نور شركت مخابرات استان يزد از مناطق جنگي 1393/02/07
به همت پايگاه شهيد قندي شركت مخابرات استان يزد، تعداد 45 نفر از همكاران شركت مخابرات به همراه خانواده هايشان از مناطق جنگي جنوب كشور بازديد بعمل آوردند.

در اين سفر روحاني كاروان راهيان نور از جبهه هاي طلائيه، شلمچه، خرمشهر، اروند كنار، مناطق عملياتي فتح المبين ، رمضان،نهر خین نزدیکی جزیره ام الرساس و جزیره بوبیان ،شهر شوش و همچنين مزار دانيال پيامبر بازديد به عمل آوردند.

شايان ذكر است كه اين سفر معنوي 4 روز به طول انجاميد و مسير حركت از جاده شيراز به سمت محل استقرار اردوگاه شهيد عاصي زاده اهواز بود.

 

 


1 2 صفحه:
 
37333030 پاسخگويي روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد


نظرسنجی
نظر شما در خصوص نحوه واگذاری اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات استان یزد چیست؟