سرویس های دیتا

سرویس اینترنت

 با ایجاد یک شبکه گسترده IPدر سراسر کشور و فراهم نمودن دروازه های پرظرفیت بین الملل از طریق کابل های فیبر نوری در مسیرهای مختلف ارتباطی و با اتصال مستقیم به اصلی ترین نقاط
( IX (Internet Exchange Pointدنیا ، قابلیت سرویس دهی به متقاضیان اینترنت در سراسر کشور با هر میزان پهنای باند مورد تقاضا را دارا می باشد .

ارتباط سايت مشتری تا نزديکترين مرکزمخابرات توسط مودم های  DSL و از طريق يك يا دو زوج سيم مسي برقرار و ازآن طريق به شبکه IPملی کشور و در نهایت به شبکه اينترنت جهانی متصل میگردد.

 در صورت نياز به پهنای باند های بالاتر از 4 مگابيت اين ارتباط از  طريق  فيبر نوری برقرار خواهد شد.

 

سرویس اینترانت

اینترانت شبکه‌ای رایانه‌ای شبیه اینترنت است که مبتنی بر شبکه‌ای محلی و محدود بوده وبرای تبادل داده‌ها در آن شبکه خاص استفاده می‌شود. تمام خدمات قابل دسترس در اینترنت، مانند پست الکترونیکی، دسترسی به نرم افزارهای داخلی، انتقال فایل، تله کنفرانس  و ... در این شبکه اختصاصی به کاربران عرضه می‌شودو در این سرویس IPآدرس های Privateدر داخل کشور بصورت یکتا و سازمان دهی شده تخصیص داده می شوند . هدف اصلی از ارائه این سرویس ایجاد زیرساختی اختصاصی و مستقل از اینترنت جهت تبادل اطلاعات و به اشتراک گذاری است.

 

سرویس PTMP

سرويسPTMP   داخل استانی يك سرويس تعميم يافتة PTPاست. در اين سرويس بنا به درخواست مشتري ارتباط بين يك نقطة مركزي با چند نقطه به صورت يك به چند برقرار مي‌گردد. اين سرويس مخصوص مشترياني است كه دارای  يك سايت مركزي( Data Center) بوده و نيازمند برقراری ارتباط با سایت های ديگر هستند

 

سرویس ptp

سرویسی است که جهت اتصال دو نقطه در سطح شهر، استان، کشور و یا سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.در این سرویس دو نقطه مورد نظر (مبدأ و مقصد) که بوسیله متقاضی دقیقاً مشخص می گردند از طریق شبکه انتقال دیتا و با پهنای باند 64 Kو یا بالاتر و به صورت کاملاً dedicate وبا قابلیت اطمینان بالا به یکدیگر متصل می گردند.

در این روش کافی است هر یک از دو نقطه مبدأ و مقصد با یک جفت مودم و یک خط (یک یا دو زوج سیم مسی) به نزدیکترین مرکز مخابراتی آبونه متصل شوند.

 

 

 

سرویس MPLS

MPLS(Multi Protocol Label Switching)يکي از پروتکل های مهم IP مي باشد که سوئيچينگ مبني بر بسته لايه دو ايجاد کرده و از اطلاعات Forwardingلايه سه استفاده مي کند MPLSاز الگوريتم جابجايي برچسب براي هدايت بسته ها استفاده نموده و هرLSR (Label Switch Router)در شبکه از تکنيک جابجايي برچسب براي هدايت بسته ها به سمت مقصد نهايي استفاده مي نمايد. شركت مخابرات ایران با ارائه این سرویس قابلیت برقراری ارتباط  بين دو يا چند نقطة دلخواه مورد درخواست مشتري از طريق شبكه  موجود را فراهم می نماید. مشتري با اتصال دو سر اين ارتباطات به سوئيچهاي و يا روتر ها مي‌تواند يك شبكة خصوصي مجازي بين نقاط برقرار نمايد.

سهوبت بکارگیری شبکه برای مشتریان ، سهولت نگهداری شبکه مشتری ، امنیت بیشتر نسبت به سرویس های مشابه و قابلیت ارتباط مستقیم کلیه نودهای با یکدیگر از مزایای این سرویس می باشد.

 
37333030 پاسخگويي روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد


نظرسنجی
نظر شما در خصوص نحوه واگذاری اینترنت پرسرعت مخابرات ایران منطقه یزد چیست؟